Відомо, основа нормального соціального розвитку будь-якої територіальної громади залежить, насамперед, від рівня наповнення її місцевого бюджету. Про ситуацію з наповненняммісцевої казни - у розмові з заступником голови Березнегуватської райдержадміністрації В.Г. МАКСИМЕНКО.
- Валентино Григорівно, як вдається наповнювати місцеву скарбницю?
- На 94% виконання плану бюджету по податках і зборах залежить від надходжень податку на доходи фізичних осіб (далі ПДФО). Щоб було зрозуміло, це - податок, який утримується, в першу чергу, із заробітної плати.
Але близько 20 відсотків ПДФО в бюджет району надходить від податку, утриманого з доходів фізичних осіб від зданих в оренду земельних паїв. Саме ці суми збирати найскладніше.
- Зазвичай економісти звикли оперувати цифрами. Скільки ж в районі власників земельних паїв і якасума надійшла до бюджету?
- Всього в районі 6910 власників земельних паїв.
Згідно даних місцевих рад, у 2010 році їм по договорах повинно бути сплачено грошима, або видано продукцією, в рахунок орендної плати землекористувачами-орендарями доходу на загальну суму 12,7 млн.грн. Розрахункова сума ПДФО з вказаної суми (15%) - 1,9 млн. грн.
Станом на 1 серпня, практично, закінчилося збирання ранніх зерновихв районі і більшість орендарів розпочали розрахункиз власниками паїв. За даними управління агропромислового розвитку РДА розрахунки проведені на 36% .
Закон вимагає: пропорційно виплаченому доходу необхідно утримати та перерахувати ПДФО. Тобто на сьогодні вже повинно було б перераховано в бюджет близько 700 тис. грн. Надійшло жза звітний період лише 150 тис.грн., з яких 59,0 тис. грн.(40%)-перша сума від СТОВ "Соціалізм".
Вже на протязі багатьох років керівник даного господарства Бойченко Віктор Вікторович забезпечує розрахунки не тільки з власниками паїв, а й з бюджетом, в числі перших в районі. Саме СТОВ "Соціалізм" в цьому питанні можна визначити найбільш дисциплінованим платником податків в нашому районі та ставити за приклад іншим. До того ж бюджет без нагадувань отримує від вказаного господарства ПДФО не тільки з земельних, а й з майнових паїв.
Особисто ВікторуВікторовичу, користуючись нагодою,хочеться висловити подяку на сторінках районної газети.
- Але ж для інших на розрахунки до кінця року ще є час?
- Більшістьгосподарств - орендарів паїв забезпечують розрахунки з бюджетом у серпні -жовтні, в крайньому разінезначні суми-до кінця року.
На даний час повністю (і по Висунській, і по Любомирівській сільрадах) розрахунки проведеніф/г "Овен"(Плакун). Надійшли перші суми від СТОВ "Прогрес" (Кабанов),СТОВ ім. Шевченка (Новицький), ПП "Прогрес - 2" (Кабанов) і СТОВ "Жовтневе" (Циганков).
На жаль, багатокерівників господарств не дотримуються принципу своєчасного, пропорційно розрахункам з власниками паїв, помісячного перерахування ПДФО.
- У мене виникло питання - а взагалі на сьогодні є причини для невчасних розрахунків?
-У кожного вони, мабуть, свої. Але те, що погодні умови, ціни на сільгосппродукцію, пальне ті інші об'єктивні причини, на які зазвичай посилаються такі керівники, для всіх однакові, я думаю, зрозуміло всім…
- Ви назвали тих, хто сумлінно сплачує податки. Але ж балачками і обіцянкамиборжників бюджет не наповниш. Знову запрошуватимите для "задушевної" розмови, щоб пробудити громадянську свідомість?
- Знову треба запрошувати на засідання комісії райдержадміністрації по роботі з боржниками, на бесіди в місцеві ради… Хотілось звернутись до них з проханням брати приклад з вищезгаданих колег і не витрачати ні свій, ні наш час на ці зустрічі. Утримання бюджетної сфери району, забезпечення безперебійної роботи лікарень, ФАПів, дитячих садків, шкіл та інших установ, потребує своєчасного і повного (щомісячного!) фінансування видатків, а отже і своєчасних надходжень податків. Не слід забувати про це і дійсно мати високу громадянську свідомість.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета „Народна трибуна” № 62-63 від 12.08.10. Про ситуацію з наповненням місцевого бюджету"