Відкриваючи засідання колегії райдержадміністрації, голова РДА Б.О. Демченко закликав присутніх ретельно вивчати питання, що розглядаються, висловлювати свої міркуваннята пропозиції щодо забезпечення стабілізації роботи виробничого комплексу району, підвищення ефективності фінансово-економічної діяльності суб'єктів господарювання.
Оцінюючи стан соціально-економічного розвитку району за перше півріччя 2010 року, заступник голови райдержадміністрації С.В. Бондаренко детально розповів про діяльність промислових та сільськогосподарських підприємств. Зокрема, повідомив, що кар'єр "Граніт" вийшов на свої виробничі потужності, і, за прогнозними даними, у третьому кварталі очікується збільшення реалізації щебеневої продукції. Розпочало роботу ЗАТ, "Софія-Граніт", де створено 35 робочих місць. На підприємстві ЗАТ "Агропромкомплект" відвантаження продукції складає нині 15 тис. тонн піску на місяць. У зв'язку з ремонтними роботами ПГЩК у червні знизив обсяги промислової продукції - вироблено 15 тис. тонн щебеню, що на 35% менше ніж торік. На завершальній стадії будівництво Бандурського олійноекстракційного заводу. Тут створено 200 робочих місць. Потужність підприємства з переробки на добу складатиме 1500 тонн соняшнику, 1100 тонн сої або 900 тонн ріпаку. Його запуск очікується у жовтні 2010 року.
Як зазначив С. В. Бондаренко, в районі діє 108 малих підприємств, в основному, у сфері торгівлі, громадського харчування, надання різноманітних послуг. Функціонує 120 магазинів, 130 кіосків, 38 барів та кафе, 47 об’єктів побутового обслуговування. Борошно, олію, хліб, макаронні вироби, крупи, ковбаси і молочну продукцію випускають 15 переробних підприємств. Кредитна спілка «Світовид» за перше півріччя надала фермерським та сільськогосподарським підприємствам 1393 кредити на суму 8899,6 тис. грн.
Про стан виконання місцевих бюджетів доповіла начальник фіну правління РДА О. Г. Маренчук. До загального фонду зведеного бюджету надійшло 42024,8 тис. грн. (97,1% до звітного плану), до спеціального фонду – 2109,5 тис. грн., це 87,9%. Планові призначення зведеного бюджету виконані по всіх основних джерелах надходжень загального фонду.
Начальник ОДПІ І.М. Остапенко доповіла, що основну суму надходжень до зведеного бюджету району (40,8%) забезпечили вирішальні платники. Це ПСЕ - 46 КП "Кіровгеологія", ВАТ "Первомайський кар'єр "Граніт", ТОВ "Агрофірма Корнацьких", "Укргазсервис", "Бандурський олійноекстракційний завод», відділ освіти, ПЦРЛ, ПСП ім. Шевченка, ПГЩК,таПервомайське районне споживче товариство.
Начальник УПСЗН С. Б. Грушанський інформував присутніх про надання соціальних послуг за підсумками проведення подвірного обходу і задоволення потреб одиноких непрацездатних громадян похилого віку та інвалідів. Колегія РДА рекомендувала головам сільрад організувати забезпечення цих категорій громадян дровами та вугіллям.
На засіданні пролунала критика на адресу начальника служби у справах дітей Г. В.Герасименко, яка звітувала про виконання чинного законодавства з питань захисту прав, свобод та інтересів дітей.
Про хід збирання ранніх зернових у господарствах району інформував начальник управління АПР С.П. Драганов. Дійсно, жнива у районі проведено на високому рівні. Однак показник урожайності культур у господарствах коливається від 53,3 цнт/га до 17-20 цнт/га. Тому на колегії були заслухані пояснення керівників чотирьох господарств, у яких через низький рівень агротехнологій, відсутність системної роботи із насінням отримано найнижчий рівень урожайності.
На підставі пропозицій, висловлених під час засідання, дано доручення відповідним органам щодо дотримання чинного законодавства при проведенні розрахунків за оренду земельних та майнових паїв. На контролі залишаються питання своєчасної виплати зарплат і погашення заборгованості, а також розрахунків населення за енергоносії. Заплановано розробити нові пріоритетні інвестиційні проекти із залученням об'єктів капітального будівництва і регулярне проведення перевірок торговельної мережі щодо цін на цукор, борошно, крупи, хліб та хлібобулочні вироби. З усіх розглянутих питань колегія ухвалила протокольні доручення.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета «Прибузький вісник», від 03.08.2010 року №63 «У центрі уваги – питання економіки»"