Одним із основних питань нещодавньої наради в Снігурівській райдержадміністрації було питання про організацію шефства над дітьми сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, які проживають у Снігурівському районі. З цього приводу виступила начальник служби у справах дітей райдержадміністрації С.В.Чепурна, яка наголосила на тому, що прийнято розпорядження першого заступника голови РДА виконувача функцій і повноважень голови райдержадміністрації О.Д.Заморія, за № 411р від 02.09.09 року, відповідно до якого запроваджено шефство над дітьми сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, з боку трудових колективів та приватних підприємців нашого району.
Світлана Василівна зупинилася на проблемах дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
На жаль, кількість сиріт у районі велика і продовжує зростати. Жахливо усвідомлювати той факт, що сиротами, в основному, стають діти при живих батьках. Першоджерелом усіх негараздів, які трапляються з дитиною, є неблагополуччя сімей (на даний час на обліку перебуває 114 родин, у яких проживає 268 дітей). Всі ці сім’ї об’єднує одна причинаневиконання батьківських обов’язків через: зловживання спиртними напоями, аморальний спосіб життя і т.д.
За ухилення від виконання передбачених законодавством батьківських обов’язків вони притягуються до відповідальності за ст.184 КУпАП. І, як крайній захід,позбавлення батьків батьківських прав. Але ж діти не винні, що в них такі тата й мами. На жаль, цифри маловтішні. Протягом нинішнього року сиротами залишилися 12 дітей (різко зросла смертність серед молодих мам, як правило, це одинокі матері). У зв’язку з позбавленням батьківських прав 39 дітей були вилучені із сім’ї за рішенням суду, а 11 були негайно відібрані у батьків до суду, оскільки їм в сім’ї загрожувала небезпека. Це при тому, що «сім’я є природним середовищем для фізичного, духовного, інтелектуального, культурного розвитку дитини, її матеріального забезпечення»,як зазначено в статті 11 Закону України «Про охорону дитинства».
Дуже боляче, але троє дітей так і не знають, хто їх матері, вони покинуті у пологовому будинку, їх навіть реєструвала райдержадміністрація, давала їм ім’я та по батькові. І як правило, далі долею усіх цих дітей опікується держава.
Ще декілька статистичних даних. На сьогодні на обліку у службі перебуває 52 дитини сироти і 235 дітей, позбавлених батьківського піклування; влаштовано до державних дитячих закладів 14 дітей.
Сьогодні в державі досить активно іде процес деінституалізації, тобто виведення дітей із державних установ. Чому? Адже в інтернаті 5-разове харчування, є де спати, білосніжна білизна. Але ж в інтернаті немає мами і тата, які б дарували дітям любов, ласку, віддавали б часточку свого серця. Ось у чому різниця.
Тому все ж пріоритетною формою влаштування залишається проживання дитини в сім’ї шляхом усиновлення, передачею під опіку піклування. І нова формаце прийомна сім’я і дитячий будинок сімейного типу. Так, протягом поточного року передано під опіку 17 дітей. Крім цього, ще 8 справ знаходяться в стадії вирішення. Всього під опікою перебуває 123 дитини. Нині у районі функціонує три прийомні сім’ї та один дитячий будинок сімейного типу, у яких виховується 8 дітей.
Звичайно, для здійснення цих послуг держава виділяє кошти на дітей. Але, повірте, їх недостатньо. Все це вимагає великих зусиль, допомоги.
У районі 287 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Яке в них майбутнє? У кожної дитини своя трагедія, але кожнамріє про сім’ю. Коли дитина зовсім маленькавона ще не розуміє, що нікому не потрібна, а коли підростає, то починає розуміти, що їй не вистачає родинної любові.
Звичайно державою виділяються кошти на виховання дітей цих категорій, але їх недостатньо, тому ми вважаємо, що надання шефської допомоги з боку підприємств, установ, організацій та приватних підприємців буде не зайвим і доречним для тих, хто взяв на себе відповідальність по вихованню та утриманню дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета „Вісті Снігурівщини”, №76 від 24.09.09р. Їм так не вистачало батьківського тепла..."