За підсумками роботи Баштанського району за 6 місяців відбулася колегія райдержадміністрації, де було розглянуто цілий ряд важливих питань. Відкриваючи роботу колегії, голова райдержадміністрації Іван Рубський зазначив, що незважаючи на економічну кризу в державі, Баштанський район продовжує інтенсивно розвиватися по головних стратегічних напрямках. Всі зусилля районної влади спрямовані на наповнення бюджетів усіх рівнів. Це – свята справа, бо без коштів немає розвитку соціальної сфери. Показники, які має наш район по багатьох галузях, слід утримувати й примножувати.
Доповідаючи про хід виконання Програми соціаль-но-економічного розвитку району за підсумками 6 місяців 2010 р., заступник голови райдержадміністрації Людмила Гриневич повідомила, що за цей період промисловими підприємствами району реалізовано на 168,9% більше, ніж за відповідний період минулого року. Пальму першості тут, як і раніше, утримує ЗАТ «Баштанський сирзавод», який більше 35 років успішно працює на молочному ринку України. Технологічні можливості заводу дозволяють переробляти 400 тонн молока за добу. Проти відповідного періоду минулого року підприємство реалізувало промислової продукції в 2010 р. на 171,2% більше.
Важливою проблемою для сирзаводу залишається недостатня кількість сировини у районі для переробки. Тож з метою вирішення цієї проблеми підприємство проводить заготівлю молока на території Миколаївської та інших областей, що призводить до збільшення витрат на виробництво продукції та її подорожчання.
Підприємство ДП «Хлібокомбінат» зменшило обсяг реалізації промислової продукції на 11,5%. Основною проблемою залишається застаріла матеріально-технічна база, у зв’язку з чим якість хліба гірша, ніж у приватних хлібопекарнях, де встановлено інноваційне обладнання. Взагалі у районі працює 11 хлібопекарень, більшість яких належить приватним підприємцям. Крім того, у торгівельну мережу району постійно завозяться хлібобулочні вироби з Миколаєва. Все це створює неабияку конкуренцію ДП «Хлібокомбінат». З метою вирішення цієї проблеми розроблено інвестиційний проект по модернізації підприємства, що спрямований на оновлення його виробничих потужностей.
Промислове підприємство АТВТ «Привільненське ремонтно-транспортне підприємство» працює стабільно та динамічно розвивається. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року промислової продукції за січень-червень 2010 року реалізовано на 15,6% більше.
Ще одному промисловому підприємству району ДП «Агромашсервіс» не вдалося утримати позитивну динаміку розвитку. У травні поточного року воно призупинило свою діяльність у зв’язку зі зміною організаційно-правової форми власності та власника.
В аграрному секторі Баштанського району використовується 145,827 тис. га сільськогосподарських угідь, з яких 120,113 тис. га рілля.
Під урожай 2010 року було засіяно 68565 га зернових та зернобобових культур, з яких 35211 га пшениці, 29418 га ячменю, 32454 га технічних культур.
Валовий збір плодів та ягід в усіх категоріях господарств станом на 1.07.2010 р. склав 224,6% минулорічних показників. Урожайність плодових складає 43,3 цнт/га, що на 28,1 цнт/га більшев порівнянні з 2009 роком.
Протягом І півріччя в господарствах усіх форм власності збільшилося виробництво молока на 2,4%. Поряд з цим на 13,2% зменшилося виробництво м’яса. Протягом І півріччя спостерігався різкий спад поголів’я птиці та виробництва продукції птахівництва. Це пояснюється припиненням діяльності ЗАТ «Росток», частка якого в загальнорайонних обсягах складала більше 70%. Нині на його базі із залученням інвестиційних ресурсів створено нове підприємство – ТОВ «Баштанська птахофабрика». Проведено реконструкцію та модернізацію, оновлено виробничі потужності сучасним обладнанням та закуплено 40 тисяч курей-несучок. Виробництво першої продукції відбулося у ІІІ декаді червня. А станом на 1 липня було вироблено 534,8 тис. штук яєць,середньодобове виробництво їх досягло 22 тис. штук.
Позитивних результатів у свинарстві досягнуто за рахунок ефективного розвитку цієї галузі у ППАФ «Хлібодар» та ДП «Маліцький – Агро». Проти відповідного періоду минулого року чисельність поголів’я ВРХ збільшилося на 3%, свиней на 17,7%.
Як зазначила Л. М. Гриневич, середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника за І півріччя 2010 року досягла 1919,36 грн., що на 27,3% більше від відповідного періоду 2009 року. Станом на 1.07.2010 р. заборгованість із виплати зарплати складає 16,8 тис. грн., що виникла в радгоспі «Явкинський», який належить до економічно неактивних банкрутів.
На обліку в державній службі зайнятості району станом на 01.07. 2010 р. перебувало 876 незайнятих трудовою діяльністю громадян, що становить 7% від загальнообласного показника. На кінець червня на підприємствах, установах і організаціях налічувалося 21 вільне робоче місце. Рівень зареєстрованого безробіття становив 3,7% від кількості працездатного населення. За сприяння служби зайнятості у червні було працевлаштовано 130 осіб.
На території району 577,6 км вулично-дорожньої мережі, 70% якої потребує ремонту. Залишок коштів по податку з власників транспортних засобів за І півріччя по сільських радах складає 210,3 тис. грн. Майже кожна сільська рада не в повній мірі використовує кошти на ремонт доріг комунальної власності. Найбільші залишки коштів цього податку зосереджені на рахунках Баштанської міської – 51 тис. грн., Добренської – 23,6 тис. грн., Інгульської – 16,7 тис. грн., Костичівської – 15,9 тис. грн., Привільненської – 13,3 тис. грн. та ряду інших сільських рад.
Про виконання районного та місцевих бюджетів Баштанського району за І півріччя 2010 року доповіла начальник фінансового управлінняРДА Світлана Євдощенко.
Начальник управління Пенсійного фонду України в Баштанському районі Алла Іванова повідомила, що протягом І півріччя до бюджету Пенсійного фонду району надійшло власних коштів у сумі 22292,3 тис. грн., що 4015,4 тис. грн. більше проти відповідного періоду минулого року. Видатки на виплату пенсій та допомог зросли на 8705,1 тис. грн. Забезпеченість власними коштами на виплату пенсій за звітний період склала 46%.
В управлінні перебуває на обліку 2476 платників, з яких 968 – юридичні особи, 1508 – фізичні. Витрати на оплату працю здійснює 338 платників. Проте, за І півріччя 45 платників не сплачували страхові внески вчасно і в повному обсязі. Заборгованість підприємств по збору на обов’язкове державне пенсійне страхування становить 240,6 тис. грн.
З початку року борг зменшився на 83,1 тис. грн. Вся заборгованість відпрацьовується у судовому порядку. За І півріччя 2010 року прокуратурою Баштанського району подано до окружного адмінсуду 11 позовів на суму 54,1 тис. грн. в інтересах управління Пенсійного фонду.
Про стан виплати заробітної плати та нормування праці на підприємствах в установах та організаціях району за І півріччя 2010 року проінформувала начальник управління праці та соцзахисту населення Ніна Якимчук. За статистичними даними заборгованість з виплати зарплати на економічно активних підприємствах відсутня.
Порушень законодавства щодо встановлення мінімальних розмірів зарплати на підприємствах в установах, що перевірялися, не виявлено.
Однак, як зазначив І. В. Рубський, в районі є підприємства, які виплачують заробітну плату меншу мінімальної, що є грубим порушенням законодавства.
Підсумовуючи питання, що обговорювались, він вказав на резерви втрат до бюджету. Зокрема, легалізація робочих місць, приховування сплати податків за оренду землі та незаконне вирощування соняшника на землях, виділених під пасовища та інші.
З обговорюваних питань колегія прийняла відповідні рішення. Про інші питання, що стояли на порядку денному колегії буде надано інформацію в наступних номерах газети.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета "Голос Баштанщини" від 5 серпня 2010 року №79 «Позиції слід утримувати, а результати примножувати »"