Питання наповнення бюджету є одним із основних питань, над яким працювали всі гілки влади Казанківського району. Напротязі 2009 року проводилась робота з керівниками підприємств, установ і організацій щодо недопущення зменшення обсягів виробництва, бо показники бюджету пропорційно залежать від розвитку економіки в районі.
За 2009 рік всього на території району по всіх видах доходів до місцевих бюджетів надійшло 56957,3 тис. гривень, в т.ч. до загального фонду - 53545,2 тис. грн., із них кошти, одержані з державного бюджету, склали 36519,6 тис грн., до спеціального фонду місцевих бюджетів району надійшло 3412,1 тис грн.
Надходження податків і зборів до доходної частини загального фонду місцевих бюджетів склали 11886,0 тис. грн., що становить 121,4 відсотка до плану, з урахуванням внесених змін. У порівнянні з 2008 роком власні доходи загального фонду зведеного бюджету району за звітний рік у відрахуваннях збільшені на 2320,2 тис. грн., в основному за рахунок податку з доходів фізичних осіб. Казанківський район за результатами виконання доходної частини бюджету із 19 районів зайняв третє місце в області по виконанню планових призначень та перше місце по приросту доходів проти відповідного періоду 2008 року.
Забезпечено виконання річних затверджених обсягів 2009 року по всіх рівнях місцевих бюджетів району. Слід зазначити, що в 2009 році в порівнянні з 2008 роком найвищий показник по приросту доходів мали Дмитрівська сільрада - 91,43%, Скобелевська - 39,7%, Лагодівська - 82,67%, Новофедорівська -14,16%, найнижчий показник - Казанківська селищна рада - 11,93%.
Найбільшими бюджетоутворюючими установами та господарствами є відділ освіти райдержадміністрації -1512,0 тис. грн. або 12,7% річних надходжень з відрахуваннями; ПП "Агротех" - 893,0 тис. грн. або 7,5 відсотка річних надходжень з відрахуваннями та СТОВ "Відродження" - 390,0 тис. грн. або 3,3 відсотка річних надходжень з відрахуваннями.
Виконання місцевих бюджетів району у 2009 році характеризують як позитивні результати, так і незадіяні резерви.
Так, значні суми доходів не надійшли до місцевих бюджетів внаслідок допущеної недоїмки по податках та обов'язкових платежах, яка станом на 01.01.2010 року становить 262,7 тис. грн., порівняно з минулим роком недоїмка до місцевих бюджетів зменшилася на 62,3 тис. грн.
З метою розширення бази оподаткування та збільшення надходжень до місцевих бюджетів проводилась робота по залученню до оподаткування одноосібників.
Так, станом на 01.01.2010 року громадянами задекларовано 4538,6 тис. грн., за отриманий дохід в 2008 році сплачено 576,0 тис. грн. податку з доходів фізичних осіб, що на 412,7 тис. грн. більше в порівнянні з минулим роком. В тому числі одноосібниками задекларовано 1263,0 тис. грн. доходів, сплачено 240,7 тис. грн. податку з доходів фізичних осіб. В середньому одним одноосібником задекларовано 1016 грн. доходу.
Видатки зведеного районного бюджету за 2009 рік виконано в сумі 54834,0 тис. грн., з них по загальному фонду 51539,5 тис. грн. або на 98,0 відсотка до річних призначень з урахуванням внесених змін, по спеціальному фонду - 3294,5 тис, грн. або 82,6 відсотка до річних призначень.
В порівнянні з відповідним періодом минулого року обсяг видатків загального фонду збільшився на 4649,5 тис. грн. або на 10 відсотків.
Бюджет 2009 року, як і у попередні роки, мав соціальну спрямованість. Так, питома вага видатків загального фонду зведеного бюджету району, спрямована на фінансування соціально-культурних установ, заходів соціального забезпечення та захисту населення, складала 81,4 відсотка або у сумарному виразі 41964,1 тис. грн.
Зокрема, на утримання установ освіти спрямовано 21270,9 тис. грн.; охорони здоров'я -7415,1 тис. грн.; соціальний захист та соціальне забезпечення населення -10740,6 тис. грн.; культури і мистецтв - 2269,5 тис грн.; фізичної культури та спорту -268,0 тис. грн.
Протягом року здійснювались відповідні заходи, які дали можливість забезпечити в повному обсязі виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ району, розрахунки за спожиті бюджетними установами тепло, енергоносії, придбані продукти харчування і медикаменти та інші соціально захищені видатки.
В структурі видатків зведеного бюджету (без урахування субвенцій з державного та обласного бюджету) заробітна плата працівників бюджетних установ склала 58,8 відсотка (зростання 12,1 відсотка або 2333,3 тис. грн. проти 2008 року); медикаменти та продукти харчування - 3,4 відсотка (зростання 7,2 відсотка або 83,0 тис. грн.); енергоносії - 8,7 відсотка (зростання 41,0 відсотка або 927,7 тис. грн.).
Фактична середня вартість одного дня харчування учнів 1-4 класів у загальноосвітніх школах району за рік склала 4,50 грн. та 5,10 грн. з урахуванням оздоровчого періоду, що на 0,28 грн. вище середньообласного показника.
Середня вартість харчування в дошкільних закладах освіти району склала 8 грн. за один діто-день, що на 0,74 грн. більше середньообласного показника. Найкращий рівень харчування забезпечено Новофедорівським дошкільним навчальним закладом - 9,46 грн. та Казанківським - 8,41 грн.
Середня вартість харчування одного ліжко-дня в лікувальних установах району склала 7,15 грн. Найвищий показник забезпечила Володимирівська дільнична лікарня - 9 грн., а найнижчий - Миколо-Гулаківська - 5,07 грн.
Аналогічна ситуація і по медикаментах. Так, при середньо-районному показнику вартості одного ліжко-дня в розмірі 7,30 грн. Найвищий показник забезпечила Володимирівська дільнична лікарня - 10,61 грн., а найнижчий - Миколо-Гулаківська - 3,81 грн.
Протягом року проведено енергозберігаючі заходи на 216,8 тис. грн., з них заміна котлів - 40,8 тис. грн., заміна лічильників -6,6 тис. грн., проведення додаткових ремонтних робіт - по заміні опалювальної системи, ремонту та встановлення котлів -143,4 тис. грн., заміна освітлювальних приладів - 0,5 тис. грн. та утеплення дверей та вікон - 25,5 тис. грн. Проведено додаткові ремонтні роботи по заміні опалювальної системи центральної районної лікарні на суму 64,3 тис, грн.; опалювальної системи, ремонт та встановлення нових котлів у дитячому садку Троїцько-Сафонівської сільської ради на суму 56,0 тис.грн., в дитячому садку Новоданилівської сільської ради на суму 22,8 тис.грн.; придбано котел для Володимирівського дитячого садка, замінено, утеплено двері, вікна в центральній районній лікарні на суму 11,0 тис. грн., а також у дитячому садку Троїцько-Сафонівської сільської ради на суму 14,0 тис.грн.
Укріплено матеріально-технічну базу бюджетних установ району - придбано шкільний автобус та 2 шкільні класи профільного навчання, пересувний електрокардіограф для центральної районної лікарні, проведено реконструкцію дошкільних закладів Троїцько-Сафонівської та Веселобалківської сільських рад, відремонтовано дах в їдальні оздоровчого табору та спортивний зал Великоолександрівської школи, проведено капітальний ремонт музичної школи, поповнено бібліотечний фонд та інше.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета “Голос Казанківщини” від 20.02.10 №14. Про підсумки виконання місцевих бюджетів району за 2009 рік"