Чергова 28-ма сесія районної ради відбулася 25 вересня. Хвилиною мовчання вшанували колеги пам'ять депутата Горського А.І., який багато років віддав роботі у Первомайському районі. Із присвоєнням почесного звання "Людина року Миколаївщини" депутата В.М. Бойчука тепло привітав голова районної ради О.Ф. Маковієнко. Поздоровлення з днем народження приймали сільські голови В.І.Гаврилюк, 0.0.Зубко, депутат І.І.Перерва і заступник голови РДА В.О.Стоянов. Голова райради О.Ф. Маковієнко поінформував присутніх про роботу ради у міжсесійний період, розкритикував недисциплінованих депутатів, які систематично неберуть участі у засіданнях постійних комісій.
Літня спека, яка довго усім дошкуляла, непомітно відійшла. І в нічний час повіяло прохолодою, а це значить, що попереду чекає нас зима. Якою вона буде, побачимо. Та готуватися до неї давно пора.Тож не випадково на розгляд сесії районної ради було винесене актуальне питання "Прохід підготовки житлово-комунального господарства та об'єктів соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2009-2010 роки". Доповідач заступник голови РДА В.О. Стоянов насторожив зал уже першою фразою: "Опалювальний сезон буде проходити в умовах підвищення цін наенергоносії. Тому на першому місці будуть стояти ліміти танорми, а також економія паливно-енергетичних ресурсів".
Як розповів Віктор Олександрович, зроблено вже чимало. Станом на 20 вересня відремонтовано 42 будинки, підготовлено до зими 53 свердловини, 30 водопровідних та 3 каналізаційністанції. Підгороднянською селищною радою прийнято у комунальну власність житловий фонд та інженерну інфраструктуру будинкоуправління№6 в/ч А-2183. Це вісім багатоповерхових житлових будинків та чотири одноповерхових - всього 218 квартир. Відповідно до програми реформування ЖКГ у с. Кінецьпіль створено три об'єднання співвласників багатоквартирних житлових будинків, до яких увійшло 180 сімей. Є проблеми з ремонтом каналізаційної насосної станції села, яка знаходиться в аварійному стані. Вже виготовлена кошторисна документація на її реконструкцію та виділені державні кошти в сумі 875 тис. гри. Післяпроведення тендерної процедури до кінця року необхідно виконати всі роботи. Відрадно й те, що мешканці багатоповерхівок Мигії, Кінецьпіля та Підгородної за свої кошти встановилиу квартирах індивідуальне опалення.
Завершується підготовкадошкільних закладів, медичних установ та їхніх котелень, до зими. Усі загальноосвітні школи готові до опалювального сезону, а в Лисогірській ЗОШ №1 після проведення тендеру встановлюватиметься електроопалення. Хоча залишок вугілля у школах району становить 688 тонн (103%), хвилює, що через відсутність коштів у сільських радах не закуплено паливо для ФАПІв, амбулаторій та дошкільних закладів. Кошти вже є, тож вугілля буде завозитися у жовтні.
Зупинився доповідач і на обсягах газифікації. Цього року підключено до газопостачання близько 100 індивідуальних житлових будинків у селах Кримка, Катеринка, Болеславчик, Кінецьпіль, Грушівка, Мигія, Кам'яний Міст, Полтавка таселищі Кам'яний Міст. Своєчасно укладено угоди на постачання природною газу до тих об'єктів, що ним опалюється, а це 8 шкілта 7 закладів медицини.
Добре, що бюджетні організації та громадяни за спожитийприродний газ розрахувалисяповністю і в новий опалювальний сезон вступають безборгів. Однак турбує низький рівень розрахунків населенняза спожиту електроенергію. Є понад дві тисячі боржників, будинки близько 600 громадян із цього числа відключено. В.О.Стоянов зауважив,що більш ніж 50% електромереж по району потребує заміни та реконструкції.
Сесія райради рекомендувала сільським радам внестикорективи до місцевих бюджетів, передбачивши виділення коштів на виконання невідкладних робіт, пов’язаних ізпідготовкою до зими.
Заслухавши звіт голови постійної комісії з питань екології та охорони навколишнього середовища А.М. Малюка, депутати А.С. Шафаренко, І.О. Соколов, А.II. Литвинюк, В.О. Мазуренко, В. В. Кульчицький внесли пропозиції щодо забезпечення жителів сіл району якісною питною водою, попередження забруднення довкілля відходами промислових підприємств.
Депутати райради також затвердили програму "Ліси Первомайщини", заслухали інформації про виконання програми відпочинку та оздоровлення дітей, а також подолання дитячої безпритульності та бездогдолядності, внесли зміни до районного бюджету на 2009 рік, розглянули низку інших питань.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета «Прибузький вісник», від 29.09.2009 року №78. Зима з усіх спитає"