У неділю, 20 вересня, в Івано-Франківську відбулося урочисте святкування річниці створення державотворчої організації – Народного Руху України за перебудову. У ньому взяли участь делегації з міст та районів області, делегати цьогорічних урочистих зборів 12 вересня в Києві, засновники та рухівці-активісти, громада міста.
Урочистою ходою від вулиці Т.Шевченка учасники святкування пройшли до пам’ятника В.Чорноволу, до підніжжя якого поклали вінки та квіти. Тут, біля пам’ятника ідейному натхненникові української незалежності, відбулося урочисте віче, на якому виступили народний депутат України Р.Ткач та в.о. Крайової організації НРУ Я.Єфімчук. Вони наголосили на значному вкладі НРУ за перебудову в здобуття незалежності України.
Далі святкова колона під звуки оркестру вирушила до будинку Спілки художників України. Саме в цьому приміщенні відбулася перша установча конференція КО НРУ за перебудову. На фасаді цієї будівлі відбулося відкриття і освячення меморіальної дошки.
Апогеєм недільного святкування стала святочна академія «Ми присягали на вірність Україні», що пройшла в приміщенні Івано-Франківського облмуздрамтеатру. На ній виступили один із засновників КО НРУ за перебудову о.А.Путько, перший голова КО НРУ за перебудову, заступник Міністра культури і туризму України М.Яковина, голова обласної ради І.Олійник.
Було прийнято "ЗВЕРНЕННЯ учасників Урочистої академії з нагоди 20-ї річниці створення Народного Руху України до краян, співвітчизників, до всіх, кому дорога незалежна Україна". У ньому, зокрема, зазначено: «Потужний масовий і дійсно народний рух став тією силою, що привела націю до відновлення української незалежності. Ідейна стійкість Руху згуртувала навколо нього мільйони людей, чиї прагнення жити у вільній, демократичній державі були сформовані століттями. Це було справжнє пробудження національної свідомості українців.За цей час здобуто чимало. Виросло покоління українців, яке народилося в незалежній Державі, ім’я “УКРАЇНА” навчилися вимовляти та розуміти у всіх куточках світу, ми чітко стали на шлях побудови демократичного суспільства. Та не всім це до вподоби. На жаль, нині до влади в Україні прагнуть неукраїнські сили, багато хто спекулює іменем Руху, його засновників і лідерів, як в інтересах персональної вигоди, так і з метою дискредитувати національні й демократичні цінності. Під загрозою всі наші завоювання, наша мова й культура, наш поступ. Саме тому ми висловлюємо беззастережну підтримку Українському Президентові Віктору Ющенку, кандидатуру якого найперше запропонував найяскравіший діяч новітньої української історії - Голова Народного Руху України В’ячеслав Чорновіл, і кандидатуру якого благословив помаранчевий майдан. Адже сьогодні тільки позиція Президента України - чітка і незмінна - і в справі національного відродження, і в справі європейського вибору, і в справі докорінної економічної реформи, - що дасть змогу кожному українцеві жити у добробуті та бути справжнім господарем на власній благословенній землі. Не допустімо, щоб прозріння у середовищі українських патріотів настало занадто пізно.
Об’єднаймось навколо народного Президента – і ми переможемо!
Бо наша сила – у єдності!
Бо Україна – понад усе!
Хай нам допоможе у цьому Всевишній!
Слава Україні!»
Довідка.
Історія політичної партії Народний Рух України веде свій початок від громадсько-політичного руху, який був заснований на базі численних демократичних угруповань, на основі запропонованих Спілкою письменників України Програми і Статуту (надруковано в “Літітературній Україні” 16.02.1989), У березні - вересні 1989 року в більшості областей пройшли установчі конференції. У Народному Русі об’єдналися люди різних політичних переконань – від ліберальних комуністів до тих, хто сповідував ідеї інтегрального націоналізму. Домінували настрої національної демократії, що привели до виходу з Руху частини комуністів і національних радикалів.
У перший же рік свого існування Рух організував ряд великих масових заходів, метою яких була боротьба за державну незалежність, відродження української нації, відтворення історії українського народу і державності. Особливу увагу в пропагандистській роботі Рух приділяв вихованню історією.
Найбільшими заходами Руху були: “Живий ланцюг” до дня Злуки ЗУНР та УНР (22.01.1990), масовий виїзд на Нікопольщину та Запоріжжя до 500-ліття запорізького козацтва (7-12 вересня 1990), великі заходи під Берестечком, Батурином, в Лубнах і Хотині.
Святкування відбувалося відповідно до Указу Президента України від 13.03.09 № 155 «Про відзначення 20-ї річниці Народного Руху України за перебудову».
Источник: Івано-Франківська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Урочисто відзначили 20-ту річницю Народного Руху за перебудову"