![Обласна влада вшанувала 67-му річницю УПА](http://www.if.gov.ua//images/news/2009/10/6938.jpg)
В обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім.І.Франка відбулася святкова урочиста академія з нагоди 67-ї річниці створення Української повстанської армії «Борці за волю і свободу». На святковому концерті з вітальними словами до сивочолих ветеранів УПА звернулися голова Братства УПА Карпатського Краю Фотій Володимирський та голова облдержадміністрації Микола Палійчук.
Зокрема, голова Івано-Франківської Крайової Управи Братства УПА Карпатського Краю Фотій Володимирський окреслив історію створення української повстанської армії, її звитяги, розповів про нелегкий шлях, який довелося пройти упівцям і всім націоналістично налаштованим українцям в ті нелегкі роки. Він висловив надію, що сучасне молоде покоління українців, що виросло в незалежній державі, пам’ятатиме подвиг воїнів УПА, які героїчно боролися з двома нелюдськими режимами – нацистським і комуністичним.
У своєму вітальному слові очільник області зазначив: «Аби зрозуміти всеохопність повстанського патріотизму в середині 40-х років, треба відчути на своїй шкірі ту атмосферу, в якій довершувалося формування цього почуття в наших батьків і дідів. XX століття давало українцям шанси, але позбавляло можливостей. І коли в кінці 30-х років над світом звелися два привиди в жорстокій плоті - нацизм і комунізм, - українцям було не по дорозі з кожним. Це суперечило нашій історії, складові нашого національного характеру».
Микола Палійчук наголосив, що й сьогодні чимало політичних сил і далі прагнуть дискредитувати УПА, нібито останні співпрацювали з гітлерівськими окупантами. Сили, котрі не можуть змиритися з тим, що Україна стала незалежною, й досі застосовують проти нашої держави методи інформаційної війни, котрі уже випробовувалися на українцях в середині ХХ ст. «Неправда про УПА мала на віки вічні розділити українську спільноту на східняків і західняків аби зреалізувати давній колонізаторський прийом - розділяй і владарюй, - сказав голова облдержадміністрації. Також Микола Палійчук закликав українців вивчати уроки історії й провів паралелі між сьогоденням та минулим. «УПА прийшла в український політичний простір після ОУН, але між цими двома структурами ніколи не було і натяку на протистояння. Навпаки - все робилося для того, аби той, хто займав важливу посаду в УПА, обіймав аналогічну посаду і в ОУН. Так унеможливлювалося будь-яке протистояння між цими структурами. Історії не відомі приклади, аби вказівка головнокомандувача УПА Романа Шухевича критикувалася чи не виконувалася в ОУН. А тепер подивімося, в яку позицію нинішня наша Конституція і наші реалії поставили Головнокомандувача сучасної Української армії. Всі бачать, що цей різнобій в управлінських повноваженнях іде на шкоду державі, але всі ж натхненно цей різнобій експлуатують…».
Микола Палійчук щиро подякував ветеранам повстанської армії за те, що ті боролися й наближали незалежність України,віддаючи своє життя та здоров’я.
Для учасників свята – районних делегацій колишніх вояків УПА, представників громадських і політичних організацій, громадськості обласного центру – відбулась концертна програма за участі кращих творчих колективів області.
Источник: Івано-Франківська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Обласна влада вшанувала 67-му річницю УПА"