Днями відбулося чергове засідання виконавчого комітету Первомайської міської ради під головуванням міського голови Людмили Дромашко. Було розглянуто 29 питань, три перших з яких стосувалися досить важливих соціальних проблем — "Про стан розрахунків з Пенсійним фондом України платників внесків та загальнообов'язкове державне пенсійне забезпечення", "Про результати роботи з підготовки закладів освіти міста до нового 2009-2010 навчального року", а також про затвердження мережі міських загальноосвітніх шкіл. А втім, другорядних питань на порядку денному не було.
З першого питання доповідала заступник начальника управління Пенсійного фонду України у Первомайську Світлана Чернишевська. Вона підкреслила, що управління вельми схвильоване зростанням боргу по страхових внесках до Пенсійного фонду з боку окремих підприємств міста. Зокрема, станом на 01.09.2009 р. загальна сума боргу підприємств та організацій міста перед Пенсійним фондом склала 8,8 млн. грн., у тому числі розстрочений борг 4,8 мільйонів гривень.
Найбільшими боржниками, як прозвучало на засіданні, є підприємства комунальної власності, борг яких складає 85% від загальної суми. В їх числі КП "Побут", КП "ПЖКО-2", КП "Комунсервіс" та "Первомайський міський водоканал", борг яких відповідно становить 131,0 тис. грн., 489,9 тис. грн., 821,2 тис. грн. та 5972,1 тис. грн. Щоправда, за словами доповідачки, КП "ПЖКО-2" — єдине комунальне підприємство, яке за рішенням господарського суду таки сплачує поточні платежі і суми розстроченого боргу. Відтак, порівняно з початком поточного року, заборгованість цього підприємства перед Пенсійним фондом зменшилася на 305,4 тис. грн.
Що робилося для того, аби зрушити цю гостру проблему загалом? Як прозвучалоназасіданні виконкому, для цього проведено чималу роботу. Працювала відповідна комісія, яка заслуховувала боржників, до керівників цих підприємств та інших посадових осіб застосовувалися відповідні штрафні санкції. А стосовно КП "Побут" порушено справу про банкрутство.
Але цілком очевидно й те, що на окремих з цих підприємств, були й такі причини зростання заборгованості, які залежать від багатьох чинників, у тому числі й об'єктивних. їх також потрібно враховувати і знаходити оптимальні шляхи вирішення цих проблем. Адже ж несвоєчасна сплата внесків до Пенсійного фонду досить сильно вдарить по самих працівниках цих підприємств, коли настане їм час оформлятися на пенсію. Виходячи з усього цього, виконком прийняв виважене рішення з урахуванням усіх вимог чинного законодавства щодо пенсійного забезпечення.
Вельми зацікавлено прослухали присутні й доповідь начальника управління освіти міськради Галини Остапенко. У той час, коли в Україні вже є випадки закриття шкіл через брак коштів чи недостатню кількість школярів, у Первомайську, як прозвучало на засіданні міськвиконкому, жодної школи до початку нового навчального року не закрито, хоча деяке корегування в мережі шкільних навчальних закладів і довелося зробити. Зокрема, у загальноосвітніх.
школах № З і № 6 цього року не буде десятих класів. Але при цьому було враховано багато моментів, у тому числі, наскільки це зручно для самих дітей, їм тепер доведеться відвідувати найближчі школи. Але це аж ніяк не відбилося на статусі цих шкіл з надією на те, що вже наступного року ситуація може змінитися.
Торкнулася Галина Феліксівна й деяких інших проблем. Одна з найбільш гострих — забезпечення підручниками школярів, особливо дев'ятикласників.
Члени виконкому також поцікавилися станом харчування дітей і зажадали, щоб цього року було налагоджено гаряче харчування не лише молодших школярів, але й усіх інших. Як з'ясувалося, для організації якісного безкоштовного харчування молодших школярів зроблено вже чимало. Практично в усіх школах загалом можна налагодити й харчування старшокласників (причому за помірну ціну). Хоча свої проблеми, звичайно, є. Адже ж таким чином побільшає навантаження на кухарів, які за усіма існуючими нормами повинні працювати лише на харчування першої категорії дітей.
Взявши інформацію начальника управління освіти до уваги, члени міськвиконкому прийняли рішення, яке сприятиме подальшому зміцненню цієї життєво важливої сфери.
На засіданні міськвиконкому також йшлося про стан фінансово-господарської діяльності двох комунальних підприємств — "Архітектурно-планувальне бюро" і "Парк культури й відпочинку ім. Петровського", про поліпшення життєзабезпечення ветеранів війни, відзначення Міжнародного дня людей похилого віку і таке інше.
З усіх розглянутих питань прийнято відповідні рішення.
Олександра Яковлєва
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета „Вісник Первомайська”, № 75 від 16.09.2009 року. Другорядних питань не було"