11 жовтня на спомин про 75- ту річницю явлення Божої Матері в Здвижині відбулося велике святкове урочисте богослужіння, яке з благословення єпископа Коломийського і Косівського Іоанна (Бойчука) очолив декан Косівський УПЦ КП митрофорний протоієрей Іван Близнюк (проща за участю священиків Коломийської Єпархії УПЦ КП, яка має духовну опіку над ДЕЦ «Здвижин», а також священиків інших конфесій (всього було 9 священиків), оскільки Центр є духовним центром християнської злагоди і любові). В заходах взяло участь близько 500 прочан з довколишніх сіл, районів, сусідньої Чернівецької та Тернопільської областей, а також перший заступник голови райдержадміністрації Іван Грималюк.
Такі прощі відбуваються кожного місяця 11-го числа о 11 годині на згадку про явлення). Участь у ній взяли і священики інших конфесій, оскільки Центр є духовним центром християнської злагоди і любові.
Днем раніше, у суботу 10 жовтня, відбулося районне свято духовної пісні, в якому взяли участь церковні хори сіл району та самодіяльні виконавці. Святкову програму організували та провели працівники відділу культури та туризму райдержадміністрації. Учасників духовного свята привітали заступник голови райдержадміністрації М. Васкул, голова Всеукраїнського товариства Гуцульщини Д. Ватаманюк, сільський голова с. Кобаки В. Чепига. Свято духовної пісні закінчилося хресним ходом. Всього було присутніх 200 чоловік.
Довідка
Святе місце „Здвижин”
“Здвижинем” називали у стародавніх писемних джерелах село, що нині має назву Кобаки (у літописах воно вперше згадується під 1442 роком). У жовтні 1934 тут, на високій горі, звідки видно майже всі Карпати, було явлено знамення, що на довгі роки стало дороговказом людям Божим.
Підніми очі від землі – й побачиш „Там, де ти бачив це, мусиш поставити Хрест з написом: „На цьому місці з’явився Бог і Син Його людям Своїм”, – чув невимовлені слова Микола Букатчук. А бачив він, як простували над землею в білих хмарах Бог і Христос. Це сталося 11 жовтня 1934 року. Микола працював тоді на своєму полі, на високій горі поблизу села Кобаки. „Він мав надприродний дар видіння, хоча йому мало хто вірив”, – розповідає 80-річний Дмитро Никифорчин, хрещеник Миколи Букатчука. Дар відкрився, коли Миколі було років 17. Якось мати послала його провідати хворого дядька. У хаті вже було кілька гостей. За якийсь час рипнули вхідні двері. Микола чекав, що от-от хтось зайде до кімнати. А потім майнула думка, що це, мабуть, якийсь злодій, знаючи, що в хаті хвора людина, замислив щось украсти. Хлопець вирішив глянути, хто там ходить. Коли ж – на порозі стоїть ангел, такий, як на образах. Весь у білому, крила ззаду спущені. У руці тримає золотий меч, аж сяє з нього. „Я заціпенів, не можу зрозуміти, що зі мною, дивлюся на нього, а він – на нас,” – розповідав згодом Букатчук своєму похресникові. Ангел нахилився над хворим, потім повернувся до людей, що сиділи на лаві, мовив: „Я цього чоловіка залишаю ще на десять років”. І зник. Микола поволі відійшов від страху. питав: „Чи хтось заходив до кімнати?” Та ніхто нічого не бачив. Микола не розповів про побачене, побоювався, що сміятимуться. Хворий видужав і прожив ще десять років.
А В 42-му знову об’ява: „На тому місці повинен стояти Хрест»… Хрест, який стоїть на горі тепер, селяни витесали вже після смерти Букатчука.
„Здвижин” під куполом неба
Місце, де було об’явлення, нині є святинею. В одному з видінь Микола Букатчук бачив над Кобаками Матір Божу, а тут, на полі, об’ява сталася в переддень свята Покрови. Тут є каплиця зі статуєю Матері Божої, Хресна дорога, екологічна стежка. Загалом це – Духовно-екологічний центр християнської любови і злагоди „Здвижин”. Такий центр ініціювало товариство „Гуцульщина”, ідею підтримали Косівська районна рада і держадміністрація та підприємство „Райагроліс”. Вірні усіх християнських конфесій приходять сюди зі священиками. Торік, на 70-ту річницю об’явлення, Коломийсько-Косівська єпархія УПЦ КП відправила у „Здвижині” архиєрейське богослужіння, разом зі священиками УАПЦ. Відтоді щомісяця, 11 числа, тут об 11 годині правиться Служба Божа. Кожної останньої неділі місяця моляться у «Здвижині» греко-католики. Щопершої п’ятницї приїжджає помолитися над хворими священик-екзорцист з чину Святих отців Василіян Юрій Савчук. «Сюди ніхто нікого не скликає, тут немає організаторів духовних дійств. Цю місію немов виконує сама Марія, Мати Ісуса. Тому тут, під банею неба, немає протистоянь, тому кожному християнину, кожній громаді, яку б конфесію вона не представляла, дорога сюди відкрита», – каже журналістка Калина Ватаманюк, яка народилася в Кобаках і постійно розповідала про святиню у своїх статтях і книгах. Перекладачка цих книг, американка Анна Попадюк, дізнавшись про плани будівництва церкви, перерахувала на цю добру справу значну суму грошей. Отож цього року на святому місці постала церква Покрови Пресвятої Богородиці. Дерев’яна, в гуцульському стилі.
Источник: Івано-Франківська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Духовне життя Косівщини"