![Гендерне насильство: Звернення коаліції жіночих організацій](http://val.ua/images/stories/news/201924/2/091126_willarge-men.jpg)
- У нас що, є гендерне насильство? – запитую.
- Не знаю... Жінки мучать чоловіків. Це правда... – чую відповідь.Звернення
коаліції жіночих організаційдо державних органів влади, депутатів, голів сільських і селищних рад, політичних партій, членів обласної, районних і міських Міжвідомчих гендерних рад , керівників вищих навчальних закладів, шкіл, громадських організацій, засобів масової інформації та жителів Чернігівської областіНапередодні проведення Міжнародної акції “16 днів протидії гендерному насильству” в Україні (з 25 листопада по 10 грудня), обласна організація Спілки жінок України, громадська організація “Спілка жінок м. Чернігова”, асоціація жінок-викладачів вищих навчальних закладів м. Чернігова, міська громадська організація “Центр гендерних ініціатив”, Чернігівська міська Ліга (клуб) ділових і професійних жінок звертається до всіх небайдужих людей в ході акції ініціювати в області рух по створенню громад вільних від алкоголізму, наркозалежних, СНІДу, насильства, торгівлі людьми. Майбутнє нашої держави, нашої сім’ї, наших дітей та онуків залежить тільки від кожного з нас, нашої громадянської позиції.В нашій області, як і в країні, є прояви гендерної дискримінації у відкритій чи прихованій формі, спрямованої на обмеження в правах та можливостях тієї чи іншої статі. Насильство над жінками, торгівля людьми – це розповсюджене порушення прав людини, криза громадського здоров’я і перепона для рівності, розвитку, безпеки та миру.
Виконуючи Закони України “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків” і “Про попередження насильства в сім’ї” та підтримуючи звернення світової громадськості про проведення Всесвітньої кампанії із викорінення насильства «Стоп насильству!», ми всі разом зможемо допомогти жінкам і дітям, життя яких перетворилось на пекло вже на Землі. За даними управління УМВС України в Чернігівській області за 9 місяців поточного року до адміністративної відповідальності за вчинення насильства в сім’ї притягнуто 1881 особу. На профілактичному обліку перебуває 5472 особи, які вчинили насильство в сім’ї, додатково поставлено на облік за насильство в сім’ях 1767 осіб. Це офіційна статистика, та вона не відображає жахливих масштабів проблеми насильства в сім’ї. Результати проведених досліджень свідчать, що до правоохоронних органів звертається лише одна жінка із шести, які зазнали насильства.
В області прогресує наркоманія, СНІД і особливо алкоголізм. Сім’ї руйнуються, з кожним роком зростає кількість одиноких матерів, розлучених жінок, однією із вагомих причин цьому є процвітання насильства в сім’ї. Особливо турбує збільшення кількості померлих чоловіків працездатного віку, і, як наслідок, збільшується кількість вдів.
Тому ми звертаємось до всіх небайдужих людей області, нехай ці 16 днів протидії гендерному насильству стануть початком великої роботи по зміненню стереотипів як у жінок так і чоловіків по відношенню до сім’ї, до своїх дітей. Ми повинні дійти до кожної сім’ї, де відбувається насильство, ми повинні дати надію і допомогти людям знайти любов і спокій у родині, створимо в суспільстві атмосферу неприйняття та засудження насильницької поведінки.
Давайте свої сім’ї будувати на засадах любові та рівності, поваги один до одного і до своїх дітей. Давайте культ щасливої родини зробимо головним в нашому житті.
Просимо розглянути ці проблеми на колегіях, сесіях, засіданнях Дорадчих органів, на семінарах і курсах, залучити до цієї роботи всіх небайдужих людей, всі дотичні організації. В усіх громадах розмістити лозунги “Ні – насильству!”, “Ні – торгівлі людьми!”, “Ні – алкоголізму!”. Створимо разом таку громадську думку, яка б не дозволяла нашим дітям вживати алкоголь, пиво, наркотики, а чоловікам, які вважають себе господарями, бити та вбивати своїх колись коханих жінок і дітей.
Вимагаючи впровадження міжнародного та українського законодавства, долаючи перепони, припинимо насильство над жінками, чоловіками та дітьми!
Кожній громаді простір без насильства!
Будуємо культуру поваги до прав людини!
Наповнимо наше життя любов’ю, будемо цінити кожну хвилину нашого життя!Обласна організація Спілки жінок УкраїниГромадська організація “Спілка жінок м. Чернігова”Асоціація жінок-викладачів вищих навчальних закладів м. ЧерніговаМіська громадська організація “Центр гендерних ініціатив”Чернігівська міська Ліга (клуб) ділових і професійних жінокФото: Сергій СТУК
Источник: Чернігівська загальнополітична газета "Високий вал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Гендерне насильство: Звернення коаліції жіночих організацій"