Освіта – найбільш консервативна галузь, у хорошому розумінні цього слова. Швидкі й радикальні зміни тут майже ніколи не дають бажаного результату. Тому робота відділу освіти райдержадміністрації продумана, виважена, спрямована на планомірний розвиток, покращення навчально-виховного процесу.
23 лютого відбулася колегія відділу освіти, у роботі якої взяв участь голова райдержадміністрації С. Г. Товарницький.
Сергій Георгійович, зокрема, зазначив, що зміни, які відбуваються останніми роками в освітній галузі на державному рівні, не сприяють покращенню якості освіти. На його думку, освіта займає чільне місце в суспільстві завдяки попереднім напрацюванням та самовідданості вчителів своїй справі. Тому висловив подяку і повагу за важку працю, збереження і прищеплення любові до рідної мови, підтримку і розуміння всім освітянам, а особливо – директорам шкіл.
Голова райдержадміністрації торкнувся деяких питань зміцнення матеріально-технічної бази галузі. Йшлося про необхідність придбання шкільного автобуса, капітального та поточного ремонтів ряду навчально-виховних закладів, оптимізації мережі шкіл, використання приміщення комп’ютерного центру та ін.
Про стан фінансово-господарської діяльності в закладах освіти району та виконання бюджету 2009 року звітувала головний бухгалтер централізованої бухгалтерії відділу освіти В. Л. Форманчук. Бюджет 2009 року на освіту становив 26 млн. 882 тис. грн. Освоїли його на 96%. Про раціональне використання коштів говорить значна економія: із енергоносіїв – 515143 грн., заробітноїплати – 230639 грн. За рахунок додаткових коштів районного бюджету виконано поточні ремонти опалювальних систем у Підлісненській, Сухоєланецькій, Новопетрівській загальноосвітніх школах. Прокладено водопровід до Новопетрівської ЗОШ. За рахунок коштів обласного і районного бюджетів придбано автобус для підвозу учнів до шкіл району.
Валентина Леонтіївна зробила аналіз збереження та обліку матеріальних цінностей, використання коштів, виділених на харчування дітей із малозабезпечених сімей.
Йшлося й про завдання на 2010 рік, зокрема про складнощі, що виникають через відсутність Державного бюджету.
В обговоренні питання взяли участь директори загальноосвітніх навчальних закладів В. М. Цаволик (Новосафронівська ЗОШ), Т. М. Олексієнко (Костянтинівська), С. В. Форманюк (Бузька).
Заступник начальника відділу освіти райдержадміністрації В. І. Багнюк проаналізував роботу зі зверненнями громадян. Слушною, на мій погляд, була думка директора Новоодеської ЗОШ № 1
Р. В. Опанасенко, висловлена під час обговорення питання: „Не треба драматизувати факти звернення громадян. Адже це підтвердження розвитку демократії в державі”. Директори шкіл були одностайні в тому, що звернення і надалі будуть ретельно вивчатися, на них буде даватися повна і вичерпна відповідь та організовуватися роз’яснювальна робота з усіх напрямків, щоб запобігти непорозумінням.
Згідно з планом роботи відділу освіти райдержадміністрації на 2009-2010 н. р. проведено вивчення стану викладання, рівня знань учнів з фізики та астрономії.
У своєму виступі методист райметодкабінету О. М. Бончук говорила про значення цих навчальних предметів, як визначальних у розумінні закономірностей перебігу природних явищ, обгрунтуванні природничо-наукової картини світу та формуванні високотехнологічного інформаційного суспільства.
Досвідчені фахівці закладів освіти району досягають високих результатів у навчанні, застосовуючи у практичній діяльності сучасні педагогічні технології, новітні форми і методи. Серед кращих – Г. Л. Ярошевська (Новоодеська ЗОШ № 1), Л. В. Прокопенко (Кандибинська), В. В. Магда (гуманітарна гімназія), Ю. С. Трохименко (Новоодеська ЗОШ № 3), Т. І. Шарт (Троїцька), Н. М. Заливадна (Артемівська), В. М. Цаволик (Новосафронівська).
Результати олімпіад з фізики свідчать про ефективність роботи з обдарованими дітьми. Активізувалася діяльність учнів у МАН, зокрема, написання науково-дослідницьких робіт з фізики, збільшилася кількість учасників альтернативних конкурсів. Проте під час фронтального вивчення стану викладання фізики визначено, що учні шкіл показують, в основному,
середній рівень знань. За словами Олени Миколаївни, є певні труднощі щодо
реалізації освітніх завдань нової програми. Зокрема, це її перевантаженість, гострий дефіцит часу при викладанні матеріалу, невідповідність окремих тем віковим особливостям учнів, відсутність міжпредметної конкретності між фізикою та математикою, низький рівень матеріально-технічного забезпечення.
Розглянули на колегії й хід виконання районної Програми подолання дитячої безпритульності та бездоглядності на 2006-2010 роки.
Відразу після засідання колегії відділу освіти райдержадміністрації відбулася нарада директорів шкіл, на яку завітала голова районної ветеранської організації О. І. Байбарак. Обговорювалося важливе питання – розробка спільних заходів із відзначення 65-ї річниці Великої Перемоги. На нараді розглянуто ряд інших важливих питань, серед яких – порядок закінчення 2009-2010 навчального року і підготовка до державної підсумкової атестації.
Наталія Крикун.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета «Промінь» № 16 від 27.02.10. Освіта: Обговорили актуальні питання галузі"