Традиційну прес-конференцію для представників місцевих ЗМІ цього тижня провів заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради з комунальної власності, земельних відносин та архітектурних питань Олександр ЛЮТКЄВИЧ.
Журналісти поцікавилися перш за все тим, як відбувається процес приватизації земельних ділянок у нашому місті?
Щоб картина цього процесу стала більш зрозумілою, сказав наш співрозмовник, наведу деякі цифри. За останні два місяці міською радою було проведено два чергових! два позачергових сесійних засідання, на яких були прийняті рішення про надання дозволів на виготовлення технічної документації 924 громадянам (для порівняння: за увесь 2008 рів;— близько 1000 громадян). Тож ви розумієте, що навантаження на працівників управління просто колосальне. Маючи нагоду, окремо хотів би пояснити жителям міста, в чому ж полягає різниця між безкоштовною приватизацією і безкоштовним оформленням державного акта на право власності. Так от. Безкоштовна приватизація — це передача земельної ділянки, від держави до громадянина-безкоштовно, без оплати за землю. А от оформлення державних актів на земельні ділянки — це комплекс землевпорядних і геодезичних робіт, які, звичайно ж, мають певну вартість, але держава взяла знову ж таки на себе їх фінансування. Це, власне, й закріплено дією Постанови №844 Кабінету Міністрів України. Ось тут і слід підкреслити, що дія цієї постанови розповсюджується на тих громадян, які мали дозвіл органів місцевого самоврядування на користування земельною ділянкою і на оформлення актів на землю ще до 01.01.2002 року, але так їх і не оформили. Саме ці громадяни не повинні оплачувати вартість робіт й оформлення всієї документації, їх оплачує держава з Держбюджету.
За даними Держкомзему у Первомайську ще близько п'яти тисяч громадян, які підпадають під дію Постанови N8 844, не скористалися своїм правом на безкоштовне отримання державного акта на власну земельну ділянку. До цього числа входять ті люди, у яких були рішення міськради, і ті, у яких їх не було. Всього до Держкомзему було подано 390 заяв громадян, які мають право на безкоштовне оформлення державного акта на землю. З цієї кількості 63 заяви повернуто, за 144-ма — проведено польові роботи. 118-ти громадянам видані акти, ще 44 — у процесі заповнення.
Варто особливо підкреслити, що дію вищезгаданої постанови подовжено і на 2010 рік, і на наступні роки, зазначив Олександр Люткевич. Тобто, люди, які мають право на отримання акта на земельну ділянку безкоштовно, можуть не займати сьогодні черги з ночі, а спокійно вирішити ці питання у зручний для них час.
Олександре Івановичу, як вирішено питання з КП "Первомайський ринок"? — цікавимося далі. Буквально минулого четверга у Верховному Суді України відбувся розгляд касаційної скарги "Миколаївоблспоживспілки". За його рішенням дії Первомайської міської ради визнано законними і правомірними,підкреслив заступник міського голови.
Зовсім скоро фінішує 2009 рік. Тому ми вирішили дізнатися й про те, з якими результатами завершують його управління, підпорядковані нашому співрозмовникові. (почули у відповідь, що, зокрема орендна плата від переданих на баланс комунальної власності нежитлових приміщень, яка надходить до міського бюджету, зросла з 11,5 тис. гри. за 2008 рік до близько 100 тис. грн. за останні п'ять місяців. Всього за дев'ять місяців поточного року до бюджету залучено 3279400 грн., що на 1,5 мли. грн. більше, ніж за той же період минулого року.
У ході нашої розмови було порушено й кілька інших питань, з яких журналісти також отримали вичерпні відповіді.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета «Вісник Первомайська » від 02.12.2009р. №97.НАВАНТАЖЕННЯ КОЛОСАЛЬНІ"