Відбулося чергове засідання виконавчого комітету Первомайської міської ради під головуванням мера міста Людмили Дромашко. Порядок денний передбачав розгляд 49 питань. Та, напевно, найважливішими були кілька перших, які стосувалися наповнення та використання міської казни, організації харчування в закладах медицини міста тарозваг молоді й дітей міста.
Міський кошик зміцнюється, але...
Як було видно із доповіді заступника начальника фінансового управління Світлани Прудиус, за січень-червень поточного року до зведеного бюджету надійшло 32 мільйони 63 тисячі гривень, що на 15,4 відсотки більше ніж за відповідний періоду 2009 року. Лише 6 мільйонів 798,2 тисяч сплачено місцевими промисловими підприємствами, які й сьогодні залишаються основною бюджетоутворюючою галуззю Первомайська. її частка у загальних надходженнях до зведеного бюджету за І півріччя склала 21,2 відсотка проти 15 відсотків у відповідному періоді минулого року.
Найбільшими наповнювачами міської казни є 12 підприємств. Серед них ВАТ "Завод "Фрегат", АТВТ "Первомайськдизельмаш", "Санта Україна", ВАТ "Первомайський МКК", Первомайський авторемонтний завод, міська друкарня, "Цитадель-Н", міськводоканал, "Ремонтник", ливарний завод та "Енергія". Одним із найбільших джерел надходжень до міського бюджету є також податок з доходів фізичних осіб. Начальник ОДПІ Інна Остапенко лише коротко додала до звіту фінуправління, що велику частку надходжень також становить і плата за землю: податок та орендна плата з юридичних та фізичних осіб.
Завдяки проведеним заходам щодо наповнюваності бюджету видаткова частина загального фонду міського бюджету за перше, півріччя ц.р. виконана на 95,9%. Фінансування проводилося згідно заяв, наданих головними розпорядниками коштів.
Видаткова частина спеціального фонду міського бюджету виконана на 45,0%. Кошти благодійної допомоги бюджетних установ у першу чергу спрямовувалися на фінансування захищених статей.
Витратна частина загального фонду бюджету міста мала соціальну направленість. Левова частка йшла на виплати заробітної плати та її нарахування, закупівлю медикаментів та харчування, поточні трансферти населенню (пільги, субсидії, виплати малозабезпеченим та на дітей), оплату комунальних послуг і енергоносії бюджетних установ міста. Проведено капітальні ремонти в закладах освіти. Профінансовані також видатки на літнє оздоровлення дітей в пришкільних таборах.
— Чималу суму коштів виділено на капітальні та часткові ремонти доріг, благоустрій міста (озеленення, освітлення), ремонт криниць, захоронення людей, у яких відсутні родичі, — прозвітував начальник управління житлово-комунального господарства Олександр Маношин. На його адресу, до речі, прозвучало чимало запитань членів виконкому. Та це й не дивно. Адже, за словами міського голови, комунальна сфера — найболючіша з усіх. А питання стосувалося все того ж ремонту доріг. Воно цього літа є найбільш рейтинговим. Зокрема, член виконкому Ігор Соцький поцікавився: коли саме розпочнуться ремонтні роботи доріг у мікрорайоні селища "Фрегат". На що Олександр Петрович відповів, що комунальники не в змозі одразу закрити всі питання стосовно стану доріг у місті. Значна частина бюджетних коштів була виділена на ремонт вулиці Брянської і не лише. Доріг у катастрофічному стані багато, а ремонтом займається лише одне підприємство. Хоч і запрошували інші підприємства на ямковий ремонт, але свої послуги запропонували тільки вірмени.
До дискусії долучилася і міський голова, яка зазначила, що поступове вирішена цієї проблеми для жителів міста нічого не значить. Багато хто хоче всього й одразу, часом не розуміючи, що найменші поодинокі питання передбачають чималі затрати: і часу, і коштів.
Підводячи підсумки щодо надходжень коштів до міського бюджету, Людмила Григорівна наголосила: "Дай Боже нам такі ж надходження у другому півріччі, як були у першому, тоді й критичну ситуацію у медицині нам вдасться вирішити." І це було вже друге питання, що стояло на порядку денному засідання міськвиконкому.
Куди ж ідуть благодійні внески? — Організація харчування в лікувально-профілактичних закладах нашого міста мав найгірші показники у розрізі області, — повідомила присутніх заступник міського голови з охорони здоров'я та гуманітарних питань Валентина Трянова.
Первомайська міськрайонна СЕС провела детальний аналіз страв у вищезгаданих установах 1 дійшла висновку, що їхня калорійність та якість є низькими. І друга стороні однієї медалі також невтішна — низька забезпеченість посудом та іншим відповідним інвентарем. Головний санітарний лікар Михайло Ковальчук повідомив, що сьогодні харчування хворих в міських лікувальних закладах одноманітне, потребує негайного покращання. Доповідач зокрема зосередив увагу на дієтичному столі, як обов'язкової складової для оздоровлення пацієнта. Щодо дієтхарчування, то потрібно також враховувати усі чинники, як от: стать пацієнта, вік, діагноз, раціон, режим, як мінімум чотириразовий. А він є лише триразовим.
Сьогодні це лише мрії.. І первомайський пацієнт позбавлений такої розкоші. Він знаходиться не лише на власному медичному забезпеченні (ліки за свій кошт), постіль та посуд із дому, а ще й до всього харчування, яке привозять родичі. А це, за словами головного санітарного лікаря, потенційна небезпека. Адже домашні харчі, за відсутності умов зберігання у лікарнях, швидко псуються, а відтак додаються супутні захворювання — кишкові розлади та інфекційні отруєння.
—Раціональне харчування — це профілактика токсикозу у вагітних, — підкреслив він далі, — у нашому пологовому будинку також ситуація катастрофічна — найнижча калорійність 52% від загальної. До розмови долучився йпредставник центральної багатопрофільної лікарні Анатолій Варикаша, який стурбовано зазначив, що сьогодні здорові діти у школах краще харчуються (більше ніж 8 гривень на день), ніж хворі малюки у лікарнях — 2, 68 грн. по бюджету, 4, 97 гри. — фактично. Нарікаючи на те, що медицина не доотримує достатнього фінансування з боку міської влади, буцімто звідси й усі проблеми. Медицина, як прозвучало на засіданні виконкому, чи не найбільша соціальна сфера у місті, яка стабільно сидить на бюджетній "голці" і не лише на бюджетній. За словами міського голови, на особистому прийомі чимало городян, в тому числі пенсіонери, цілком справедливо обурюються через платне медичне обслуговування, яке вже перейшло всі допустимі норми.
Як зауважували члени виконкому, давно не секрет, які "благодійні внески" бувають; скажімо, в пологовому будинку і куди вони йдуть... А видалити зуб в міській стоматології коштує сто гривень. В приватній, щоправда, на 50 дорожче. Але приватна не отримує бюджетні кошти, а наповнює бюджет, з якого потім отримують заробітну плату працівники тієї ж медичної галузі міста. Плюс вже згадувані вище "благодійні внески". Чи не забагато незадоволень та нарікань на погане фінансування з боку керівництва багатопрофільної міської лікарні? — говорили члени виконкому.
Досить гостро на засіданні виконкому стояло і ще одне питання. Ще у лютому 2009 року виконкомом було прийняте рішення "Про заходи щодо запобігання формуванню та розвитку залежності від азартних, комп'ютерних Ігор та Інтернету серед дітей".
Дитина може проводити за комп'ютерними іграми у клубах не більше двох годин на добу. Адже ж звичайна розвага невдовзі може перерости у надзвичайну небезпеку — залежність, що призведе до негативних наслідків у здоров'ї, із 18 комп'ютерних клубів у місті, як було встановлено у ході перевірок працівниками відповідних служб, сьогодні працює дванадцять.
Міським головою взято під особистий контроль виконання даного рішення. А ще Людмила Григорівна запевнила, що незабаром у Первомайську не буде жодного цілодобового закладу для молоді. Усі працюватимуть лише до 23.00. Молодь у нас вельми квола і нерідко потрапляє в щільну залежність від шкідливих розваг. Цьому потрібно покласти край.
Учасники засідання розглянули низку Інших питань, з яких також прийнято відповідні рішення.
Єва МИХАЙЛОВСЬКА
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета „Вісник Первомайська” №66 від 18.08.2010 року. РОЗМОВА БУЛА ГОСТРОЮ"