Подробно
Газета «Вісник Жовтневщини» 12 серпня 2010 року №65. Діти ЖовтневщиниУкраина, Николаев и область | Местные новости | 10-09-2010 | Миколаївська обласна державна адміністрація > Вести от этого источника
У Жовтневому районі діє цільова Програма "Діти Жовтневщини" розрахована на 2006-2010 роки. Над виконанням Програми постійно працюють спеціалісти відділу у справах сім'ї, молоді та спорту, відділу освіти, служби у справах дітей, управління праці та соціального захисту населення, відділу культури і туризму. До співпраці залучені також районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, центр зайнятості населення, Жовтнева центральна районна лікарня, сільські і селищні ради, фізкультурно-спортивне товариство "Колос", Жовтневий РВ УМВС і БФ "Центр соціальних програм РУСАЛ в Україні". На території Жовтневого району функціонує 32 дошкільних та 39 загальноосвітніх навчальних закладів та районний Центр позашкільної роботи. У останні роки збільшується народжуваність дітей. З метою покращання освітніх послуг проаналізовано статистичні дані кількості дітей дошкільного віку у населених пунктах району та внесені пропозиції щодо розширення мережі дошкільних закладів. Так, наприклад, у с. Шевченкове 289 дітей дошкільного віку, тому є гострою проблема забезпечення їх дитячим садком. Шевченківською сільською радою було виготовлено проект реконструкції будівлі ДНЗ. Виділено 1 млн. грн. на капітальний ремонт дитсадка № 1 у селах Шевченкове та Новогригорівка. Станом на 1 липня через управління праці та соціального захисту населення 954 особи отримують допомогу при народженні дитини та 1802 — допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. З початку поточного року вчителем-реабілітологом обстежено 17 сімей з дітьми-інвалідами, яким встановлено інвалідність вперше. Протягом І півріччя поточного року 20 дітей-інвалідів пройшли курс реабілітації у відділенні соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Дитячою консультацією Жовтневої ЦРЛ надано 4 санаторно-курортні путівки, 8 дітей-інвалідів пройшли реабілітацію у Центрі дитячої ортопедії та реабілітації дітей-інвалідів. При зверненні діти-інваліди забезпечуються інвалідними візками та іншими засобами реабілітації. При виявленні нових дітей-інвалідів проводиться робота по забезпеченню їх засобами реабілітації. За 2009-2010 рр. 26 дітей-інвалідів було забезпечено ортопедичним взуттям, 6 — отримали ходунки, 11 — забезпечено чохлами утепленими, 3 — отримали інвалідні візки, 2 — забезпечено стійками функціональними, 3 — милицями, 2 дітям вироблені корсети, 3 — зроблені ортези, 1 дитина забезпечена поручнями для ходьби. Проводиться співробітництво з громадськими організаціями, які займаються проблемами дітей-інвалідів, а також надається підтримка їх сім'ям, спрямована на реабілітацію та інтеграцію дітей у суспільство. 1 червня представниками Червоного Хреста Жовтневого району були вручені подарунки, а управлінням праці та соціального захисту населення продовольчі набори 4 дітям-інвалідам, які проходили курс реабілітації у відділенні соціальної реабілітації дітей-інвалідів. 50 тяжкохворих, дітей з малозабезпечених сімей, напівсиріт отримали до Дня захисту дітей продовольчі набори на загальну суму 3000 грн. На реалізацію програми "Турбота" були виділені кошти на загальну суму 113950 грн. Адресну грошову допомогу отримали 153 дитини-інваліди на загальну суму 15718,56 грн. З метою оновлення змісту освітніх програм, інформатизації навчального процесу у загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів встановлені 33 сучасні навчальні комп'ютерні комплекси, а школи І-ІІ ступенів обладнані сучасними комп'ютерними системами. Всі загальноосвітні школи підключено до глобальної інформаційної мережі Інтернет. Придбано та встановлено два універсальні мультимедійні класи у М-Ларинській та Котляревській школах, предметний кабінет з фізики у М-Погорілівській школі, 4 інтерактивні дошки у Шевченківській, Первомайській, Миколаївській, Галицинівській школах. У навчально-виховному процесі використовуються комп'ютерні програми з інформатики та основ наук. Створено картотеку забезпечення закладів освіти району комп'ютерною технікою. Відділ освіти райдержадміністрації сприяє діяльності центрів дозвілля для дітей. На базі 22 закладів освіти району працює 90 гуртків районного Центру позашкільної роботи, в яких займається 1850 школярів: художньо — естетичного напрямку — 48 гуртків, еколого-натуралістичних — 6, науково-технічних — 13, туристсько-краєзнавчих — 20, оборонно-спортивних — 2, правознавчих — 1. Кожного року вихованці ЦПР беруть активну участь більш як у 100 Всеукраїнських та обласних конкурсах, акціях, фестивалях, змаганнях, операціях. На базі Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ступенів здійснюється довузівська підготовка учнів — введено факультативні курси "Основи агрономії", "Основи тваринництва", "Сільгоспмашини". У М-Погорілівській факультативний курс "Хімічний і біологічний захист рослин". Відділом освіти райдержадміністрації забезпечено укладання тристоронніх договорів "студент — вищий навчальний заклад — роботодавець" для осіб, які навчаються за напрямками і спеціальностями педагогічного профілю. Безкоштовним харчуванням у загальноосвітніх школах району забезпечені діти, котрі позбавлені батьківського піклування — 79, діти з малозабезпечених родин — 39 та 1853 учні перших-четвертих класів. 79 учнів загальноосвітніх шкіл з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування забезпечені безкоштовно шкільною формою на загальну суму 35 000 грн.Діти з багатодітних, малозабезпечених та неповних сімей щорічно проходять медичний огляд виїзною бригадою вузьких спеціалістів, проводиться огляд дітей у школах, дошкільних закладах, неорганізовані діти оглядаються лікарями у ФАПах, лікарняних амбулаторіях, у дільничних лікарнях, вдома. За звітній період оглянуто дітей даної категорії 55,8%. У разі захворювання дитина госпіталізується в дитяче відділення Жовтневої ЦРЛ і отримує лікування за рахунок бюджетних коштів. Спеціалістами служби у справах дітей Жовтневої райдержадміністрації з початку 2010 року спільно з представниками сільських, селищних рад, відділом у справах сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації, спеціалістами Жовтневого РЦСССДМ та працівниками ВКМСД Жовтневого РВ УМВС України в Миколаївській області проведено 6 цільових рейдів "Діти вулиці", на території населених пунктів району. Під час перевірок зверталась увага на продаж спиртних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім дітям. З власниками барів та магазинів проведено профілактично-роз'яснювальні бесіди, попереджено про відповідальність за продаж тютюнових виробів та алкогольних напоїв дітям з метою запобігання скоєнню правопорушень неповнолітніми. За результатами рейдів виявлено та вперше поставлено на облік 9 чоловік. Всього на обліку в службі у справах дітей перебуває 118 дітей, які проживають у сім'ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов'язків; 6 дітей, щодо яких скоєно фізичне, психологічне або сексуальне насилля в сім'ї та поза нею; 3 — систематично залишають місце свого проживання. На первинному обліку в службі перебуває 240 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 147 дітей, які проживають та виховуються в сім'ях опікунів та піклувальників. З метою здійснення впливу на становище дітей в сім'ях, що сприяють створенню умов для скоєння правопорушень та посилення відповідальності батьків за виховання та утримання дітей, службою у справах дітей направлено 19 клопотань до Жовтневого РВ УМВС України в Миколаївській області щодо притягнення батьків до адміністративної відповідальності за ст. 184 КпАП України. При сільських Будинках культури, клубах, бібліотеках створюються різні любительські об'єднання — це клуби сімейного дозвілля, клуби здоров'я, клуби ветеранів війни та праці, клуби за інтересами для дітей різного віку. Цими об'єднаннями постійно проводяться засідання, тематичні заходи (вечори-зустрічі, свята, тощо). До Всеукраїнського тижня планування сім'ї та збереження репродуктивного здоров'я, приуроченого до Дня матері та Дня сім'ї, спеціалістами Жовтневого центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено консультацію у жіночій консультації Жовтневої ЦРЛ на тему: "Батьківська поведінка у період розвитку дитини раннього віку". З метою сприяння патріотичному вихованню дітей та молоді в усіх населених пунктах району з 13 по 26 березня 2010 року була проведена районна "Естафета пам'яті". У школах проведено "круглі столи", уроки пам'яті, конкурси та фестивалі, виховні заходи, концертні програми. Протягом навчального року в загальноосвітніх навчальних закладах району педагогічними працівниками, 14 практичними психологами та 6 соціальними педагогами проведено інформаційно-просвітницькі, навчально-практичні семінари-тренінги, спрямовані на профілактику соціально-небезпечних хвороб і негативних явищ у молодіжному середовищі. У навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів району продовжується впровадження виховних програм щодо формування здорового способу життя серед дітей та підлітків ("Діалог", "Рівний-рівному", програми для дітей початкової ланки Проекту НОРЕ "Корисні звички"). У районі діє тренінг-курс "Рівний-рівному" серед лідерів учнівського самоврядування Жовтневого району. Створено 20 волонтерських загонів. У бібліотечних закладах району діють тематичні виставки, перегляди літератури, проводяться прем'єри книг, які присвячені здоровому способу життя в дитячому та молодіжному середовищі: огляд літератури "Здоров'я нації — майбутнє держави", університет здоров'я "Алкоголь. Наркоманія. Наслідки їх дії на організм", бесіда "Тютюновий дим — отрута". В лікувально-профілактичних закладах району постійно проводиться інформаційно-просвітницька робота серед молоді, яка спрямована на профілактику соціально-небезпечних хвороб та негативних явищ у молодіжному середовищі. Лікарями дитячої консультації та районним наркологом у загальноосвітніх школах проводились цільові інформаційно-просвітницькі акції для учнів під гаслом "Здоров'я молоді — здоров'я нації". Організовувались зустрічі учнів з медичними працівниками лікувально-профілактичних закладів району. Лікарями лікувально-профілактичних закладів району розповсюджуються інформаційно-просвітницькі матеріали, що надходять з обласного інформаційно-аналітичного центру з питань безпечної статевої поведінки молоді та формування здорового способу життя. Велика робота по профілактиці наркоманії, ВІЛ/СНІДу, тютюнопаління, алкоголізму серед підлітків та молоді проводиться районним наркологом. Згідно графіків проходять огляди школярів учбових закладів. Протягом року в районі постійно організовуються різні заходи за участю дітей та молоді: фестивалі, районні огляди-конкурси художньої самодіяльності гуртків шкіл та центру позашкільної роботи. З метою пошуку юних талантів, розкриття їх творчого потенціалу, підтримки їх подальшого творчого становлення, вдосконалення роботи з дітьми та підлітками вже не вперше проводиться районний, а потім обласний фестиваль-конкурс дитячої творчості "Перші ластівки". У районі працюють 3 дитячі музичні школи: Мішково-Погорілівська, Калинівська та Полігонівська. Вихованці музичних шкіл з концертними програмами залучаються до участі в районних та місцевих заходах, беруть активну участь у районних та обласних конкурсах, фестивалях та оглядах художньої самодіяльності. Не допускається скорочення мережі установ культури району та зменшення колективів художньої самодіяльності. На території району діють спортивні майданчики, на яких учні шкіл та молодь займаються фізичною культурою та спортом. Протягом року під гаслом "Спорт — для всіх!" проходить спартакіада "Здоров'я", яка вміщує в собі змагання в одинадцяти видах спорту. Робота по виконанню заходів районної Програми "Діти Жовтневщини" продовжується. Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике |
Календарь
Комментарии
Кировоград-25: история в погонахСтрелец. 15-08-2023 08:45Грязь там осталась, а не офицеры.. ... Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибірКатеринаШ. 23-02-2023 10:52Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ... Polly Group UkraineAvenue17Ru. 21-10-2022 14:16Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь. . ... На дачу едут на одной ноге!
ОbMalv. 19-11-2021 11:51 |
Что такое ВсеВести.com?
ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее... ПогодаНиколаев![]() |
Добавить комментарий к новости "Газета «Вісник Жовтневщини» 12 серпня 2010 року №65. Діти Жовтневщини"