![«Осадочек остался», або Начальник КП ЧТУ попросив у міліції захисту від... підлеглих](http://val.ua/images/stories/news/206774/2/100816troll.jpg)
Зразок дивної логіки продемонстрували журналісти служби новин Чернігівського кабельного оператора ТРК «Дитинець», готуючи розгорнутий сюжет про обставини припинення страйку працівників комунального підприємства «Чернігівське тролейбусне управління».
Цей вимушений захід транспортників тривав упродовж трьох днів, з 9 по 11 серпня, і був припинений через ухвалення Деснянським судом м. Чернігова рішення про визнання страйку незаконним.Керівництво КП ЧТУ звернулося до суду щодо визнання страйку незаконним, мотивуючи це тим, що її не було завчасно попереджено про акцію, як того вимагає чинне законодавство. Деснянський районний (в м. Чернігові) суд вивчив матеріали справи №2-6589/10 і, визнаючи закріплене законом право найманих працівників на страйк як форму захисту своїх майнових та соціальних прав, водночас встановив наявність порушень у підготовці та проведенні акції.У судовому рішенні від 11 серпня 2010 року відзначено, що, відповідно до ч.6 ст.19 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», «...орган, який очолює страйк, зобов'язаний письмово попередити власника або уповноважений ним орган не пізніше як за 7 днів до початку страйку, а на безперервно діючому виробництві – за 15 днів». Оскільки цього зроблено не було, суд ухвалив рішення щодо визнання страйку працівників КП ЧТУ незаконним і зобов'язав їх повернутися до роботи.«На маршрути тролейбуси вивели силовики. О 04.45 в тролейбусне управління приїхав начальник управління транспорту Володимир Воронін, машина патрульно-постової служби та уазик «беркутів», - повідомляє за кадром розпачливий голос «кабельної» журналістки. І підкріплює сентенцію прямою мовою окремих страйкувальників, підібравши уривки фраз так, аби ні в кого не виникло сумнівів у безчинствах міліції (патрульний автомобіль якої, справді, видно у кадрі – далеченько, десь на задньому плані).Далі – той самий зразок «нечіткої логіки». «Чому на страйк приїхали правоохоронці, «Беркут», та як вони залякували тролейбусників міліціянти не коментують, від камери ховаються» (стиль та пунктуацію з Інтернет-повідомлення збережено).У кадрі водночас видно, що ніхто особливо й не ховається: співробітники міліції прибули не розганяти страйк чи лупцювати, не доведи Боже, когось із його учасників, а охороняти громадський порядок. Тож і перебувають біля службового автомобіля, не занурюючись в юрбу тролейбусників: нема порушень – нема й потреби реагування.Проте досить коментувати телевізійні сентенції, розповімо, як же події розгорталися насправді.Страйк працівників комунального підприємства «Чернігівське тролейбусне управління» через тривалу невиплату належної їм заробітної платні розпочався 9 серпня. Отже, вже у понеділок тролейбуси не вийшли на лінію. Однак до міліції ніяких звернень не надходило, а тому правоохоронці на території підприємства не з'являлися.Перше звернення до Чернігівського міського відділу міліції від керівника КП ЧТУ Олега Коржова надійшло у телефонному режимі вранці 11 серпня. Керівник підприємства просив, враховуючи постійне значне скупчення співробітників на території тролейбусного парку, наблизити патрульний наряд для контролю за станом правопорядку на прилеглій до підприємства території. Так і було зроблено, і жодних обурень самих страйкувальників чи «телевізійних діячів мистецтв» щодо певного коригування маршруту патрулювання міліції не спостерігалося.Нове телефонне звернення до міськвідділу міліції надійшло увечері того ж таки 11 серпня, коли вже стало відомо про зміст судового рішення. Олег Коржов, а згодом і Володимир Воронін (начальник управління транспорту та зв'язку Чернігівської міської ради) повідомили про визнання страйку незаконним і про те, що зранку 12 серпня оголосять це працівникам КП ЧТУ з відповідною вимогою стати до роботи.Суть їхнього прохання до правоохоронців: прибути вранці у четвер на територію тролейбусного управління, охороняти громадський порядок і бути готовими втрутитися в конфліктну ситуацію, якщо вона увійде в небезпечну фазу. Це прохання було виконане: співробітники міліції прибули до місця страйку, однак в перипетії трудового спору на підприємстві жодним чином не втручалися.Невдовзі на територію КП ЧТУ прибув заступник начальника міської міліції з питань громадської безпеки Олег Климок, який пояснив присутнім (а в їх числі – і знімальній групі ТРК «Дитинець»), що міліція без гострої потреби ніяких силових дій не вживатиме. Вона, враховуючи наявність рішення суду про визнання незаконним страйку, відповідно до звернення керівництва КП ЧТУ, спостерігає за дотриманням громадського порядку і документуватиме факти його порушення, якщо такі будуть.Також, на випадок можливого невиконання рішення суду щодо припинення страйку як незаконного, перебуває в готовності прийняти заяву відповідного змісту від керівництва підприємства. Це роз'яснення, як і самі наміри міліції, виглядали занадто мирними і, вочевидь, не вписувалися в концепцію «розгромного» телевізійного сюжету, а тому журналістка вдовольнилася висмикнутою з контексту фразою стосовно того, як все ж таки діятиме міліція в разі загострення конфлікту.Загалом все завершилося без будь-яких силових дій. Працівники тролейбусного управління підписали мирову угоду з керівництвом і вийшли на лінію, пообіцявши, у разі неповного виконання їхніх вимог, відновити страйк наприкінці серпня. Але вже з дотриманням всієї, визначеної законом, процедури. Міліція, не втрутившись у ситуацію (бо потреби так і не виникло), поїхала собі на маршрут патрулювання.
Як мовиться, «ложечки знайшлися, але осад залишився».
Источник: Чернігівська загальнополітична газета "Високий вал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "«Осадочек остался», або Начальник КП ЧТУ попросив у міліції захисту від... підлеглих"