Снігурівський райончи не першим на Миколаївщині започаткував практику укладання договорівсоціального партнерстваіз землекористувачами та власниками торгівельних точок. Мова йде про відрахування ними певних коштів (помимоподатків, передбачених законодавством) на поліпшення інфраструктури сіл та міста. Як розвивається цей процес, ми попросили прокоментувати заступника голови райдержадміністрації Віктора Петровича ТОДОРОВА
–Осьпередімноюоперативна інформація стосовно виконаннядоговорівсоціальногопартнерствастаном на5серпняпоточногороку. Картина,можливо,сьогодні виглядаєдещоіншою,але, гадаю, зміни сталися не суттєві. В усякому разі, дані, котрімаємо,дозволяютьпростежититенденціїрозвитку співпрацінарівніміськоїта сільських рад. Почнемозбазиякпотенціалудляможливихдомовленостей.Ниніврайоні зареєстровано 373 землекорситувача, які господарюють на 110711гектарах. Функціонує також341торгівельнаточка. Таким чином, маємо загалом у цьому секторі економіки 715 об’єктівпідприємницькоїдіяльності, з якими гіпотетично можнаукластидоговорипро соціальнепартнерство.Що маємо реально? Землекористувачіуклали з місцевими органами самоврядування189відповідних договорів, що складає 50 відсотків. Коли ж вести мову про відрахуванняпевноїсумиз гектара ріллі, то тут показник ще менший – 45%. Щостосуєтьсявласників магазинів,ларьків,кафе,то, нажаль,особливогоентузіазмудоспівпрацінаблаго територіальноїгромадизїх боку не спостерігається. Відповідні договори з місцевими радами підписали тільки 37% приватників.Тим не менше, за сім місяцівзлишкомнарозв’язання соціальних питань ради отримали 111702 гривні при очікуваних 443994 грн за рік. Можнаназватичимало органіввлади,десоціальне партнерствозбізнесовими структурамирозвивається вельмидинамічно.Більшість суб’єктівпідприємницької діяльностіуклалидоговори натериторіяхВасилівської, Афанасіївської,Киселівської, Новокиївської,Новотимофіївської,Павлівськоїтаінших сільрад. Однак,картиназагалом могла виглядати принадливішою,якбироботувідповідно активізувалайрешта. Взяти, наприклад, Тамаринську сільраду.Тутдоговоринасоціальне партнерство підписали тільки20%суб’єктівпідприємницькоїдіяльності.Якщо серед землекористувачів знайшлося все таки30% бажаючих співпрацювати з місцевою владою,тосередвласників п’яти торгових точок таких не виявилося. Чомусь не можуть знайти спільну мову з ними в Новопетрівській, Першотравневій,Червонодолинській сільрадах.Останнімчасом енергійнішепопрацювализ цієюкатегорієюпідприємців в Краснознам’янській сільрадійохопилиспівпрацеюусіх їх. Варто активізувати, однак, роботуізземлекористувачамивБаратівській,Горохівській,Киселівській,Червонозірськійтериторіальних громадах. Окремослідсказатипро міськураду,десхоже,недооцінюютьможливостісоціального партнерства з бізнесовимиструктурами.Судіть самі:натериторіїрайцентру зареєстровано42землекористувачі,врозпорядженні яких6733гектараріллі.З нимимеріянепідписалай досі жодної угоди. У місті працює167торгівельнихточок, алетільки10%їхвласників уклализ міськрадою договори на співпрацю. Та,зрештою,малолише підписати угоди. Вони мають живитипевнимикоштами територіальнігромади.Вони вже надійшли на рахунки 16-ти сільрад. Найбільше коштів отримали Червонодолинська, Нововасилівська,Кобзарцівська,Горохівська,Олександрівська сільради. Мищировдячніпідприємцям, котрі в складних умовахнинішньогорокувиконалисвоїзобов’язанняперед територіальноюгромадою. Сподіваємося на дальшу продуктивнуспівпрацювладибізнесу у розв’язаннігострих соціальних проблем. Чомусь,однак,доцього часунесплаченоподоговорах міській, Василівській, Новокиївській,Першотравневій сільрадам. Звичайно,час ще є, щоб змінити ситуацію, але й зволікати, очевидно не варто.Коштикращеприлаштовуватидоділаутеплупору року. Розвиткусоціального партнерстваальтернативинеіснує.Вономаєпоглиблюватися,наповнюватися якісноновимзмістоміпрацюватинарозквіттериторіальнихгромад.Місцевим органам влади необхідно постійно тримати у полі зору ці об’єднуючі процеси. Дедалізрозумілішимстаєте, щодоля,благополуччятериторіальнихгромад все більшою мірою залежатиме відприведення в дію власних внутрішніх резервів для розв’язання нагальних проблем, зокрема,соціального спрямування.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета „Вісті Снігурівщини” від 21.08.10р. №65-66. Ділове партнерство плюси і мінуси"