Як бути, коли щодня доводиться вирішувати цілу низку різнопланових питань. Вибудувати їх за ступенем важливості надто важко – все пече.Голова районної державної адміністрації Сергій Васильович БУНЧУК сповідує такий принцип:незапускаючивсьогоспектрувизначенихзавдань,віддаватиперевагунайболючішому.Хто сьогодні зважиться стверджувати, що соціальну політику в районі можна відкласти на потім?Саме про це і піде мова з очільником виконавчої влади.
–Де,наВашудумку, сьогоднінайвужчімісця, на яких слід сконцентрувати і сили, і увагу?
–Їхвистачаєівоничітковизначенівпрограмі соціальноекономічногота культурногорозвиткурайону,томупідпостійним контролем.Проблеми,над вирішеннямякихпрацює райдержадміністрація,в тіснійспівпрацізіншими гілкамивлади,–цеподоланнябідності,включаючи погашеннязаборгованостіз виплати зарплати, поліпшеннязайнятостінаселеннячерез створення нових робочих місць, належне фінансування медицини,освіти,закладів соціальноїсфери,реформування житловокомунального господарства і т.д. Економічнийбазис–це добробут наших людей, тому ми спрямовуємовсізусилля напідвищенняефективності виробництва.Щобділитиі підтримуватинаналежному рівні соціальну інфраструктуру – необхідно приробляти.
–Тодідавайтебільш конкретнішеторкнемося соціальної політики.
–Забезпеченнялюдям нормальних умов життя і праці–однезнайголовніших длянасзавдань.Так,назавершеннягазифікаціїсела Новотимофіївказрайонного бюджетувиділено280тисяч гривень.Місцевагромада тежвклалаубудівництво власнікошти,тожяклюдям не надати допомогу. Обласна влада з розумінням віднеслася до того, що ці коштидовелося«урізати»з іншихстатей,пішланамназустріч,виділившидодатково ще 450 тисяч гривень. Це дастьзмогувідремонтувати хірургічнийкорпусрайлікарні,пробитиартсвердловину і обладнати медичний центр автономнимводозабезпеченням.Бохтонасможе зрозуміти, коли вода зараз подаєтьсявлікарнюзперебоями? Додатковийтраншзобласного бюджету надійде і на обладнання вуличного освітлення в наших селах. Одним словом,спільнимизусиллямизробленоіробитьсянемало.Сподіваюся,щоінадалі миразомтриматимемо руку на пульсі наших соціальних проблем.
–СергіюВасильовичу, малагазифікаціяврайоні ведетьсядоситьнепогано, а чи буде вирішено цю проблемунарештівсамій Снігурівці?
– Проблема дійсно є і це, скажучесно,найболючіше длянаспитання.Міністерствопаливатаенергетики, НАК«Нафтогаз України» підтвердили,щоцьогороку будепрофінансованореалізаціюпроектупозавершенню будівництва підвідного газоводу високого тиску у сумі 35мільйонівгривень.Це, зрозуміло,станенеабияким поштовхом для відродження і розвитку економіки району.
– А що Вискажетестосовнотого, щолюдейохопив «тарифний шок» на газ?
– Все це через необізнаність.Надержавномурівні відразужбуловжитозаходипом’якшеннятарифного удару,зниженопорігвитрат наоплатукомунальнихпослуг.Впершезапроваджено спрощенусистемуотриманнясубсидій.Необхідно тількинаписатизаявуінадати довідку про доходи, все іншезробитьзаспоживачів соціальнаслужба.Наотриманнясубсидіїможутьрозраховувати навітьті, хто має перед комунальниками борг. А щодо оплати, то це буде не більше15%віддоходудля працюючихі 10% для пенсіонерів. Це навіть дешевше, ніж людиплатилидоцього.Ми постараємосячерезгазету правильно роз’яснити нашим мешканцям, що й до чого.
–Інколинамісцевому рівнісамотужкиважковирішувати ті чи інші питання.
–Завждихочетьсязробити більше та не все вдається. Та коли є бажання – вихід знайти можна. Як не порадіти тому, що наш район останнім часом став інвестиційно привабливим. Зараз реалізується13різнихпроектів,через які додатково задіяно близько2-х мільйонівгривень.За рахунокспівфінансування вирішуютьсятакізлободенні питання, як ремонт терапевтичноговідділення ЦРЛ,відновленняводогоніввселах Новокондакове,Червона Зірка, Новопетрівка, впорядкуваннядошкільнихдитячих закладівуВавиловомуіНовопетрівці та багато інших.
– Наш район аграрний. Якіперспектививцьому секторіекономіки,адже сільгоспвиробники роблять значні внески у наповнення бюджету?
–Головне,щовагропромисловомукомплексіна сьогодні є стабільністьі чітко визначеноорієнтиринаперспективу.Курс,обранийна розвитокзерновиробництва, вважаюправильним.Хліб– ценашаекономіка,нашдостаток.Навітьцьогорокуза доситьскладнихпогодних умов нам вдалося зібрати 134 тисячітоннзерна. Це досить пристойний результат на рівні області. Навіть за тих обставин, що зібраноцьогорокувалменший,селянидещовигралиу закупівельних цінах. Це дасть змогу їм сповна розрахуватисязісвоїмиорендодавцями, сплатити всі податки та збори і матигрошідляподальшого ведення виробництва. Хочетьсявисловитивеликувдячністьвсім,хтомав справу до збирання цьогорічного врожаю. Думаю, що кожному було віддано належне на районній нараді по підведенню підсумків жнив. Зараздлянашихаграріїв найголовнішим є те, що необхідно завчасно і ретельно підготуватися до осіннього засіву та закласти надійну основу під майбутній врожай. Роботи ведутьсяі на сьогоднівідсутнібудьякіпересторогистосовноцього.І грунтготується,ізнасінням не бачу ніяких проблем. Взагалімизнайшлиділовийкомпромісзнашими землекористувачами.Зрозуміло,щооднимзджерел наповнення бюджету є плата заземлю,томубулозапропонованоїмвнестизміниу діючідоговориісплачувати віднормативноїгрошової оцінкиземельноїділянкив розмірі 3%. Разіназавждивирішено питаннябезгоспностіземлі,якцесталосяпоПершотравневійсільраді.Зараз земельниймасивпередано ТОВ«ОльвіяЛатІнвест».При цьомузавтраченийчасцей товаровиробниксплатить всіподатки.Разомзцим проведеновеликуроботу позаключеннюзусімасільгоспвиробникамиугодна соціальне партнерство. А все це–додатковінадходження до бюджету. Кошти, які не запланованоі які підуть на підтримкутієї ж соціальноїінфраструктури.
–СергіюВасильовичу, приємно,що«глухих»кутів дедалі меншає, але одним з них залишається комунальна сфера, зокрема, у місті.
– Від цього нікуди дітись. Всі проблеминевирослина голомумісціводиндень.І минекинулиміськувладу наодинцізїхпроблемамив ЖКГ, не байдужі дотого, що твориться у місті. Розуміємо, що бюджеттамкуцийітому завждийдемонадопомогу, виділяючизначнігрошові вливання.Цедаєпозитивні зрушення.Поліпшиласяситуаціязтимжеводопостачанням, наведенням порядку у місті. Проведенореорганізацію в ЖКГ, повернуто техніку. Думаю, що тільки спільнимизусиллямивсіпроблемні питання в комунальній службі нарешті буде знято з порядку денного.
–СергіюВасильовичу, Вивдругеобіймаєтепосадуголовивиконавчої влади.Роботузнаєте.На Вашу думку, Вамсьогодні працювати легше?
–Зовсімні.Поперше, зараз доводиться працювати вінших умовах. А те, що маю досвідроботиворганахвиконавчоївлади,безумовно непогано. Подруге,відразудав зрозуміти кожному, що будь-якимконфліктамісуперечкамслідпокластикрай. Розбрат ні до чого хорошого недоведе. Порапокінчитиз маячнеюіпрацюватиразом на конкретний результат. Райдержадміністрація намагаєтьсябудуватитісні стосункиздепутатамирайонноїради,міської,органамимісцевогосамоврядування. Значною мірою цьому сприяєствореннядепутатської групи в райраді «За єдністьіпорозуміння»,доякої увійшлидепутатирізних фракційіполітичногоспрямування. Це дає нам можливістьспільновирішуватиземельніпитання,газифікацію населених пунктів, зміцнення матеріальноїбазисільських закладівмедицини,культури,забезпеченнямедиків житлом і т.д.Звичайно,зробитивдалося ще не все. Та переконаний в тому, що ініціатива, відповідальність перед людьми, їх підтримка, а також діалог з усіма конструктивними силами – цеі є реальна запорука подальшогорозвиткуснігурівського краю.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета „Вісті Снігурівщини” від 21.08.10р. №65-66. Соціальна політика на першому плані"