Бюджетна політика Єланецького району за 9 місяців 2010 року базувалась на вимогах бюджетного законодавства України, рішень уряду України.
Доходна частина місцевого бюджету Єланецького району за звітний період загального та спеціального фондів зведеного бюджету Єланецького району склала 7489,690 тис. грн., з них до загального фонду надійшло6142,218тис. грн., при плані 5924,351 тис. грн., що складає 103,7 відс. до планових призначень звітного періоду та 77,8 відсотка до річних планових показників, до спеціального фонду надходження склали 1347,473 тис. грн., або 106,5 відс. до річних призначень.
Надходження податків і зборів до загального фонду зведеного бюджету районуза 9 місяців 2010 року порівняно з минулим періодом 2009 року збільшились на 908,618 тис. грн.
Основним бюджетоутворюючим джерелом місцевих бюджетів залишається податок з доходів фізичних осіб, який мобілізовано на суму 4263,485 тис.грн., що складає 101,3 відс. до плану звітного періоду. Станом на 1.10.10 р. не виконано план по даному податку по чотирьох сільських бюджетах: Малодворянському (68 відс.), Ясногородському (79 відс.), Маложенівському (82 відс.), Куйбишевському (86 відс.).
Одним із резервних джерел надходжень місцевих бюджетів є податок з доходів фізичних осіб за здані в оренду земельні частки (паї). Станом на 1.10.10 р. сільськогосподарськими підприємствами та фермерськими господарствами сплачено даного податку 66,2 відс. від нарахованої суми та складає 1044,5 тис. грн. Сільськими головами даних сільських рад не аналізувалися платежі по даному виду податку, а тому на 1 жовтня 2010 року по Малодворянській сільській раді недонадходження становить 45,5 тис грн. (по господарству "Хлібороб -Агро", ф/г "Світлана" - 1,5 тис. грн.), по Ясногородській сільській раді заборгованість становить 27,0 тис. грн. (по господарствах "Покровка", “Рекубратський М.М.”, ф/г “Гуменюк”, ф/г "Калина").
Плата за землюстаном на 1.10.2010 р. становить 1231,596 грн., або 103,6 відс. до планових призначень 9-ти місяців. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 106,082 тис. грн.
Сільськими та селищною радами планові показники по надходженню плати за землю за звітний період виконані на 101 відс. Із 11 сільських рад шість сільських бюджетів по платі за землю досягли стовідсоткового результату. Не виконали планові показники по платі за землю Возсіятська сільська рада - 79 відс., Куйбишевська - 89 відс., Маложенівська - 94 відс., Великосербулівська - 98 відс., Малоукраїнська - 99 відс. Такий стан справ свідчить, що органи місцевого самоврядування району недостатньо приділяють уваги роботі з платниками податків.
Сума надходжень місцевих податків і зборів за 9 місяців 2010 року складає 52,596 тис. грн., або 101 відс. до плану звітного періоду. Не виконали планові показники по надходженню місцевих податків і зборів Водяно-Лоринська сільська рада - 43 відс. до плану звітного періоду, Куйбишевська - 64 відс., Возсіятська - 72 відс., Малодворянська - 76 відс. В порівнянні з показниками відповідного періоду минулого року надходження зменшились на 1,714 тис. грн.
Надходження фіксованого сільськогосподарського податку за звітний періодскладає 146,432 тис.грн., або 91 відс. до планових показників. Недонадходження становить 14,604 тис. грн. П'ять сільських та селищний бюджети не виконали планові показники по надходженню фіксованого сільськогосподарського податку. Найгірший показник у Возсіятській сільській раді - 52 відс. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зменшились на 20,351 тис. грн., що обумовлено наявністю переплат станом на 1.01.10 р.
Обсяг надходжень по єдиному податку за звітний період становить 217,418 тис. грн., що складає 104 відс. відповідно до планових показників 9-ти місяців. Надходження зменшились у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 16,263 тис. грн. в зв'язку із зменшенням кількості платників на 40 осіб.
Планові показники по платі за торговий патент виконано на 99 відс. відповідно до плану звітного періоду. Не досягнуто належного результату по бюджетах: Водяно-Лоринської сільської ради - 26 відс., Ясногородської - 65 відс., Возсіятської - 92 відс., Куйбишевської - 96 відс. та Нововасилівської - 98 відс. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження по платі за торговий патент зменшились на 8,827 тис. грн., що обумовлено призупиненням дії закону про гральний бізнес з 1 червня 2009 року.
У зв'язку із зміною законодавства по сплаті державного мита за переоформлення спадщини значно зменшились надходження по державному миту в порівнянні з відповідним періодом минулого року. Так, станом на 1.10.10 року до зведеного бюджету району надійшло державного мита на суму 17,482 тис. грн., за аналогічний період минулого року - 71,540 грн. Сума зменшення складає 54,057 грн. Виконали планові показники по надходженню державного мита Єланецька селищна рада та Ясногородська сільська рада. Загальнорайонний відсоток виконання складає 79 відсотків.
За звітний період до доходів спеціального фонду місцевих бюджетів району надійшло 1347,473 тис. грн.
Одним з дохідних джерел спеціального фонду бюджету району на 2010 рік затверджені надходження збору за забруднення навколишнього природного середовища на суму 9,298тис. грн. За звітний період надійшло 9,160 тис. грн., що складає 98,5 відс. до річних планових призначень.
Фактичні надходження податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів складають 139,649 тис. грн., або 65,5 відс. до планових показників року.
Та поряд з цим, незважаючи на неналежний стан доріг на територіях сільських рад та низький рівень забезпечення їх елементами дорожньої сигналізації та освітлення, майже кожна сільська рада не в повній мірі використовує кошти на ремонт доріг комунальної власності. Так, станом на 1.10.10 р. залишились невикористаними кошти податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на суму 94,060 тис. грн.
Такий стан справ свідчить, що деякі сільські голови не володіють ситуацією у своїй територіальній громаді, не знаходять спільної мови з керівниками підприємств, які працюють на цій території. Органи місцевого самоврядування району не достатньо приділяють уваги роботі з плануванням та виконанням своїх бюджетів. І тому район вцілому в рейтингових обласних показниках займає не належне місце. Сподіваємось на покращення роботи сільських голів, планові показники дохідної частини за 10 місяців 2010 року повинні бути виконані по всіх сільських та селищному бюджетах.
Т.Бойчук, начальник фінансового управління РДА.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета «Єланецький вісник» від 30 жовтня 2010 №44 Плюси і мінуси виконання зведеного бюджету району по доходах за 9 місяців 2010 року"