Днями в малому залі міськвиконкому відбулася прес-конференція директора Первомайського міськрайонного центру зайнятості Вадима ДУДЧЕНКА для журналістів місцевих ЗМІ.
Кожна праця варта пошани. Проте сьогодення диктує свої правила людині, яка раптом залишилася без роботи. Потрібно вміти правильно зорієнтуватися у нинішніх реаліях, аби не залишитися за бортом життя. Тобто обрати саме ту справу, яка найбільше підходить для подальшої життєдіяльності. Тож яка ситуація нині на ринку праці Первомайська та району? — саме з цього питання і розпочалася наша розмова.
А ситуація, як з'ясувалося, у нас така: протягом 2010 року до центру зайнятості звернулося 2070 осіб — жителів міста. Традиційно безробіття має жіночий характер, адже жіноцтво найбільше незахищене у цій сфері А це — 61% безробітних представниць слабкої статі. Разом з тим зменшився й попит на вакансії. Наприклад, якщо 8 минулі роки на одне робоче місце претендувало дев'ять осіб, то поточного року лише три.
Вадим Леонідович повідомив журналістів і про те, що зараз відновлені програми щодо працевлаштування громадян шляхом надання дотацій" за рахунок держави Так, завдячуючи саме центру зайнятості, 28 осіб цього року працевлаштовані за даною програмою, 22 з них відносяться до соціально незахи-щених верств населення. На запитання журналістів, чи достатній це показник для шістдесятйтисячногоміста, ВадимЛеонідовичпровів аналогію з минулими роками
А картина така: за 2007-2С08 роки було працевлаштовано 200 осіб, торік роботу надали лише трьом. Далася взнаки світова економічна криза, яка, на жаль, не оминула Україну й наше місто. Тому, мовляв, і різниця досить суттєва.
Найголовнішими принципами, якими керується у своїй роботі директор центру зайнятості населення, є толерантність стосовно і підлеглих, і тих, хто звертається сюди по допомогу. Гарантоване працевлаштування людини, яка знаходиться у пошуку відповідної до її запитів роботи, для працівників даної служби — завдання номер один. Але як зізнався наш співрозмовник, досить важко задовольнити соціальні потреби абсолютно кожного громадянина. Адже до цієї державної установи звертається велика кількість людей, за плечима яких вища базова освіта.
Втім, досить часто рівень їхньої кваліфікації не відповідає вимогам підприємств, що здебільшого надають перевагу робітничим спеціальностям, як-от: зварювальник, слюсар, вантажник тощо.
В Україні ринок праці досить перенасичений юристами та економістами. От і доводиться більшості' безробітних проходити професійно діагностичне обстеження, щоб знайти себе' і проявити якнайкраще.
— Тому, — радить Вадим Леонідович (з огляду на власний досвід, адже має у своєму активі дві вищі освіти), — людиніпотрібноволодіти
кількома професіями, що згодом дасть можливість краще працевлаштуватися.
Є у центрі зайнятості й така послуга, як психологічне тестування: І не лише для безробітних. Скористатися нею можна й тим, хто вже має роботу Це досить ефективна система. Адже час не стоїть на місці. Враховуючи ситуацію в країні і світі, одні підприємства процвітають, інші — занепадають. От і доводиться підстраховувати-ся та поступово готувати себе до зміни професії, щоб потім не впадати у відчай і депресію на кшталт: що ж зі мною буде завтра?
А вибрати, схоже, таки є з чого. Служба зайнятості, як ми дізналися, проводить професійну підготовку та перепідготовку більш ніж за сорока професіями. Що стосується новацій у роботі міськрайонно-го центру зайнятості, чим також поцікавилися журналісти, то вони, виявляється, є. Зокрема, дуже ефективно нині використовують у роботі по району мобільний пересувний укомплектований центр. Він дає змогу працівникам центру зайнятості виїжджати у будь-яку точку району і проводити у сільській місцевості відповідні консультації А це вкрай необхідно для поінформованості громадян на селі, як вважає директор служби зайнятості населення. Взяти хоча б ті ж громадські роботи. Наприклад, коли нинішньої весни в районі запровадили акцію озеленення до 65-ої річниці Великої Перемоги, охочих попрацювати задля благоустрою населених пунктів ви-
явилося чимало. Адже цього року удвічі збільшили фінансування для виплат соціальної допомоги безробітним Тож сума оплати на громадських роботах, згідно з чинним законодавством, дорівнює мінімальній заробітній платі.
Досить активно відгукнулися безробітні на пропозицію взяти участь в оплачуваних громадських роботах і в самому місті. Вони працювали на благоустрій міського стадіону, дитячих садочків та озеленення території, прилеглої до дитячої лікарні. Активно співпрацює Первомайський центр зайнятості з комунальними та іншими підприємствами міста.
У ході розмови у журналістів виникало чимало й інших цікавих запитань, на які охоче відповідав керівник центру. Присутні, зокрема, поцікавилися, чи бувають випадки, коли людина відмовляється від запропонованих їй мадських робіт?
— Звичайно, трапляється і таке, — зізнався Вадим Дудченко і продовжив: — У нас кріпацтва немає. Ми не примушуємо людину до такого виду тимчасового працевлаштування, як громадські роботи, але роз'яснюємо, що це краще, ніж нічого.
Він також наголосив і на тому, що кожна праця в нас варта пошани. Та коли людські бажання не відповідають вимогам українського законодавства, кожен має повне право відмовитися від запропонованого виду діяльності. Мета ж соціальної служби, повторюся, полягає у тому, щоб, діючи у межах чинного законодавства, допомогти шукачеві знайти роботу і пра-цевлаштувати його.
Що ж до виплат по безробіттю, то вони, за словами директора, здійснюються ли-ше у тому випадку, коли гію-дина дійсно' не знайшла від- • повідну до її спеціальності роботу. Все чітко визначено у чинному законодавстві, на яке у своїй роботі й опирається служба зайнятості. Порушень і прогалин у цій справі існувати не повинно, тому суворо карають тих "нелега-лів", які одночасно працюють (неофіційно) і перебувають на обліку центру зайнятості по безробіттю.
— І ця проблема існує не лише у Первомайську, а й по всій країні, — запевнив Вадим Дудченко, — але ми намагаємося всіляко викорінювати подібні випадки, проводячи певні контрольні перевірки.
У всьому повинна бути дисципліна, переконаний директор центру. Отож, роботи у працівників цієї соціальної служби таки вистачає.
Ірина ТИХОНЧИК
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета „Вісник Первомайська” №55 від 10.07.2010 року. КОЖНА ПРАЦЯ ПОШАНИ ВАРТА"