Минулого понеділка в рамках традиційної прес-конференції для місцевих засобів масової Інформації з журналістами поспілкувалася заступник начальника управління житлово-комунального господарства з благоустрою та експлуатації житла Тетяна ТРОЯН.
Питання, якими опікується Тетяна Дмитрівна, з тих, що завжди у всіх на слуху. Адже саме зовнішній вигляд житлових кварталів, умови, в яких доводиться жити й працювати, формують не лише загальний настрій городян, але й рівень привабливості міста для потенційних інвесторів чи просто підприємливих людей, які хотіли б тут оселитися й започаткувати власну справу. А оскільки ця зустріч проходила якраз у розпал першого цієї зими (і досить рясного) снігопаду, то... Саме ц» злободенне питання й було одним з найголовніших. Журналісти дізналися, що негода добряче "похазяйнувала" у місті. Але, слава Богу, не настільки, т у деяких інших регіонах, де люди залишилися і без світла, і без води. З прибиранням доріг та вулиць у нас, щоправда, проблеми були, особливо на околицях, оскільки сили комунальників та тих, хто їм допомагав, було кинуто на центральні автомагістралі, де, зазвичай, найбільше скупчення автотранспорту.
Далі наша співрозмовниця досить детально зупинилася на тому, як вирішуються інші питання щодо утримання міста. Йшлося, зокрема, про ремонт дорожнього покриття вулиць, відновлення їхнього освітлення та озеленення. Зокрема, з метою покращення "зеленого одягу" міста лише за поточний рік було виконано значні обсяги робіт на чималу суму коштів. Наприклад, під час весняної толоки було висаджено 2250 саджанців дерев, у тому числі за рахунок благодійної допомоги — 1500 саджанців. Створено нові зелені зони в мікрорайонах вулиць Достоевського й Автодорівської. Проведено реставрацію газонні по вулиці Воровського.
Одночасно було організовано спилювання та видалення сухостою, тобто аварійно небезпечних дерев. Це досить гостра проблема для нашого міста, адже вимагає вкладання значної суми коштів. Поки що на ці цілі пішло лише 14,8 тисяч гривень з місцевого бюджету. Відшукуються й інші можливості для вирішення цієї давно наболілої проблеми.
В полі зору влади і зовнішній вигляд міста. Як прозвучало на прес-конференції, на санітарне очищення з міського бюджету виділено 421,3 тис. грн. Протягом 10 місяців поточного року на прибирання 27 вулиць та скверу міста загальною площею 142,2 тис. м2 витрачено 336,4 тис. грн. Чистоту прибудинкових територій багатоповерхових будинків протягом року забезпечували двірники комунальних підприємств.
Цього року виготовлено 179 бетонних урн на суму 20,6 тис. грн. та 19. металевих на суму 14,2 тис. гри., які встановлені по місту. Для підтримання належного санітарного стану під час проведення урочистих заходів придбано 17 пластмасових контейнерів на суму 7,6 тис. грн.
Управлінням ЖКГ проводиться й робота щодо утримання громадських шахтних колодязів (криниць), яких у місті налічується 136. Щомісячно підприємством ДП "Профдезінфекція хлоруються 17 громадських криниць питної води. На ці заходи, зауважила Тетяна Дмитрівна, з місцевого бюджету використано 5,0 тис. грн. Постійно здійснюється й прибирання кладовищ, поховання безрідних громадян, проводить боротьбу з бродячими тваринами, протималярійні заходи на річках Синюсі та Південному Бузі. Передбачено кошти й на утримання міського пляжу "Райдуга", на скошування трави. Хоча проблем ще чимало.
Зокрема, значно знижують рейтинг нашого міста численні несанкціоновані сміттєзвалища, на ліквідацію яких бюджету виділено 38,0 тис. грн. Протягом року ліквідовано 16 таких сміттєзвалищ. Але ті, кому до всього байдуже, не вгамовуються. І знову доводиться витрачати кошти на прибирання сміттєзвалищ.
Значно псує зовнішній-вигляд міста й те, що нерідко ті, хто хоче щось прорекламувати, розвішують свої оголошення де заманеться. Особливо "дістають" зараз групи підтримки деяких кандидатів у Президент* України, розвішуючи їхні портрети прямо на стовпах, хоча для цього є спеціально відведені місця, про що повідомлялося у ЗМІ.
Тетяна Троян надала вичерпну інформацію й з багатьох інших питань, яких торкнулися журналісти.
Людмила МАРТИНОВА
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета «Вісник Первомайська » від 26.12.2009р. №104. Місто, де було б комфортно всім"