Люди середнього та старшого покоління добре пам'ятають існування та діяльність такої громадської організації як ДНД - добровільної народної дружини. Загалом ДНД створювались на базі підприємств, організацій, навчальних закладів. І основною їх метою була допомога органам внутрішніх справ в охороні громадського порядку. Треба сказати, що діяльність ДНД була досить активною. Та й держава їх підтримувала і заохочувала - за участь в роботі народних дружин надавалась грошова винагорода, додавались дні чергової відпустки тощо.
Подібні формування існують і в наш час. На території селищної та кожної сільської ради Братського району зареєстровані 16 громадських формувань з охорони громадського порядку, а також козацьке формування по охороні громадського порядку Братського куреня«Буго- Чорноморського кошу Українського козацтва».
Існує Закон України«Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону». Громадяни України відповідно до Конституції України мають право створювати в установленому цим Законом порядку громадські об'єднання для участі в охороні громадського порядку.
Громадські формування створюються й діють разом із правоохоронними органами, органами виконавчої влади й органами місцевого самоврядування. Повсякденну (оперативну) діяльність таких формувань організовують, спрямовують і контролюють відповідні органи внутрішніх справ. Громадські формування створюються на добровільних засадах за місцем роботи, навчання або проживання громадян у складі не менше ніж 10 осіб і діють на основі положення (статуту). Членами громадських формувань з охорони громадського порядку й державного кордону можуть бути громадяни України, які досягли 18-річного віку, виявили бажання брати участь у зміцненні правопорядку й охороні державного кордону та здатні за своїми діловими, моральними якостями й станом здоров'я виконувати на добровільних засадах взяті на себе зобов'язання.
За активну участь у забезпеченні охорони громадського порядку члени громадських формувань заохочуються органами внутрішніх справ, виконавчої влади та органами місцевого самоврядування шляхом оголошення подяки або видачі цінного подарунка чи грошової винагороди. Крім того, підприємства, установи і організації за поданням керівних органів громадських формувань можуть надати членам цих об'єднань пільгові путівки до санаторію або будинку відпочинку, додаткову оплачувану відпустку терміном до 5 днів та інші види заохочення і пільги, визначені зборами трудового колективу за рахунок власних коштів. За поданням керівних органів громадських формувань члени цих формувань, які беруть найбільш активну участь в охороні громадського порядку, мають переважне право на вступ до навчальних закладів системи Міністерства внутрішніх справ України, прийняття на службу до органів внутрішніх справ.
За особливі заслуги під час виконання свого громадського обов'язку та виявлення при цьому мужності і героїзму члени громадських формувань відзначаються в установленому порядку державними нагородами.
Поки що, на жаль, діяльність громадських формувань у нашому районі просувається дуже дрібними і повільними кроками.
Власна безпека, безпека близьких людей та й, взагалі, порядок і спокій в селищі та районі великою мірою залежить від небайдужості людей, активної громадської позиції, тоді й на вулицю у вечірній час виходити буде не страшно і правопорушень поменшає.
О. ПЛАХОТНИК, завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної та оборонної роботи апарату райдержадміністрацїї
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета "Перемога" №39 від 19.08.2010 року. ГРОМАДСЬКІ ФОРМУВАННЯ : ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ"