![Протидія пияцтву та іншій наркоманії у Чернігівській міськраді успішно... обговорена](http://val.ua/images/stories/news/204719/2/091127_alkash.jpg)
У Чернігові відбулося I засідання міської координаційної ради з питань протидії поширенню пияцтва, алкоголізму та наркоманії. Рада утворена розпорядженням міського голови від 26 березня 2010 року № 63-р.
Про це повідомляє відділ зв’язків з громадськістю Чернгівської міської ради.Наркологічна допомога населенню міста Чернігова надається обласним наркологічним диспансером, який в своїй діяльності керується законодавством України про психіатричну допомогу, яка надається на основі принципів законності, гуманності, додержання прав людини і громадянина, добровільності, доступності та відповідно до сучасного рівня наукових знань, необхідності й достатності заходів лікування з мінімальними соціально-правовими обмеженнями.За словами головного лікаря обласного наркологічного диспансеру Петра Седня, станом на 1 квітня 2010 року на диспансерному обліку в Чернігові знаходиться 5299 осіб, хворих на хронічний алкоголізм. Це становить 1,8% від загальної кількості населення міста.Підлітків, хворих на хронічний алкоголізм, на диспансерному обліку не зареєстровано. Хворих наркоманією по місту – 1177 осіб (0,4% від загальної кількості населення).Крім того, на профілактичному обліку з приводу зловживання алкогольними напоями по місту знаходиться 123 дорослої особи, з приводу зловживання наркотичними і токсикоманічними речовинами – 93 особи.Підлітків, які знаходяться на профілактичному обліку 13 осіб, з них: з приводу зловживання спиртними напоями – 7, з приводу зловживання наркотичними речовинами – 6, зловживаючих токсикоманічними речовинами (тютюнопаління) – 12 осіб.Петро Седень зазначив, що для раннього виявлення схильностей дітей до вживання алкоголю, наркотичних речовин, запобігання тютюнопалінню, проведення з ними індивідуальної роботи, лікарі-наркологи обласного наркологічного диспансеру двічі на рік проводять профілактичні огляди молоді в учбових закладах міста і в притулку для неповнолітніх. На протязі І кварталу 2010 року було проведено 17 оглядів, при цьому оглянуто – 1566 учнів та студентів.Лікарі-наркологи підтримують постійний зв’язок з реанімаційним та неврологічним відділеннями обласної дитячої лікарні стосовно неповнолітніх, які поступають на лікування з отруєннями психоактивними речовинами.З метою пропаганди медико-гігієнічних знань та запобігання негативним проявам у молодіжному середовищі, профілактики алкоголізму, наркоманії, тютюнопаління, ВІЛ/СНІДу лікарі-наркологи проводять санітарно-просвітню роботу через засоби масової інформації.«Залежність від психоактивних речовин є не тільки медичною, але і соціальною, економічною, психологічною, правовою проблемою і привертає все більше уваги різних фахівців», – підкреслив головний лікар обласного наркологічного диспансеру.Наприкінці засідання Петро Седень підсумував, що хворобу легше попередити, ніж лікувати. Неухильне зростання кількості підлітків, які вживають алкоголь і наркотики, робить профілактичну роботу актуальною і необхідною. Її ефективність може бути значно підвищена в результаті об’єднання зусиль працівників педагогічних, медичних, правових, соціальних установ, конфесіональних і громадських організацій.Від того, наскільки методично правильно буде організована ця робота, залежить результат, ціна якого – здоров’я і життя дітей, майбутнє України.Коментар «Високого Валу»Поки міськрада Чернігівська займається засіданнями з обговореннями, депутати Хмельницької міськради вже рік минув як вирішили: придбати в місті алкогольні вироби можна буде тільки з 11 до 22 години.Також не зайвим буде нагадати чернігівським слугам народу, що їм ще минулого року було рекомендовано розглянути питання про обмеження перебування дітей у закладах дозвілля, громадського харчування, комп'ютерних клубах, на вулицях та інших громадських місцях області. Таке рішення ухвалила Чернігівська обласна рада 24 грудня 2009 року.
Источник: Чернігівська загальнополітична газета "Високий вал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Протидія пияцтву та іншій наркоманії у Чернігівській міськраді успішно... обговорена"