Минулого понеділка відбулася традиційна зустріч Первомайського міського голови Людмили Дромашко з представниками місцевих засобів масової інформації. Розмова, власне як І завжди, торкнулася досить широкого кола питань, над якими зараз працює міська влада і мер міста зокрема.
Найважливіше сьогодні якнайкраще підготуватися до зими, забезпечивши ремонтні роботи, погашення заборгованості за спожиті теплоносії за минулий період і таке Інше. Одночасно міська влада працює й на перспективу. Бере, зокрема, участь у проектах з модернізації системи житлово-комунального господарства, залучаючи кошти з обласного й державного бюджетів. Йде робота над вирішенням багатьох Інших проблем, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності міста. Постійно в попі зору І його благоустрій.
Та якщо раніше більше уваги приділялося центру міста, то тепер у Первомайську вирішили більш предметно взятися за... околиці. Як прозвучало на прес-конференції, останнім часом приведено до ладу дорожнє покриття вулиці Брянської, Урицького, Чернишевського, а також Проспекту Праці, що в селищі цукрового заводу. Проводячи ямковий ремонт, тут подбали й про прилеглу територію, викосивши бур’яни та підрізавши дерева. Словом, потрудилися як слід і намагалися зробити все, щоб ремонт доріг був якісний. Бо, за словами міського голови, у віддалених мікрорайонах теж живуть люди і вони також потребують належної уваги й турботи. Щоправда, тепер дехто нарікає, що обійшли увагою центр... Але як мовиться, на всіх не вгодиш, а роботу робити потрібно. Ото ж поступово, враховуючи наявні можливості, в місті просуватимуться в цьому плані й далі. Зрушено з мертвої точки і таке давно наболіле питання, як передача доріг республіканського значення на утримання держави. Йдеться про вулиці Радянська й Київська, де рух важковантажного транзитного автотранспорту особливо інтенсивний. У цьому зв'язку направлено звернення і до облдержадміністрації, і до столиці. Є надія, що вже найближчим часом це питання буде вирішено позитивно, що дасть можливість сконцентрувати власні кошти для ремонту інших вулиць міста. Журналісти поцікавилися й тим, як буде вирішуватися питання стосовно тих багатоповерхівок, які планувалося відключити від централізованого теплопостачання через дуже малий відсоток споживачів тепла, що проживають тут.
Як прозвучало на прес-конференції, дію цього рішення призупинено за рекомендацією облдержадміністрації для більш детального вивчення ситуації, що склалася. А тим часом працівники житлово-комунальних підприємств готуватимуть тепломережі до опалень я цих будинків у зимовий період.
— Але, якщо хтось, у тому числі й з цих будинків побажає перейти на індивідуальне опалення, то ми не будемо забороняти, — сказала міський голова, — а навпаки будемо лише допомагати.
З цією метою, до речі, з бюджету виділено 100 тисяч грн. Це, якщо проплачу-вати всі роботи стовідсотково, дозволить надати грошову допомогу 10-15 сім'ям. Це в першу чергу ветерани війни, інваліди, а також інші малозабезпечені категорії населеній. Допомога надаватиметься саме тим з них, хто дійсно не має змоги встановити індивідуальне опалення самотужки. Список нужденних формуватиме міжвідомча комісія спільно з управлінням праці та соціального захисту населення.
Людмила Дромашко також підкреслила, що при цьому міська влада розраховує на котли вітчизняного виробництва, які не вибагливі в експлуатації і коштують не так дорого. Тобто, ніяких імпортних котлів за рахунок місцевого бюджету встановлюватися не буде.
—Додам лише, що перевага надаватиметься насамперед мешканцям тих будинків, які будуть в перспективі відключатися від мережі централізованого теплопостачання,— зауважила Людмила Григорівна.
Наша, розмова також торкнулася такого злободенного питання, як інвестування в економіку міста. Воно не з простих, особливо в умовах нинішніх кризових явищ. Адже, хоча нашим містом цікавиться багато хто, бо Первомайськ має досить вигідне розташування, поки що особливих пропозицій (окрім, щоправда, сміттєпереробного заводу) до мерії не надходило. Тому зараз в місті реалізуються лише державні інвестиції, про що згадувалося вище.
Словом, поки що доводиться розраховувати перш за все на власні сили і можливості. Такий досвід, до речі вже є. Зокрема, торік спільними зусиллями відродили стадіон. А цього року за ініціативи міського голови в місті зробили і ще одну добру справу. На початку літа на одному із засідань виконкому при розгляді питання про оздоровлення дітей, прозвучала пропозиція створити (окрім пришкільних таборів) ще я. загальноміська табір для відпочинку дітлахів на ба міської ДЮСШ. Як пригадується, то, дехто зустрів цю ідею без особливого ентузіазму. Але, як мовиться, очі бояться, а руки роблять. Отож, віднайшовши кошти та мобілізувавши; усі служби, міська влада разом з управлінням освіти так відкрила табір відпочинку для дітей, його роботою міський голова, цілком задоволена. Підходить до завершення вже третя, зміна і всі ті хто тут побував, а така їхні батьки щир дякують за добре організований відпочинок. Ще б пак! Поруч — річка, чудовий стадіон. І. харчування те що треба. Єдине, чого б бажалося, — збільшити кількість місць. Адже табір розраховано лише на 30 місць, плюс ще 15, які вдалося обладнати додатково.
Як підкреслила міський голова, вона щиро вдячна всім, хто доклав зусиль щоб задумане здійснилося. А ще Людмила Григорівна висловила сподівання нате, що відтепер загальноміський табір відпочинку для школярів працювати щоліта. І це стане ще однією доброю корисною традицією в місті.
Не обійшли ми і такі вельми актуальне питання, як обговорення проекту Податкового кодексу. Як наголосила Людмила Дромашко, в місті обговорення цього документу йде досить активно. Відбувся вже другий "круглий стіл" за участю всіх бажаючих. Кожен міг висловити власну думку і внести пропозиції. Але, якщо до цієї справи підходити об'єктивно, то цей документ не можна розглядати відірвано з оглядом лише на один прошарок населення. Адже усі ми платники податків, а не лише одні підприємці. Тут потрібно усім брати олівець і підраховувати. Підраховувати і вносити свої пропозиції, щоб потім не розводити руками і не говорити, що хтось чого не почув. Вона мас чималий обсяг інформації щодо основних положень Податкового кодексу, а також власні пропозиції щодо змін в ньому. Хоча, якзауважила наша співрозмовниця, до кожного окремого випадку потрібно підходити диференційовано. Людмила Григорівна навела лише один приклад.-За її словами, не засіданні круглого столу, що пройшов у понеділок, згадувалося про підприємців, які мають мільйон оборотів і 33% витрачають на зарплату. Зважаючи на кількість працюючих (а це 10 осіб не важко зробити прості підрахунки, і результаті яких середня заробітна плата тут повинна складати 3 тис. грн. Чому ж невідомо в Первомайську середня зарплата у підприємців нерідко не дотягує до мінімальної? Де ж тоді кошти? Хто ж кому і скільки сплачує?! Але це так би мовити, інформація для роздумів. Обговорення проекту Податкового кодексу триває. Щемаємо ми змогу сказати й своє слово. .
Наша розмова також торкнулася реконструкції площі біля медичного училища, організації роботи міського пляжу, а також причин подорожчання хліба. Але це вже теми для окремих публікацій.
Людмила МАРТИНОВА
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета „Вісник Первомайська” №65 від 14.08.2010 року. ПРАЦЮВАТИ Є НАД ЧИМ"