В цілях розробки регіональної програми економічних реформ та підготовки пропозицій Комітету з економічних реформ при Президентові України, просимо вісх бажаючих та зацікавлених підприємств, організацій та осіб розглянути пропозиції ДП „Миколаївський морський торговельний порт” та порту Гент провінції Східна Фландрія Королівства Бельгія щодо можливості співробітництва.
ДП „Миколаївський морський торговельний порт” (далі – ДП „ММТП”) в якості перспективного напрямку економічних реформ для Миколаївської області розглядає міжнародну інтеграцію, у тому числі поглиблення торгово-економічного співробітництва з перспективними торговими партнерами Королівства Бельгія, зокрема, провінцією Східна Фландрія. Зазначена провінція є однією із найбільш індустріально розвинених провінцій Бельгії.
Підґрунтям для налагодження міжнародного міжрегіонального співробітництва Миколаївської області з провінцією Східна Фландріяє Дорожня карта українсько-бельгійських відносин на період 2009-2010 рр.
Поряд з цим, наявна практика співпраці Уряду України та Уряду Фландрії (Королівство Бельгія) в рамках діючої програми співробітництва Фландрії з Центральною та Східною Європою, що фінансується Урядом Фламандського регіону Бельгії.
Довідково: у 2005 році Урядом Фламандського регіону Бельгії було прийнято рішення щодо надання фінансової підтримки на реалізацію двосторонніх проектів з країнами Центральної та Східної Європи. На реалізацію спільних з Україною проектів з бюджету Фландрії щорічно виділяється близько 450 тис. євро.
16.03.2010р. в Одесі було оголошено про початок реалізації проекту „Збільшення пропускної спроможності та інструменти планування транспортної мережі м. Одеса”, який реалізується в рамках співробітництва уряду Фландрії з Центральною та Східною Європою. Бюджет проекту - близько 100 тис. євро, фінансування у співвідношенні 85% - уряд Фландрії, 15% - Одеська міська влада.
Під егідою розвитку міжнародного співробітництва Миколаївської області з провінцією Східна Фландрія (Королівство Бельгія) ДП „ММТП”, зі свого боку, виявляє зацікавленість у налагодженні кооперації з адміністрацією бельгійського порту Гент.
Довідково: на сьогодні ДП „ММТП” через Посольство України в Королівстві Бельгія встановлений діалог з морською адміністрацією порту Гент (Бельгія) в цілях спільного опрацювання можливості укладення Меморандуму про співробітництво між українським та бельгійським портами.
Враховуючи вищевикладене, в рамках міжнародного міжрегіонального співробітництва Миколаївської області з провінцією Східна Фландрія (Королівство Бельгія), вбачається за доцільне залучити до роботи з опрацювання спільних ініціатив:
В якості робочого проекту міжнародної міжрегіональної кооперації Миколаївської області з провінцією Східна Фландрія (Бельгія), в рамках діючої програми співробітництва уряду Фландрії з Центральною та Східною Європою, вбачається за доцільне запропонувати бельгійській стороні для участі та спільного просування стратегічний інфраструктурний проект загальноукраїнського масштабу по збільшенню конкурентоспроможності портів та терміналів Миколаївського регіону - проект створення „Ліхтеровочного морського терміналу Бузько-Дніпровського басейну” в акваторії ДП „ММТП”, який увійшов до Програми перспективного розвитку Миколаївського порту (затверджена наказом Мінтрансзв’язку України від 05.06.09р. № 561).
Основна стратегічна мета запропонованого п роект уполягає увирiшенн ізавдання по залученню нових i переорiєнтацi їiснуючих вантажопотокiвна порти та термінали Миколаївської області за рахунок створенні умов для безпечної та ефективної обробки суден типуPANAMAX , що прямують до перевантажувальних комплексів регіону.
Довідково: найбiльшу питому вагу у вантажообiгу портів Миколаївської області займають боксити, залiзорудна сировина, вугiлля, зерно, мiнеральнi добрива. Цi вантажi , в основному ,перевозяться судновими партiями в розмiрi 70,0 тис. тонн суднами типу PANAMAX, що є найбiльш ефективним для трансокеанських перевезень. Обробка суден даного типу вимагає наявностi глибин у причалiв не менш 14,5 метрiв.
Створення „Ліхтеровочного морського терміналу Бузько-Дніпровського басейну” істотнознизить вартість і терміни робіт з довантаження і розвантаження суден на рейді та значно підвищить комерційну привабливість портів і терміналів Миколаївської області.
Реалізація даного проекту дозволить вирішити наступні завдання:
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Про можливості співробітництва Миколаївської облдержадміністрації та провінції Східна Фландрія Королівства Бельгія"