Відбулося виїзне засідання Ради з питань взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування, створеної при облдержадміністрації, до складу якої входять голови райдержадміністрацій, голови районних рад області. Мета цього колегіального органу – максимально ефективне й швидке вирішення проблемних питань, що виникають у регіонах.
Поважні гості, в числі яких були голова обласної ради Тетяна Демченко, перший заступник голови облдержадміністрації Геннадій Ніколенко та куратор по Миколаївській області від Адміністрації Президента Ігор Горбенко, спочатку взяли участь у заходах з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку, Дня ветерана, що відбулися в районному Будинку культури.
Потім вони відвідали ряд об’єктів соціальної сфери на території міста. Так як одним з основних питань засідання Ради регіонів є турбота про одиноких громадян похилого віку в області, члени Ради відвідали стаціонарне відділення для постійного проживання людей похилого віку територіального центру соціального обслуговування управління праці й соцзахисту населення.
Хоча погода була прохолодна, дощова, та будинок пристарілих, як кажуть у народі, зустрів гостей з усієї області різнобарв’ям осінніх квітів, що яскраво буяють на дбайливо доглянутих клумбах. «Райський куточок!», – сказав хтось захоплено. В стаціонарному відділенні щойно завершився ремонт, завдяки якому були розширені деякі приміщення. Тож гостям булощо побачити й подивуватися, в яких умовах проживають тут одинокі бабусі й дідусі.
Т. В. Демченко й Г. Б. Ніколенко особисто поспілкувалися з мешканцями відділення, цікавилися їх життям-буттям: чим їх годують, як доглядають. Старенькі розчулено розповідали, як їм тут добре й затишно, дякували керівництву УПСЗН, керівникам району за увагу й турботу про них.
Керівники області зустрілися із персоналом стаціонарного відділення, подякували їм за нелегку роботу по догляду за непростимконтингентом населення. Від облдержадміністрації Г. Б. Ніколенко подарував відділеннюхолодильник, а Т. В. Демченко вручила телевізор.
Потім члени Ради регіонів побували у відділенні соціально-медичної допомоги пенсіонерам та інвалідам «Калина», де було відкрито меморіальну дошку Герою Радянського Союзу, нашому земляку Леоніду Миколайовичу Агеєву. Керівники районів ознайомилися із сучасним інтер’єром, найновішим медичним обладнанням, завдяки якому пенсіонери можуть пройти фізіотерапевтичні процедури, лікувально-оздоровчі заняття, отримати консультацію лікаря та допомогу в соціально-психологічній адаптації, а також збагатитися духовно в гуртках за інтересами.
Не менш приємне враження залишилися у членів Ради регіонів від відвідин Баштанської гімназії, корпусу початкових класів ЗОШ №1 та ЗОШ №2. Про такі умови, створені для навчання дітей та роботи педагогів, багато районів можуть тільки мріяти. А в Баштанському районі на розвиток освіти використовується майже половина бюджету. На дітях тут не економлять.
Як пояснив вибір місця проведення чергового засідання Ради регіонів ГеннадійНіколенко, баштанці за останній час зробили значний ривок у багатьох напрямках. Тому й іншим регіонам слід підтягуватися до рівня Баштанщини.
– У Баштанки є чому повчитися всім керівникам районів і міст області, – сказала, підсумовуючи засідання Ради регіонів, голова облради Тетяна Демченко. – Вважаю, що такий позитивний досвід повинен бути надбанням для всіх представників влади.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета "Голос Баштанщини"від 7 жовтня 2010 року №102-103 «У Баштанки є чому повчитися»"