У четвер, 22 жовтня, голова облдержадміністрації Микола Палійчук взяв участь в Всеукраїнській нараді «З любов’ю та турботою до дітей», що проходила у Харкові під головуванням Президента України Віктора Ющенка.
Президент України Віктор Ющенко відзначив позитивні зрушення, що відбулися у темі допомоги дітям протягом останніх кількох років. «Та політика, той діалог, який ми започаткували чотири роки тому, ті закони та рішення влади, які прийняті за цей час у даному питанні, говорять про одне – ми знайшли правильний шлях врегулювання цієї знакової для суспільства проблеми», - сказав Президент.
Одним із перших кроків на шляху покращення ситуації В.Ющенко назвав кардинальне збільшення матеріальної допомоги при народженні дитини. Завдяки таким діям, зауважив він, в Україні торік народилося на 20% більше дітей, ніж у 2004-му. Окрему увагу звернули на покращення демографічної ситуації в Україні останніми роками. «За підсумками трьох років можна сказати – одна четверта України вже має прогресивну динаміку регіональної демографії», - констатував В.Ющенко, додавши – за таких темпів Україна в 2015 році вперше матиме абсолютний приріст власного населення.
Ефективним для вирішення проблем багатодітних родин Президент назвав також ініційований ним спільний проект влади і бізнесу «Зігрій любов’ю дитину». Варто зазначити, що на Прикарпатті завдяки даному проекту 16 багатодітних родин, в яких виховується 10 і більше дітей отримали реальну конкретну допомогу на суму майже в чотири мільйони гривень. Також за кошти обласного бюджету та меценатів надавалася допомога й іншим багатодітним родинам в яких виховується п’ять і більше дітей. В основному такі сім’ї потребують допомоги в придбанні побутової техніки, одягу та взуття.
У цьому контексті Президент звернув увагу присутніх на нараді голів ОДА на необхідність ретельного вивчення ситуації із багатодітними родинами в їхніх регіонах у площині вирішення питань, які поки що залишилися нерозв’язаними. «Не забувайте, що це на порядку денному питання номер один – тому що це ставлення до української родини», - сказав він.
Президент окремо відзначив відродження шефства підприємств, установ та організацій над багатодітними і неповними сім’ями. Віктор Ющенко подякував представникам бізнесу і всім, хто підтримав його ініціативу, за їхню благодійницьку діяльність.
Окрему увагу Глава держави звернув на позитивну тенденцію щодо зменшення кількості відмов матерів від новонароджених дітей, що спостерігається у нас протягом останніх трьох років. Він зазначив, що йдеться про скорочення на 46% - у 2008 році таких випадків було зафіксовано лише 909 (у 2004 р. – 1549).
Водночас Віктор Ющенко наголосив: на ті відмови від дітей, що ще мають місце, «повинна бути моментальна реакція перш за все органів влади» – адже часто у таких випадках ситуацію може змінити навіть невелика допомога конкретній людині. Він наголосив на важливості постійної роботи місцевої влади над подальшим зменшенням кількості відмов від дітей. «Переконаний, ми врятуємо не просто дитину – а чиюсь молоду родину і достойну долю, життя багатьох людей», - сказав В.Ющенко.
Президент також висловив задоволення позитивними змінами, які відбулися у сфері усиновлення – переважанням національного усиновлення над міжнародним тощо. «Це зміна в моральному середовищі суспільства», - переконаний він.
Віктор Ющенко відзначив, що за останні три роки кількість усиновлених дітей зросла на майже на 46%, а станом на 1 вересня 2009 року усиновлено 1528 дітей. Він також нагадав, що минулий рік в Україні був оголошений Роком підтримки національного усиновлення, а 30 вересня цього року ми вперше відзначили День усиновлення.
«Із 1 січня 2009 року запроваджено одноразову допомогу при усиновленні в розмірі допомоги при народженні першої дитини», - сказав Президент. Також, додав він, одному з батьків тепер надається оплачувана двомісячна відпустка для догляду за усиновленою дитиною віком понад три роки.
Водночас Президент висловив переконання, що турбота про сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, безумовно, не є проблемою лише влади – натомість у вирішенні даного питання активну роль мають відігравати церква, громадські ініціативи, усі громадяни.
Глава держави підкреслив, що за підсумками 2009 року очікується усиновлення найбільшої кількості дітей за останні 10 років.
Як позитивний момент Глава держави оцінив суттєве поширення сімейних форм виховання дітей - порівняно з 2005 роком кількість дітей, охоплених таким піклуванням, зросла у 20 разів.
«Ми також посилили підтримку майже 63 тисяч дітей, які виховуються опікунами. З початку цього року допомогу на дітей, над якими встановлено опіку, збільшено до двох прожиткових мінімумів», - сказав В.Ющенко, відзначивши, що із загальної кількості дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування найбільше перебувають під опікою в Івано-Франківській – 78%, Рівненській - 76%, Львівській – 74%, Закарпатській області - 72%.
До активу цієї політики Віктор Ющенко також відніс вирішення «однієї з найскладніших соціальних проблем» – питання пенсійного забезпечення батьків-вихователів та прийомних батьків. «До 2008 року вони були фактично позбавлені базового права, яке гарантоване Конституцією кожному громадянинові, - права на пенсію, оскільки не існувало ані процедури, ані порядку сплати відповідних внесків. Тепер кошти на пенсійні внески включені до обсягу субвенції, тобто виплачуються за рахунок державного бюджету», - зазначив він.
«Те, що змінилося в державній, правовій політиці, суспільстві – це є унікальний позитивний крок. Я хочу вас переконати - таких тенденцій нема в жодній країні Центральної та Східної Європи», - наголосив В.Ющенко.
Президент висловив переконання, що протягом останніх кількох років в Україні суттєво змінилося ставлення суспільства до проблем дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування – зросла увага до них та готовність допомогти.
Источник: Івано-Франківська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Всеукраїнська нарада «З любов’ю та турботою до дітей» відбулася у Харкові"