Про те, що без води немає життя на Землі, мабуть, знає кожний, від мала до велика. Саме вода в нашому житті використовується найчастіше - від задоволення фізіологічних потреб людини до застосування в різноманітних галузях виробництва. І від того, як організоване водопостачання населених пунктів, залежить відповідно їхній розвиток майже по всіх напрямках.
Питанням номер один в роботі нової - нині діючої - владив числі інших, є забезпечення населення якіснимбезперебійним водопостачанням.
Про вже здійснені кроки в цьому напрямку на прикладі Очаківського району та про плани на майбутнє - наша розмова з заступником голови Очаківської райдержадміністрації О.В. Васьковим.
- Олексію Віталійовичу, що вдалося зробити на сьогодні у напрямку вирішення проблем з водопостачанням мешканцівОчаківського району?
- Перш ніж відповісти на Ваше питання, хотів би зауважити, що за два місяці роботи на посаді заступника голови РДА з питань ЖКГ "прориву" в цьому напрямку зробити майже неможливо. Але певні результативже є.
Після вивчення існуючих проблем з водозабезпеченням населення району були визначені пріоритетні завдання, які можна вирішити на місцевому рівні. І там, де було спільне бажання сільських голів та місцевої громади, ми розпочали цю роботу.
"Першою ластівкою" стала Дмитрівська сільська рада. Основною проблемою водопостачаннясела було засолення існуючої свердловини, і вода в ній виявилася непридатною навіть для поливу городу. Були визначені першочергові завдання. Це, по-перше, прокладка нового водогону довжиною 367 метрів від незадіяної на повну потужність артсвердловини колишнього колгоспного мехзагону, та, по-друге, заміна на іншій свердловині водонапірної башти. Це дасть змогу цілодобово забезпечити населення Дмитрівки якісною водою.
- Скільки ж це все коштувало, і дебрали гроші у наш кризовий час?
- Вартість зазначених робіт, згідно попередніх обрахунків будівельної організації, повинна була скласти близько 43 тисяч гривень. Ця сума для і без того "важкого" бюджету, як сільського, так і районного, виявилась непосильною. Але роботу треба виконати, інакше проблем не уникнути.
Тож, аби зменшити вартість робіт, пішли на домовленість з сільською радою, в особі голови Т.М. Філюк, та головою товариства водокористувачів В.Г. Бєлали. Вирішили, що райдержадміністраціязабезпечує закупівлю необхідної кількості труб та вирішує питання з оплатою послуг екскаватора і автокрана, а монтаж водогону і відповідні зварювальні роботи члени кооперативу беруть на себе. Як результат - вартість робіт зменшилась вдвічі та складатиме близько 21 тисячі гривень. Проведення позапланових робіт довелось взяти під особистий контроль.
На сьогодні монтаж нових труб вже виконано і новий водогін введено в експлуатацію. На черзі перенесення водонапірної башти. Після завершення всього комплексу робіт, цілодобовим водопостачанням буде забезпечено ще близько 120 абонентів.
- Чому ж саме Дмитрівка стала, як Ви кажете, «першою ластівкою»?
- Коли мені довелося вивчати в цілому ситуацію з водопостачанням району, то якось "кинулась в очі" вартість постачання води. В цій сільській раді вона найвища - 3,7 грн за 1 м3. Це дуже багато. Коли вивчили проблему, з'ясувалось, що тариф не обґрунтований. Тобто до його складових були включені витрати на погашення заборговонності за електроенергію, яка виникла раніше (скоріш за все, через відсутність контролю за споживанням води та витратами на її підйом). Цього робити не можна.
Тому наступним кроком вже сільської ради буде приведення тарифу на воду у відповідністьдо реальних витрат, а реструктуризована заборгованість буде відокремлена від тарифу.
Це питання найближчим часом буде розглянуте виконкомом сільської ради, а при необхідності і на сесії. І як результат - тариф повинен бути зменшений не менш як на 1 грн. та складати приблизно 2,70 грн. за 1 м3.
Тобто, коли кожен з учасників цього процесу йде один одному назустріч, то і виграють всі, а головне - громада, отримавши якісну воду за нижчою вартістю.
Дмитрівка - не перша, кому ми пропонували допомогти, але одна із перших сільських рад, яка у відповідь на нашу допомогу теж, заради добробуту своїх людей, робить все від неї залежне, в межах своїх сил і повноважень.
У мене особисто є багато ідей щодо розвиткуводопостачання в селах району. Але важливо, щоб повною мірою цю проблему відчували, а головне - розуміли відповідальність за роботу в цьому напрямку - і сільські голови, яких люди обирають не для того, щоб вони просто ходили на роботу та отримували зарплатню, а для вирішення існуючих проблем тієї чи іншої територіальної громади. Тільки зробивши все, що залежить від них самих, (і це не тільки питання водопостачання), можна звертатися по допомогу до влади вищого рівня. І тоді, я хочу підкреслити, саме спільними зусиллями можливо багато чого зробити.
Позицію саме партнерських відносин, а не позицію тих, хто просить кошти, щоб поділити, підтримує зараз і голова райдержадміністрації О.Ф. Росинець. На це він особисто вже не раз звертав увагу як сільських голів, так і керівників структурних підрозділів. Ті, хто це зрозуміє, будуть мати підтримку і з боку влади на всіх рівнях, і з боку населення, що є головним показником ефективності роботи будь-якого керівника або чиновника.
- Які сільські ради, на Вашу думку, найкраще вирішують поставлені перед ними завдання?
- На це питання кращу відповідь дадуть люди на місцевих виборах 31 жовтня, віддавши свої голоси тому чи іншому кандидату.
Якщо ми говоримо про водопостачання, то, на мою думку, лідером тут є Чорноморськасільська рада. До речі, буквально кілька тижнів тому в Чорноморці була введена в дію нова артсвердловина по вулиці Приморській, встановлена нова водонапірна башта та прокладено 1,9 км нової водопровідної лінії.
Виконання зазначеного обсягу робіт дало змогу мешканцям цієї вулиці повністю відмовитись від подачі води з бази відпочинку "Перлина", і мати власну, до речі, більш ніж вдвічі дешевшу. Замість 2,4 грн. за 1 м3 зараз люди цілодобово отримують воду за тарифом, єдиним для всієї Чорноморки - 1 грн за 1 м3. Хочу зауважити, що вартість вже проведених робіт склала більше 400 тисяч гривень. Це наймасштабніша робота, яка проводилась в Чорноморці, та і, напевно, в районі за останні роки.
І тут, як ніде, спільна робота очевидна. Фінансування здійснювалось одразу з кількох джерел. Це були і кошти державного бюджету (через облсількомунгосп), і кошти сільської ради, і кошти Європейського союзу (через програму "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду"), і головне - це кошти місцевих людей, які з розумінням поставились до існуючих проблем з бюджетом та допомогли здійснити намічене.
Поетапно вирішуються проблеми і в Куцурубській, Парутинській, Дмитрівській, Солончаківській, Рівненській сільських радах. Райдержадміністрація пропонує допомогу Кам'янській, Іванівській, Козирській, Острівській сільрадам за умови їх дольової участі. І, якщо сільські голови зрозуміють, що проблеми з водопостачанням неможливо повністю перекласти на плечі населення, то, напевно, винайдуть можливість їх вирішення, а якщо ні - слово за їхніми виборцями.
Хочу ще раз звернути увагу: тим, хто дійсно хоче працювати для задоволення потреб людей, влада завжди допоможе.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета “Чорноморська зірка” №№ 65-66 від 6 серпня 2010 року. УСПІХ - У ТІСНІЙ СПІВПРАЦІ"