ПРАВО БУТИ ПОЧУТИМ
Як сказано в Основному Законі нашого життя, тобто в Конституції України, кожен має гарантоване право звернутися по допомогу чи за роз'ясненням питань, що виникли, до очільників міської влади та інших інстанцій. Не виняток й жителі Первомайська. Інша справа те, з якими саме проблемамий до кого налаштована прийти людина. Та безперечно одне: йдуть по допомогу перш за все до тих, кому найбільше довіряють, сподіваючись на бажаний швидкий результат.
Про стан роботи зі зверненнями громадян і йшлося на засіданні міськвиконкому. Доповідала головний спеціаліст відділу контролю та організаційної роботи АллаЖивотовська. За її словами, лише за 9 місяців поточного року до міськвиконкому надійшло 955 звернень громадян, що на чотири звернення більше, ніж за відповідний період минулого року. При цьомузначно збільшилася кількість колективних звернень. Основні питання, які піднімалися городянами, стосувалися ремонту дахів багатоповерхівок, дорожнього покриття та освітлення вулиць. Як зазначалося, порівняно з відповідним періодом минулого року, дещо збільшилася кількість повторних звернень та звернень до вищих інстанцій. Це спричинилося через безпорадність окремих чиновників, які вчасно не відреагували та не вжили відповідних заходів, щоб порозумітися із заявниками. Відписалися, по суті, формально.Отож,у пошуках правди людина і йде туди, де її справді почують. Є, щоправда, і такі звернення, на які неодноразово подавалися відповіді різних інстанцій. Але вони цих респондентів не влаштовували. Їх буде винесено на розгляд спеціальної комісії.
На засіданні міськвиконкому також говорилося про те, що у звітному періоді значно збільшилася кількість звернень ветеранів та інвалідів війни. Зверталися також 97 осіб з числа дітей війни. Станом на 01.10.2010 року вже відпрацьовано 866 звернень, з них 179 розглянуто позитивно. Відповідних заходів вжито й щодо реагування на інші з них.
Слід також зазначити, що особливе місце серед звернень займають скарги щодо захисту прав споживача. Досить великий їхній відсоток свідчить про низьку якість товарів та небажання суб'єктів підприємницької діяльності вчасно вирішувати проблеми, які виникли. З метою урізноманітнення форм роботи із жителями міста міським головою подовжена практика проведення особистих прийомів, як в адміністрації мерії, так і на виїзді, у житлових мікрорайонах та за місцем роботи громадян. За зазначений період проведено 17 особистих прийомів, у ході яких прийнято 158 громадян.
Пройшло також 15 виїзних прийомів, у ході яких прийнято 47 громадян. Відповідно до чинного законодавства здійснено й низку інших заходів. Зокрема, графіки особистого прийому громадян постійно публікуються в пресі. Так що кожен має змогу завчасно записатися на прийом до міського голови, заступників чи інших відповідальних осіб міськвиконкому. У міській газеті також постійно висвітлюються результати розгляду тих чиінших звернень. Словом, зроблено й робиться чимало. Але багато для зміцнення зворотного зв'язку між владою й громадою ще потрібно зробити. Саме на це й спрямоване відповідне рішення міськвиконкому.
ШТРАФИ — НЕ ПАНАЦЕЯ, АЛЕ…
Ще одне вельми важливе питання розглянули того дня члени виконкому. Йшлося про роботу адміністративної комісії за ті ж 9 місяців поточного року. Як прозвучало на засіданні, за означений період було проведено 16 засідань.На розгляд адмінкомісії надійшло 283 справи. За ними складена відповідна кількість протоколів та постанов про накладання адміністративних стягнень. Вони стосувалися порушення правил благоустрою, правил торгівлі на ринках, розпивання спиртних напоїв на виробництві, порушення правил тиші і таке інше.
За результатами проведеної роботи 22 порушникам винесено усне зауваження. Попереджено про адміністративну відповідальність 46 порушників, накладено штрафів на 207 порушників на загальну суму 30872,0 грн.
Отже, на перший погляд, робота проводиться немала. Але більшість членів виконкому вважає, що, наприклад, протоколів щодо порушення правил благоустрою могло б бути значно більше. Як і сум штрафів з цього приводу. Ні для кого ж бо не секрет, що таких фактів, як порушення правил благоустрою та санітарної очистки міста більш ніж достатньо. Поставити їм заслін — свята справа. І для цього потрібно залучити всі резерви й можливості, які в нас є. Наголошувалося й на тому, що останнім часом вельми незадовільно працює відділ благоустрою управління ЖКГ. Потрібно частіше бувати на місцях, більш плідно співпрацювати з квартальними комітетами й дільничними інспекторами, вживаючи до порушників більш жорсткі заходи. Звичайно, штрафи не панацея, але… покарання грішми, напевно, таки змусить задуматисянад тим, що чекатимеусі прийдешні покоління, якщо ми не перестанемо захаращувати навколишнє середовище усіляким непотребом. Пропонувалося також започаткувати з цією метоюякусь ще одиницю, щоб посилити роботу з населенням міста щодо додержання правил його благоустрою.
… І ПРО СНІДАНКИ ШКОЛЯРІВ
Вельми бурхливим було й обговорення третього питання порядку денного про гаряче харчування дітей у школах та дошкільних дитячих закладах. Як підкреслила у своїй доповіді заступник начальника управління освіти Любов Сидоренко, зокрема, для забезпечення безкоштовного харчування молодших школярів та дітей пільгових категорій заплановані кошти в сумі 2128,8 тис. грн. Вартість сніданків для молодших школярів складає5 грн. Вартість обідів для дітей пільгових категорій — 6 грн. У дитсадочках ця сума дещо вища, бо й харчування там не одноразове. Для забезпечення дітей гарячим харчуванням залучаються й кошти батьків у незначних розмірах. Отож, у поточному році, за словами доповідачки, всіма видами харчування охоплено 98,9 відсотка учнів перших-одинадцятих класів. У більшості шкіл обладнані й діють харчоблоки. Є, щоправда, у цій справі й свої проблеми. Досить часто школярізамість того, щоб пообідати у шкільних їдальнях, поспішають до найближчої торгової точки, щоб розжитися на які-небудь чіпси чи інші "делікатеси" сумнівного походження. Це, звичайно, лише шкодить здоров'ю. Тож члени виконкому вирішили запропонуватипідприємцям, які торгують поблизу шкіл, реалізувати свою продукцію, так би мовити, в позаурочний час… Є в освітян проблеми з харчуванням школярів й дещо іншого характеру. Зокрема, у трьох загальноосвітніх школах нема стаціонарних харчоблоків. Обіди привізні. Але для того щоб відкрити тут їдальні з харчоблоками,потрібні чималі кошти, десь у межах трьох мільйонів гривень. А таких коштів у бюджеті нема. Вимагає оновлення вже й обладнання більшості шкільних "гарячих" цехів. Та й самих кухонних працівників не вистачає. Але справу потрібно робити, і вона робиться досить непогано, як запевнив головний санітарний лікар міста й району Михайло Ковальчук, який також брав участь у засіданні міськвиконкому. Міськвиконком того дня розглянув й ряд інших питань, з яких також прийнято відповідні рішення.
Людмила МАРТИНОВА
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета „Вісник Первомайська” №84 від 16.10.2010 року. ПРО ТЕ, ЩО ТУРБУЄ I БОЛИТЬ"