Минулого четверга відбулося засідання районної координаційної ради по виконанню районних програм соціального захисту населення. Вела його заступник начальника УПСЗН з соціальних питань Зоя Іванівна Семенчук.
Про забезпечення реалізації права на освіту дітей з обмеженими фізичними можливостями у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах відповідно до індивідуальної програми реабілітації дитини-інваліда доповідала Світлана Станіславівна Попович - спеціаліст районного відділу освіти райдержадміністрації.
У навчальних закладах району класними керівниками, класоводами, соціальними педагогами, шкільними психологами постійно проводиться широка інформаційно-роз'яснювальна робота серед учнів 9-11 класів, які мають обмежені можливості, щодо навчання у закладах нашої області та ін.
Вчитель-реабілітотог відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів Антоніна Павлівна Шакалова доповіла про стан виконання рішення координаційної ради від 13.10.06р. №3/2 "Про механізм впровадження комплексної медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів”.
Вона зосередила увагу на необхідності психолога і логопеда для дітей-інвалідів.
З цього питання виступила і головний спеціаліст центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді райдержадміністрації Світлана Володимирівна Швачко.
Рішенням координаційної ради по даних питаннях рекомендовано Територіальному центру соціального обслуговування забезпечити постійний контроль за виконанням вимог постанови КМУ від 31.01.07р. №80 "Про затвердження Порядку надання інвалідам та дітям-інвалідам реабілітаційних послуг".
Забезпечити максимальне виконання заходів індивідуальної програми реабілітації дитини-інваліда щодо соціальної реабілітації, професійної орієнтації, забезпечення технічними засобами реабілітації та ін.
Про роботу районної ради ветеранів війни і праці щодо створення належних умов для життєзабезпечення ветеранів інформував голова районної ради ветеранів війни та праці Віталій Юхимович Роздорожній.
- Ветерани - люди, які не шкодуючи свого життя, завоювали нам мирне сьогодення, це вони вигнали з рідної землі ненависного фашиста, це вони, терплячи голод і холод, підіймали з руїн країну. За це їм шана і повага, - говорить Віталій Юхимович. - Все робиться для того, щоб їхнє життя було достойним. У районі нараховується 5300 ветеранів, фронтовиків залишилось лише 28. Вони не обділені увагою і турботою. Напередодні Дня Перемоги відвідали їх всіх. І не тільки… Ветерани одержують зерно, борошно, крупи, олію. Про це турбуються сільські ради.
- Тісно співпрацюємо з Пенсійним фондом, Товариством Червоного Хреста - це значно поліпшує нашу роботу, - ділиться Віталій Юхимович. - З року в рік збільшується фінансування районної ради ветеранів і цим ми завдячуємо райдержадміністрації та районній раді. Якщо у 2008 році було виділено 13 тис. грн., в 2009 році - 19 тис. і 28 тис. грн. на ремонт приміщення, в 2010 році кошторисом передбачено 29 тис. грн. Маємо гарне приміщення.
В районі працюють 24 первинні ветеранські організації. Хотілося б, щоб і в них були свої приміщення та вирішилося питання оплати в грошовому або натуральному виразі роботи їх голів…
Сьогодні ветеранські організації готуються до відзначення Дня завершення ІІ світової війни, Дня ветерана, 66-ї річниці визволення України.
По всіх розглянутих питаннях прийнято відповідні рішення.
Валентина Сом
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета „Народна трибуна”, № 50-51 від 01.07.10. На порядку денному соціальні питання"