Очаків, Очаківський район є маленькою Україною, маленькою Європою, малесеньким куточком матері-Землі. Розташоване на березі Чорного моря, місто сполучається з багатьма країнами світу. Його розвитку у радянські часи багато уваги приділялося з боку господарських та керівних структур, про що часто писали місцева газета "Чорноморська зірка", а останнім часом ще й новостворена - "Очаків". Особливо варто відзначити позитивну роль у розбудові Очаківщини А.П. Гусєва, В.Г. Орищука, С.Г. Фоміна, які, враховуючи можливості нашої степової зони, зробили наш район зоною виноградарства. Це мало велике значення: і працевлаштування людей, і високі заробітки, і, як наслідок, піднесення матеріального статку району.
На цій ниві уславилися керівники сільгоспгосподарств Н.І. Коваленко, М.Ф. Височенко, І.С. Шевченко, Ф.А. Іванов, В.І. Скрипник та інші, керівники середньої ланки, робітники, про яких неодноразово писали на сторінках районної і обласних газет. З великою теплотою висвітлив працю очаківських аграріїв С.Г. Фомін у своїй книзі "Зорі очаківського степу" (1987 р.).
Очаківщина посідала одне з перших місць в області, а її трударі нагороджені високими державними відзнаками: І.С. Шевченко - Герой Соціалістичної Праці, Ф.А. Іванов - Герой України.
Та за часів перебудови і до сьогодення ми спостерігаємо занепад сільського господарства району, а разом і міста. З потужних колись семи винрадгоспів залишилося лише три. І все ж є люди, яким не байдужа доля району і міста. В міру своїх можливостей вони роблять свою справу для поліпшення життя людей, благоустрою населених пунктів, зайнятості населення тощо. Про них ми читали на сторінках обох згаданих газет у статтях Л.Колпакової, Н. Матієнко, С. Мандебури, Н. Заборової, В. Ружицького - вже пенсіонера, який за своє життя багато зробив для району в організації забезпечення міндобривами для захисту рослин. А тепер він порушує в своїх статтях-роздумах, пропозиціях тему, як зробити місто охайним, зеленим, чистим.
Хоч міський голова М.Топчий та його команда багато зробили в плані ремонту доріг, водогону, старих будинків, заміни каналізаційних труб, освітленні вулиць тощо, але невирішених проблем ще дуже і дуже багато. Адже Очаків - це і курортне місто, і історико-культурний заповідник, тож потребує ремонту історичних будівель, пам`ятників і, звісно ж, озеленення та знищення жахливих бур`янів, які останнім часом просто заполонили міські вулиці. Серед них є навітьшкідливі карантинні (амброзія), з якими ніхто не веде боротьбу.
Кожен рік навесні проводяться акції по озелененню міста, висаджуються дерева, кущі, квіти. Та за ними потрібен постійний догляд. Якщо не поливати, не просапувати, деревцязагинуть, або їх просто заб`ють бур`яни. Крім того, багато дерев зрізають енергетики, про що неодноразово писав В.П. Бочаров. Справа, звісно, корисна з точки зору енергетиків, а от дерева цього "не розуміють" і часто гинуть. Гинуть від чого? Бо дерево треба правильно обрізати, а це може вирішити тільки спеціаліст. Тому було б набагато краще, якби працівники РЕМу і телефоністизалучали до цієї справи представників лісгоспу, лісництва, які б і обрізали дерева, і зберегли їм життя. Бо кожне дерево живе не один десяток років і є тими зеленими легенями, які так потрібні людям.
На днях мені довелося познайомитися з депутатом міськради М.І. Чернишом. Сподобалася його думка про створення в Очакові теплиці по вирощуванню сіянців і саджанців для озеленення міста, курортної зони. Бажано, щоб до цієї корисної справи долучилися і небайдужі підприємці міста. Звісно, є лісгосп, який багато робить у цьому напрямку, але він дбає про цілий район. А М.І. Черниш пропонує додатковий матеріал для озеленення саме міста. Усім відомо, в якому жахливому стані наші парки, сквери, де влітку часто можна побачити навіть кіз.
У нашійстеповій зоні зростити дерево дуже важко, але якщо людина за життя посадить і виростить хоча б одне дерево, користь від цього буде безцінною.
Б. ЗУБЕЦЬ, голова Очаківського районного відділення Миколаївської обласної екологічної асоціації "Зелений світ".
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета “Чорноморська зірка” №№ 13-14від 12 лютого 2010 року. ПОДБАЙМО ПРО ЗЕЛЕНІ ЛЕГЕНІ ПЛАНЕТИ"