Всі питання, винесені на сесію Очаківської районної ради п`ятого скликання, пройшли попереднє обговорення на постійних комісіях і засіданні президії райради, що, власне, їх і об`єднує. Дещо з обговорюваного, і це була більшість, не викликалопотреби в додатковому тлумаченні на сесії, тож депутати одразу голосували за прийняття рішення.
Та на деяких питаннях зупинился докладніше, зокрема, програмі розвитку малого підприємництва в районі на 2009-2010 роки, про хід виконання якої доповіла начальник управління економіки РДА Д. Вялкова. Голова райдержадміністраціїО. Росинець, котрий вів сесію у зв`язку з відсутністю через раптову хворобу голови райради С. Іващенка, зазначив, що дана програма виконувалась формально, і в подальшому слід звернути особливу увагу на проведення тендерів з врахуванням втрат бюджету. Щоби не вийшло так, як у червонопарутинському дитсадку, де руками "чужих" виконавців робіт практично поховано 260 тис. грн. Бо від результату їхньої роботи витрати на опалення перевищують всі допустимі норми.
Д. Вялкова констатувала збільшення темпів припинення діяльності малого підприємництва. Так, юридичних осіб за 2009 рік зареєстровано на 6 одиниць менше, ніж торік, та припинило діяльність на 6 підприємств більше, ніж на 2008 рік. Фізичних осіб за 2009 рік зареєстровано на 53 одиниці менше, ніж за відповідний період 2008 року. Зупинило діяльність на 9 осіб більше, ніж торік. Також припинили діяльність 2 фермерських господарства.
Зменшення кількості осіб, бажаючих розпочати підприємницьку діяльність, обумовлено складною економічною ситуацією в Україні, відсутністю у 2009 році фінансування з Фонду загальнообов`язкового соціального страхування на випадок безробіття для організації підприємницької діяльності та введенням в дію з 1 травня 2009постанови Кабміну, яка зобов`язувала фізичних осіб додатково сплачувати щомісяця страховий внесок до Пенсійнго фонда України 170-200 грн., і після прийняття якої, власне, й розпочалося масове припинення діяльності підприємців.
З метою активізації розвитку підприємництва, створення нових робочих місць, залучення інвестицій в районі створено і функціонують Єдиний дозвільний та реєстраційний центри. Райдержадміністрація взяла курс на відновлення переробної промисловості м`ясної та молочної продукції, пекарень, олієнь цехів та ін.; також ініціює перед сільськими громадами створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у співпраці з Міжнародною благодійною фундацією "Хайфер Проджект Інтернешенл" та Данон Екосистем.
Сесія райради затвердила нову Програму - "Дошкільна освіта Очаківського району на 2010-2015 роки" (доповідач нач. відділу освіти РДА В. Рибачук), потреба в якій назріла ще років зо два тому, і має на меті кардинально поліпшити стан дошкільної сфери, досі даної на відкуп сільським радам. Брак коштів в сільських бюджетах, яких не доотримують дошкільні заклади, і тому як слід не розвиваються, негативно впливає на народжуваність дітей, рівень підготовки до школи. Програмою передбачено виділення на дошкільну освіту коштів з районного бюджету, а від того та очікування відповіднихрезультів, як то впорядкування мережі дошкільних навчальних закладів відповідно до потреб населення; збільшенняпоказників охоплення дошкільною освітою дітей від одного до шести років; створення системи роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні заклади, особливу увагу приділяючи дітям соціально-вразливих та пільгових категорій; запровадження економічно доцільних організаційних форм дошкільної освіти; забезпечення дошкільних закладів сучасним обладнанням; оновлення методичних матеріалів; вдосконалення підготовки педагогічних кадрів дошкільної освіти відповідно до сучасних потреб.
Депутати своїм рішенням внесли зміни та доповненнядо заходів програми з енергозбереження в Очаківському районі на 2008-2010 роки. Зокрема, в короткі терміни, тобто до настання зимових холодів, заплановано профілактичний ремонт мереж теплопостачання для шкільних закладів в Чорноморці, Куцурубі; модернізацію обладнання втопкових ЗОШ району; впровадження технологій застосування альтернативних видів енергії та чимало ін.
Врахувавши думку профільної постійної комісії (голова Г.Ізуіта), сесія райради "задробила" рішення з погодження переліку тарифів на платні послуги, які надаються територіальним центром соціального обслуговування (доповідач Н.Карпенко, директор центру соціального обслуговування). Депутати зійшлися на думці, що прийняття тарифів на платні послуги, які мають надаватися людям з категорії опікуваних і які в сумарному вираженні складатимуть до 47% розміру місячної пенсії, протирічать і соціальній політиці, ілюдській логіці. Тож за пропозицією голови РДА проголосували за призупинення прийняття даного рішення і звернення з листом до голови облдержадміністрації з проханням ініціювати перегляд даної постанови, прийнятої попереднімурядом.
За поданням УПСЗН райдержадміністрація звільнятиме громадян з правом на безоплатне надання соціальних послуг територіальним центром від плати за соціальне обслуговування .
Було внесено зміни до районного бюджету на 2010 рік у зв`язку з виділенням видатків на нагальні потреби, зокрема, покриття заборгованості Миколаївському морському торгевельному порту за перевезення населення у минулі роки на лінії "Очаків-Покровські хутори" - 19 тис. 675 грн.; ЦРЛ - на виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення капітального ремонту інфекційного відділення - 20 тис. грн.; відділу освіти РДА на проведення капітального ремонту Куцурубської та Дмитрівської ЗОШ - 45 тис. грн. та ін.
З метою недопущення втрат бюджету у вигляді орендної плати за користування землею та забезпечення раціонального використання земель доукладання в установленому порядку договорів оренди земельних ділянок, забезпечення надходжень до місцевих бюджетів за рахунок плати за землю на період виготовлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки державної власності прийнято відповідне рішення. В ньому йдеться: 1.1. Забезпечити укладання договорів оренди землі на строк, необхідний для виготовлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки державної власності на період до 365 днів, з метою резервування земельних ділянок, з встановленням орендної плати відповідно до Постанови Кабміну від 13.12.2006 року №1724 "Деякі питання оренди земель"; 1.2. Взяти до уваги, що річнаорендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній власності, становить: для земель сільськогосподарського призначення - 3 відсотки від нормативної грошової оцінки одного гектара земель (ріллі) по області, з урахуванням коефіцієнта індексації, для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю" та надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до чинного законодавства.
На сесії звітував голова постійної комісії райради з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів і соціального розвитку села Є. Скрипник. Він акцентував увагу присутніх на трьох головних проблемах, на які певною мірою може впливати депутатський корпус, це - земельні відносини мід державою, господарством і людьми, розвиток тваринницької галузі та підвищення родючості грунтів.
Н. МАТІЄНКО
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета “Чорноморська зірка” №№ 55-56 від 2 липня 2010 року. СЕСІЯ РАЙРАДИ: ПІДПРИЄМНИЦТВО, "