Від того, як наповнюється місцева казна, залежить наше життя. Про виконання дохідної частини зведеного бюджету Снігурівського району за першу половину поточного року та його видатки розповідає начальник районного фінансового управління райдержадміністрації Н.М.Друзь:
– До зведеного бюджету району за січень-червень 2010 року надійшло коштів – 59259,4 тис. грн. (план – 58934,3тис.грн), що складає 100.6 відсотка. Дотації вирівнювання з державного бюджету надійшло 28403,6 тис.грн, що складає 93,6 відсотка планового показника, або 1928,3 тис. грн. менше.
Податків і зборів до зведеного бюджету надійшло 10126,7 тис.грн. при плані 8999,9 тис. грн., або 112,5 відсотка призначень звітного періоду. До загального фонду надійшло 9894,2 тис. грн. (111,5 відс.), до спеціального – 232,5 тис. грн. ( 178,9 відс). Крім того, до спеціального фонду надійшло 1376,6 тис. грн. власних надходжень бюджетних установ. Податків і зборів, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, за перше півріччя поточного року надійшло 8462,1 тис. грн., або 111,7 відсотків до затверджених показників та 121,6 відсотків до показників, доведених Міністерством фінансів України.
Планових показників по першому півріччю досягнуто по всіх податках і зборах, в тому числі по: податку з доходів фізичних осіб – 108,2 відсотка, платі за землю – 111,6, платі за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності – 125,9, місцевих податках і зборах –110,7 відсотка.
У розрізі місцевих бюджетів виконання планових показників досягнуто по районному бюджету, бюджету міської ради та 15-и бюджетах сільських рад.
Разом з тим , не досягнуто запланованих показників дохідної частини загального фонду по 4-х бюджетах місцевого самоврядування. Краснознам’янська сільська рада – 98,4 відсотка, або 0,7 тис. грн, Куйбишевська – 46,6 відсотка, або 115,5 тис. грн., Олександрівська – 92,9 відсотка, або 4,9 тис. грн., Тамаринська – 73,7 відсотка, або 19,4 тис. грн.
Істотну роль у наповненні дохідної частини місцевих бюджетів відіграє податок з доходів фізичних осіб, який займає 75,7 відсотка у загальному обсязі податків і зборів, плата за землю – 13,1 відсотка, єдиний податок для суб'єктів малого підприємництва-3,9 відсотка, місцеві податки і збори –1,4 відсотка. На протязі січня - червня поточного року податку з доходів фізичних осіб мобілізовано до бюджету в сумі 7488,4 тис. грн., що на 843,0 тис. грн більше , ніж у відповідний період минулого року.
Разом з тим, не досягнуто виконання планових показників по бюджетах місцевого самоврядування. Куйбишевська сільська рада – 42,4 відсотка, Олександрівська – 74,6 відсотка, Горохівська – 88,4 відсотка, Тамаринська – 90,2 відсотка, Краснознам’янська – 97,6 відсотків, втрати по яких склали 79,6 тис.грн. (1,1 відс).
Порівняно з відповідним періодом минулого року допущено зниження обсягів надходжень до місцевих бюджетів: у Афанасіївській сільській раді на 18,2 відсотка, або на 6,1 тис.грн., Киселівській – на 15,1 відсотка, або 4,6 тис.грн., Куйбишевській – на 15,4 відсотка, або 7,5 тис.грн, Центральній – на 1,3 відсотка, або 2,3 тис. грн. та Новотимофіївській – на 0,8 відсотка, або 0,06 тис.грн. Залишаються незадіяними можливі резерви надходжень до цих місцевих бюджетів внаслідок недосконалого управління учасниками бюджетного процесу та недостатньої роботи по легалізації робочих місць.
Плати за землю надійшло в поточному році 1299,4 тис. грн, що на 112,7 тис. грн більше надходжень відповідного періоду минулого року. Спостерігається ріст надходжень і по юридичних, і по фізичних особах.
Не досягнуто виконання планових показників по 7-ми бюджетах місцевого самоврядування.
Допущено зниження обсягів надходжень до бюджетів у слідуючих сільських радах: Кобзарцівській – 13,7 відсотка, або 5,1 тис .грн, Першотравневій – 36,0 відсотка, або 25,6 тис. грн., Тамаринській – 30,8 відсотка, або 6,2 тис. грн. та Червонодолинській сільській раді – 3,1 відсотка, або 2,3 тис. грн.
Одним із резервів збільшення надходжень плати за землю є погашення податкового боргу, який станом на 1 липня поточного року становив 45,8 тис. грн.
До спеціального фонду на протязі січня-червня поточного року надійшло 232,5 тис. грн. податків і зборів без врахування власних надходжень бюджетних установ.
Податку з власників транспортних засобів поступило 177,7 тис. грн., що склало 153,5 відсотка планового показника звітного періоду. На протязі першого півріччя місцевими радами кошти не використовувались.
Збору за забруднення навколишнього природного середовища надійшло 22,2 тис грн., що склало 137,0 відсотка планових показників. Кошти в першому півріччі не використовувались.
До бюджету розвитку міської ради надійшло 9,2 тис. грн. коштів від продажу землі та 2,2 тис .грн. заборгованості минулих років від продажу магазинів райспоживспілки до районного бюджету та 21,2 тис. грн. до бюджету Першотравневої сільської ради від приватизації трактора МТЗ-80.
Виконання видаткової частини загального фонду зведеного бюджету Снігурівського району за І півріччя 2010 року складає 95,8 відсотка ( при плані 52713,3 тис. грн. використано 50505,6 тис. грн.) По спеціальному фонду використано 1215,2 тис. грн., що становить 36,8 відсотків до річних призначень.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета „Вісті Снігурівщини” від 31.07.10р. №60. Хто і як наповнює місцеву казну"