Опубликовано: Viktor0707
Заслужений тренер України, голова тренерської ради Федерації баскетболу України екс-наставник збірної України, Геннадій Защук порталу «Спортивна Кіровоградщина» розповів про користь єдиного чемпіонату України з баскетболу, про своє ставлення до великої кількості легіонерів у українських баскетбольних клубах та щодо ситуації навколо розпаду БК «Донецьк».
На даний момент чоловіча збірна України з баскетболу немає наставника. Як іде пошук нового керманича збірної?
В нас є вже декілька кандидатів на посаду головного тренера чоловічої збірної України з баскетболу. Це як свої, українські, спеціалісти, так і зарубіжні. На Президії Федерації баскетболу вирішимо хто очолить збірну.
Якими основними факторами керуватимуться при виборі головного тренера?
Однозначно, що його професійними якостями.
В минулому сезоні було два баскетбольних чемпіонати України. Нині відбулося їх об’єднання. Як на Вашу думку, це принесло користь українському баскетболу?
Безумовно об’єднання пішло на користь, так мало бути. Не повинно бути роз’єднання українського баскетболу, він не подільний, його не можливо розділити. Федерація баскетболу України є єдиним представником на європейській арені. Так звісно можна створювати будь-які ліги, але лише із згоди Федерації баскетболу, мають підписуватися відповідні договори, а коли «окрема держава»... Там були і позитивні, і негативні сторони, але добре що здоровий глузд все таки взяв гору і чемпіонат став набагато цікавішим. Хотілось також, щоб в ньому грало побільше українських вихованців баскетболу .
Як Ви відноситесь до присутності в українському чемпіонаті чималої кількості легіонерів?
Я думаю, що можна знати золоту середину у вирішенні даного питання. На мій погляд, в українському чемпіонаті повинно побільше грати українців. Нині яскраво виражена одна українська команда, де приділяється достатня увага нашим вихованцям. Це БК «Київ», майже «українська» рівненський «Пульсар»; в останніх українських баскетбольних левину долю складають легіонери. А про львівську «Політехніку» взагалі окрема розмова: звідти складно запрошувати гравців до збірної, немає кого; там і гравці, і тренери зарубіжні. В даному напрямку президенти, власники клубів, мають створити гарні умови і для клубу, і для збірної, особливо для тих, хто представляє нашу державу на міжнародній арені. Жоден з зарубіжних тренерів не думає про українських баскетболістів, не виховує їх, адже від нього вимагається за короткий термін часу досягнення певного результату. Так в його контракті прописано, то ж він бере «готових» зарубіжних гравців. Потрібно знайти золоту середину, а вона може бути знайдена лише при умові, що Національна збірна України буде головною для всіх.
Припинення існування БК «Донецьк» для Вас стало сенсацією?
Ні. На моєму віці це вже четверте сходження і падіння донецького клубу. Першим було підняття команди «Донбасканалстрой», потім господар шахти імені Засядька Звягирський, якому для того, щоб стати героєм Соціалістичної Праці радянського союзу, потрібно було вивести команду у вищу лігу СРСР. Команда за короткий час виконала поставлене завдання. Тоді ще при Незалежній україні одне сходження-падіння було і ось наступне... Якщо фундаментально підходити до організації клубу, то потрібно спочатку побудувати інфраструктуру клуба. Донецький край - спортивний. Власник клуба хотів же швидкого досягнення результату. Були запрошення іноземні спеціалісти та баскетболісти.
Нині формується молода плеяда український спеціалістів. Кого з них Ви можете виокремити, їх результати роботи?
В Україні достатньо досвідчених тренерів: знову повернувся і очолив «Азовмаш» Андрій Подковиров, працюють чудово Євген Мурзін, Валентин Береснєв, Денис Журавльов, Георгій Ступінчук, Кирило Большаков, Віталій Черній та чимало інших. Деякі з них вже встигли пройти школу збірних різного віку.
Ваш прогноз щодо переможця чоловічої Суперліги України нинішнього сезону.
Прогноз не благородна річ. На сьогодні київський «Будівельник», запоріжський «Ферро» «Кривбасбаскетлюкс», БК «Одеса», маріупольський «Азовмаш» досить сильна завдяки в першу чергу своїм легіонерам львівська «Політехніка», «Миколаїв» не сказав свого слова. Кубок Суперліги, котрий проводився, коли деякі з наших клубів грали в євро кубках, допоміг зрівняти кількість проведених ними матчів.
Розмову записав Віктор Слюсаренко.
Источник: Спортивна Кіровоградщина | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Геннадій Защук: Національна збірна України має буде головною для всіх"