Основними напрямками в роботі відділу праці є сфера соціально-трудових відносин, в тому числі питання організації нормування та оплати праці, зайнятості населення.
Спеціалісти відділу постійно тримають всі ці питання на контролі. З початку року проведена чимала робота по створенню робочих місць, легалізації зайнятості населення, своєчасній виплаті заробітної плати на підприємствах установах, організаціях району.
Створення робочих місць
При завданні на 2009 рік створити в Очаківському районі 610 робочих місць станом на 05.10. 09 створено - 532 (87,2% від плану).
УПСЗН робить все можливе для виконання завдання по створенню робочих місць. Спеціалісти управління неодноразово зустрічалися з керівниками баз відпочинку, керівниками господарств, підприємцями. Серед них постійно проводиться інформаційно-роз"яснювальна робота з питань легалізації зайнятості населення та створення робочих місць.
Щороку в сільськогосподарській галузі керівники СГЗАТ "Ольвія" Бітун С.Д., ТОВ "Агрофірма Лиманський" Скрипник Є.А., СГЗАТ "Ольшанців" Ткаченко В.В.забезпечують сезонною роботою понад 200 чоловік. Курортно-оздоровчі заклади району надають роботу понад 150 особам. Окрема подяка керівнику ТОВ “Транс "Порт Очаків" Сапезі В.В., який в період соціально-економічної кризи не тільки не звільняє працівників, а навпаки приймає людей на постійну роботу.
Заробітна плата
Своєчасна виплата заробітної плати - першочергове завдання керівників. УПСЗН РДА здійснюється контроль за своєчасною виплатою зарплати та проводиться моніторинг. З початку 2009 року в ТОВ "Сонячний" та СГЗАТ "Родіна" виникла заборгованість. Вжиті заходи впливу до керівників підприємств-боржників, проводились зустрічі з трудовими колективами, засідання районної комісії з питань погашення заборгованості та ін. В липні питання заборгованості було вирішено. Станом на 05.10.09 на рівні з іншими районами і містами області в Очаківському районі заборгованість з виплати зарплати відсутня, а це головний результат нашої роботи. Незважаючи на економічну кризу в країні, підприємства нашого району, як би їм складно не було, змогли вижити, знайти шляхи виходу зі складної ситуації, при цьому не залишивши людей без роботи та заробітної плати.
Легалізація зайнятості
Легальна зайнятість - основа соціальної захищеності працівників. УПСЗН працює в складі районної робочої комісії по проведенню перевірок щодо використання найманих працівників суб'єктами підприємницької діяльності - юридичними та фізичними особами. З початку поточного року згідно графіка даною комісією перевірено 239 суб'єктів підприємницької діяльності, виявлено 54 порушення. Спеціалістами відділу праці постійно складаються акти перевірок про виявлені порушення, та направляються листи до Очаківської ОДПІ для подальшого реагування і вжиття заходів в межах наданих їм повноважень. В другому півріччі робота комісії посилена, спільно з податковою інспекцією, управлінням Пенсійного фонду, міськрайцентром зайнятостіпостійно проводяться перевірки.
Спеціалістами відділу праці проведено аналіз роботи даної комісії таз`ясовані найбільш типові порушення. На сьогоднішній день проведено перевірки на території всіх сільськихрад району на предмет використання фізичними та юридичними особами найманої праці без оформлення трудових відносин. Щороку під час весняно-польових робіт фермери та одноосібники використовують найману працю без укладання трудових відносин, особливо це ті, які мають земельні ділянки понад 100 га.
Зафіксовані порушення законодавства про працю серед приватних підприємців майже в кожній сільській раді.
Особлива роль у вирішенні проблем покладається на базовий рівень місцевого самоврядування - сільських голів. Саме сільські голови повинні дбати про добробут громади, наповнення місцевих бюджетів, ефективне використання коштів, зібраних в т.ч. і завдяки сплаті податків від легалізованої заробітної плати. Відповідно до ст. 34 Закону України "Про місцеве самоврядування" сільські ради повинні здійснювати свої повноваження у сфері соціального захисту населення.
Пріоритетними питаннями УПСЗН РДА є захист прав, свобод та інтересів громадян, проголошених і гарантованих Конституцією та законами України.
Громадяни району можуть отримати консультації з соціальних питань в управлінні праці та соціального захисту населення за адресою: м. Очаків, вул. Леніна, 26 та за контактними телефонами: 3-00-14, 2-20-65.
С. Хаврель, заступник начальника УПСЗН, начальник відділу праці.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета “Чорноморська зірка”, №№ 83-84 від 23 жовтня 2009 року. На захисті прав, свобод та інтересів громадян"