Про підсумки роботи із зверненнями громадян, що надійшли до виконкому Очаківської міської ради за І півріччя 2009 року.
Виконуючи основні вимоги Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008, з метою оперативного вирішення питань, порушених у зверненнях, задоволення законних вимог заявників, Очаківським міськвиконкомом забезпечено їх своєчасний, об’єктивний, всебічний розгляд. За наслідками вирішення питань заявникам надаються письмові відповіді в установлені законодавством строки.
Станом на 01.07.2009р. до виконкому Очаківської міської ради надійшло 204 звернення від громадян, у минулому році - 356. Кількість питань, порушених у зверненнях - 249 (на 01.07. 200 р. – 418).
З них: сільське господарство (земельні відносини) -8; житлові питання – 42; праці – 2; освіта – 4; комунального та дорожнього господарства – 88; соціального захисту – 12; забезпечення законності та правопорядку – 12; інші – 81.
Всі звернення в виконкомі розглядаються міським головою згідно з розпорядженням міського голови від 03.08.2006р. №115 «Про розподіл обов’язків між міським головою та його заступниками».
На виконання ст.18 Закону України «Про звернення громадян» в виконкомі Очаківської міської ради створено умови для участі заявників у розгляді звернень та ознайомлення їх з матеріалами перевірок.
Розгляд звернень інвалідів Великої Вітчизняної війни, Героїв Соціалістичної Праці, Героїв Радянського Союзу, Героїв України розглядаються особисто міським головою. Здійснюється першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Протягом звітного періоду звернулось 3 заявника даної категорії з питання надання допомоги в ремонті будинку.
Особлива увага приділяється вирішенню проблем, з якими звертаються ветерани війни та праці, інваліди, громадяни, які постраждали внаслідокЧорнобильської катастрофи, багатодітні сім’ї, одинокі матері та інші громадяни, які потребують соціального захисту та підтримки. За І півріччя 2009 року звернулось 86 громадян даної категорії, з них: учасників ВВв -1; пенсіонерів – 72; інвалідів – 10; багатодітних сімей та одиноких матерів – 3.
Основні питання, з якими звертаються громадяни вказаних категорій, це надання матеріальної допомоги та ремонт покрівлі.
З метою постійного контролю за організацією роботи із зверненнями громадян вживаються наступні заходи:
- затверджено графік особистого звітування керівників підпорядкованих організацій на засіданнях виконкому Очаківської міської ради;
- затверджено графік перевірок додержання законодавства про звернення громадян в структурних підрозділах та установах. На 01.07.2009 року було проведено 6 перевірок підпорядкованих організацій з 6 запланованих. Керівникам організацій надаються інформаційні довідки про усунення недоліків, виявлених в ході перевірок;
- з метою надання практичної та методичної допомоги підпорядкованим організаціям 16.04.2009 року було проведено семінар з даного питання. Тема семінару: «Практичні питання організації роботи із зверненнями громадян в виконкомі Очаківської міської ради, установах, підприємствах, організаціях різних форм власності». Присутнім на семінарі були надані методичні матеріали для удосконалення роботи та ведення діловодства із звернень громадян.
Протягом І півріччя до виконкому Очаківської міської ради надійшло 3 повторних звернення (2 обгрунтованих), що на 1 звернення більше, ніж за аналогічний період 2008р. Питання, які піднімаються в вищезазначених повторних зверненнях, стосуються надання матеріальної допомоги для ремонту будинку та надання житла. Причиною появи повторних звернень євідсутність коштів в міському бюджеті для надання матеріальної допомоги громадянам та на будівництво житла. Повторні звернення розглядаються на постійно діючій комісії з питань розгляду звернень громадянпри міськвиконкомі Очаківської міської ради. За звітний період проведено 6 засідань комісії.
Питома вага звернень, розглянутих на особистих прийомах за I півріччя 2009р. складає 27% (всього звернень - 73). Основні питання, з яких звертаються громадяни під час особистих прийомів: комунальне господарство; захист прав дітей; житлові питання.
Заходи до притягнення осіб місцевого самоврядування, винних у порушеннях вимог законодавства про звернення громадян, не застосовувались.
С.В.Щербина, головний спеціаліст загального відділу
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета "Очаків", серпень 2009 року. Про підсумки роботи із зверненнями громадян"