Засідання виконавчого комітету Первомайськоїміської ради зібрало в малій залі минулої п'ятниці начальників управлінь, відділів, директорів підприємств міста та представників влади. Чимало питань передбачав порядок денний, проте серед найголовніших було про звернення громадян та благоустрій нашого міста. Адже первомайці, як і всі інші громадяни України, мають конституційне право звертатися до органів державної влади та органів місцевого самоврядування із наболілими питаннями.
Наскільки ефективною є робота відповідних органів влади у цьому напрямку, намагалися з'ясувати члени виконавчого комітету на чолі з міським головою Людмилою Дромашко.
Як прозвучало на засіданні, у першому півріччі поточного року до виконавчого комітету міської ради надійшло 613 звернень громадян, за відповідний період минулого року — 590. Цікавим є той факт, що найчастіше до органів міськоТ влади звертаються особи жіночої статі, від яких надійшло на 145 звернень більше, ніж від чоловіків. Відповідно — 234 і 379.
Звертає на себе увагу й те, що за категоріями авторів збільшилася удвічі кількість звернень від учасників Великої Вітчизняної війни, у 1,2 разу — звернення від багатодітних сімей, у 1,7 разу — від ветеранів праці. Серед тих, хто звернувся до міської влади зі своїм наболілим, також є й такі представники найменш соціально захищеної категорії населення, як інваліди війни, діти війни, інваліди І-ІІІ груп, учасники ліквідації на ЧАЕС, учасники бойових дій.
Основними питаннями, з якими вони зверталися до мерії, є надання матеріальної допомоги, забезпечення законності та охорони правопорядку, поліпшення житлових умов, ремонт доріг, земельні питання.
Я^ повідомила начальник відділу контролю та організаційної роботи апарату міської ради Лілія Постернак, яка виступила на засіданні з доповіддю, 467 звернень уже відпрацьовано. З них лише 88 — розглянуто позитивно, 353 авторам наданні письмові роз'яснення. Слід також зазначити, що серед звернень чимало таких, які стосувалися житлово-комунальної сфери. їх кількість, порівняно з відповідним періодом минулого року, збільшилася на 52,2 відсотка і становить 242.
У ході особистих прийомів міським головою прийнято 96 громадян, на виїзних прийомах — 30. Здійснювався прийом громадян і заступниками міського голови. Так, у ході
особистих прийомів ними було прийнято 256 осіб. Основні питання, з якими зверталися до них жителі міста, були — ремонт дорожнього покриття, газифікація житлових будинків, ремонт покрівлі багатоповерхівок, поліпшення житлових умов, надання матеріальної допомоги, безоплатна приватизація ділянок і таке інше. На засіданні міськвиконкому також зазначалося, що у першому півріччі поточного року проводилися перевірки додержання законодавства про звернення громадян Вони охопили службу у справах дітей, управління освіти міської ради, відділ ведення Держреєстру, фінансове управління, а також управління праці та соціального захисту населення міської ради.
В результаті, за словами доповідачки, значних порушень не виявлено. Втім, як зауважила на засіданні міський голова Людмила Дромашко, статистика непогана, але сам результат не влаштовує. Свої зауваження висловив і член виконкому Олер Літвінов, мовляв, робота ведеться не в повному обсязі, тому й є проблеми. Люди нерідко змушені писати у всі інстанції, аж у найвищі...
Далі розглядалося не менш актуальне питання стосовно благоустрою міста. Не за горами 334-та річниця з дня його заснування. Тому на часі — подбати про його охайний вигляд, належний стан доріг, вулиць, прибудинкових територій. Самій владі й міським комунальникам зокрема не під силу охопити такі досить великі обсяги роботи. Тому в цій загальноміській справі не завадило б взяти участь й іншим жителям міста. Для цього й запроваджено щорічний конкурс "Чисте місто", в якому залюбки може взяти участь кожен, кому не байдуже, яким він буде в день свого народження, наш спільний дім — Первомайськ.
З 20 липня по 31 серпня триватиме цей конкурс. Переможців визначатимуть у таких номінаціях: "Найчистіший та найупорядкованіший двір бюджетної установи", "Найчистіша та найупорядкованіша територія підприємства", "Найчистіший та найупорядкованіший двір багатоповерхових житлових будинків міста", "Найчистіший та найупорядкованіший квартал міста", "Найчистіша та найупорядкованіша вулиця міста", "Найчистіший та найупорядкованіший будинок міста".
У вересні спеціальна комісія, яка виїжджатиме на місця із перевірками, підіб'є підсумки. Вручення грамот, подяк та подарунків відбудеться під час святкування Дня міста.
Міськвиконком розглянув низку інших питань, з яких також прийнято відповідні рішення.
Ірина ТИХОНЧИК
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета „Вісник Первомайська” №56 від 14.07.2010 року. СТАТИСТИКА НЕПОГАНА, АЛЕ..."