Газета „Маяк”, №31 від 08.08.09. Із сесії районної ради : 575639 : Местные новости

Местные новости Николаев : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Николаев и область : Последние новости > Местные новости
Подробно

Газета „Маяк”, №31 від 08.08.09. Із сесії районної ради

Як уже повідомлялося, останнього дня липня відбулася двадцять четверта сесія районної ради п’ятого скликання. Пленарне засідання вів голова районної ради Ю. В. Серебряков. Участь взяли голова райдержадміністрації О. М. Біжан, заступники голови районної ради та райдержадміністрації, Почесні громадяни Миколаївського району В. С. Чайка, Ю. Б. Козир, В. А. Задорожний, В. Т. Александров, селищний та сільські голови, керівники районних служб. Порядок денний був досить насиченим, питання, що розглядалися, важливі. Слід зазначити, що вони прискіпливо та виважено обговорювалися депутатами районної ради на засіданнях усіх шести постійних комісій районної ради.
Одним із основних, як зазвичай, було «фінансове» питання, тобто, внесення змін до районного бюджету на 2009 рік. На щастя, попри економічні негаразди та проблеми, за підсумками першого півріччя виконання районного бюджету дало можливість виділити значну суму коштів - більше 2,3 млн. грн. - на вирішення життєво важливих проблем районної громади. (Про це детально розповів у своєму виступі голова районної ради Ю. В. Серебряков - «Маяк» № 30 від 1.08.09 р.). Із доповіддю «Про внесення змін до районного бюджету на 2009 рік» на пленарному засіданні виступила заступник начальника фінансового управління райдержадміністрації Л. Л. Поліжай. Активно обговорювали це питання на засіданнях комісій, президії районної ради, вносили пропозиції, доповнення депутати районної ради С. М. Григор’єв, В. С. Чайка, О. О. Бродецький, М. П. Шкапенко, М. Д. Карпенко, В. О. Чистий, О. П. Ткачук, О. В. Голян, В. С. Леонова, Л. М. Рубан, В. Л. Кузьменко, інші.
Значну зацікавленість викликав звіт голови райдержадміністрації О. М. Біжана щодо виконання делегованих повноважень. До речі, Олександр Михайлович, попри те, що обіймає цю посаду менше року, вже двічі звітував (виступи змістовні та виважені, з економічним аналізом та пропозиціями) перед депутатським корпусом району. Одним із основних повноважень райдержадміністрації є підготовка і внесення на розгляд районної ради проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку району та звітування про їх виконання. На сьогодні в районі діють 47 програм. Профінансовано в минулому році 20 програм або 42 % від загальної кількості. Найбільша кількість програм прийнята в галузі освіти - 12 від загальної кількості, щодо розвитку інфраструктури та ЖКГ - 7, в галузі агропромислового розвитку - 6, з охорони здоров’я - 5, щодо соціального захисту населення - 6, в галузі культури - 3, інших - 8. У 2008 році було затверджено фінансування програм на суму 5139,8 тис. грн., профінансовано 4424,3 тис. грн. (86 %).
Узгоджена та взаємно налагоджена робота районної ради та райдержадміністрації, вжиті заходи, в тому числі виконавчими комітетами селищної, сільських рад, керівниками більшості підприємств та організацій, дали можливість зберегти стабільну ситуацію в основних галузях економіки та соціальної сфери. Вірно обрані пріоритети дозволили: у виробничій сфері - не допустити різкого зменшення обсягів виробництва, в аграрному секторі - провести комплексну підготовку до проведення посівної компанії та збирання врожаю, у сфері державних фінансів - забезпечити виконання плану надходжень до бюджетів усіх рівнів, у соціальній сфері - збільшити рівень заробітної плати, забезпечити створення нових робочих місць, забезпечити функціонування закладів соціальної сфери.
Аналіз економічного і соціального розвитку району у 2008 роцізасвідчив, що трансформаційні процеси, які відбулися у політиці та економіці країни, зміна пріоритетів та реформування управління економікою об’єктивно позначились на показниках економічного та соціального розвитку району. Якщо більш високі темпи зростання спостерігались у соціальній сфері, то у виробничій сфері, окремих галузях, в тому числі промисловості, темпи зростання сповільнились. Тому маємо наступні показники: в сфері реального сектора економіки протягом першого півріччя 2008 року спостерігалась позитивна динаміка, але, на жаль, в останні місяці відбулося скорочення як виробництва, так і реалізації промислової продукції. На це є ряд об’єктивних причин, в першу чергу скорочення попиту на продукцію нашого основного промислового підприємства ВАТ «ЮГцемент». Що стосується аграрного сектора, то, незважаючи на значні досягнення щодо виробництва м’яса на 100 га сільськогосподарських угідь, надоїв молока на корову, темпів приросту поголів’я корів на початок 2009 року, є відставання від інших районів області саме щодо виробництва молока на 100 га сільськогосподарських угідь, посіву озимих культур у відсотках до ріллі, виробництва зерна на 1 га ріллі. Позитивно характеризується розвиток споживчого ринку щодо зростання обсягів реалізованих населенню послуг на одну особу та за темпами обороту роздрібної торгівлі - найкращий показник в області.
Значна увага приділялась нарощуванню обсягів інвестиційних ресурсів в сферу матеріального виробництва та соціальну сферу. За 2008 рік суб’єктами господарювання за рахунок усіх джерел фінансування в економіку району залучено 132,7 млн. грн. капітальних інвестицій, тоді як в 2007 році цей показник склав 91,2 млн. грн. Більш високими темпами, ніж в попередні роки, велося будівництво об’єктів. Завершено будівництво заводу ДП «Санта-Петрівка», введено в експлуатацію автомобільну газонаповнювальну компресорну станцію, міську та сільську автоматичні телефонні станції на 900 номерів кожна, проведено технічне переоснащення цементного млина на ВАТ «ЮГцемент».
За рахунок коштів обласного та районного бюджетівна проведення реконструкції, капітального ремонту восьми дошкільних навчальних закладів (Кіровського, Криничанського, Новобогданівського, Комсомольського, Ковалівського, Степівського, Зеленогайського, Червонопільського) спрямовано 440,5 тис. грн., двох загальноосвітніх закладів (Іванівська та Нечаянська школи) - 450,0 тис. грн.; шести закладів охорони здоров’я (неврологічне відділення центральної райлікарні, Безводненський, Старобогданівський, Андріївський ФАПи, Сливинська та Нечаянська лікарняні амбулаторії) - 225,0 тис. грн.; трьох закладів культури - (районний будинок культури, Яснополянський сільський клуб, районна дитяча музична школа) - 69,0 тис. грн.; на відновлення зовнішнього освітлення в населених пунктах десяти сільських рад - 74,0 тис. грн.; газифікацію (Трихатський дитсадок, Радсадівська дільнична лікарня, Ольшанська школа, Будинок творчості учнів, приміщення господарської групи відділу освіти, Ольшанський стаціонарний відділ цілодобового перебування людей похилого віку) - 252,884 тис. грн. Всього по району - 1511,384 тис. грн., з них: з обласного бюджету - 401 тис. грн., районного - 1110,384 тис. грн. Станом на 1 січня 2009 року бюджетні кошти, які надійшли, використані за цільовим призначенням та в повному обсязі.
Одним із найголовніших для районної влади були питання виконання районного бюджету. До загального фонду районного бюджету надійшло 17464,7 тис. гри., або 114,5 % до затверджених показників на 2008 рік та на 4727,1 тис. гри. більше 2007 року, що забезпечило позитивну тенденцію фінансування захищених статей бюджету; виконання вимог Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік» в частині встановлення мінімального розміру заробітної плати; дало змогу збільшити видатки на фінансування соціальної сфери, зокрема, освіти, культури, соціального захисту.
Одним з критеріїв оцінки ефективності роботи системи державного управління, професіоналізму кадрів райдержадміністрації є кількість звернень громадян з різноманітних питань. Протягом 2008 року до райдержадміністрації надійшло 369 звернень, що на 78 зверненнь менше 2007 року. Питання, які порушують заявники, стосуються соціального захисту населення, житлово-побутових проблем, діяльності комунального та дорожнього господарства, охорони здоров’я, сільського господарства, транспорту, освіти, виховання та навчання дітей, інших.
Щодо виконання повноважень з попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуаційв районі розроблено плани локалізації та ліквідації вірогідних ризиків виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Для ліквідації їх наслідків створено резервний фонд району (200 тис. грн.). Проводяться перевірки готовності до застосування технічних засобів системи оповіщення керівного складу, органів управління цивільного захисту та населення району. Розроблено план евакуації та паспорт ризику виникнення надзвичайних ситуацій. Затверджено районну Програму створення страхового фонду документації на 2008-2010 роки. Розроблено заходи захисту населення від небезпечних хімічних речовин, крім того, проведено практичні навчання з залученням всіх служб цивільної оборони району Працює постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при райдержадміністрації. У вересні 2008 року циклоном було зруйновано покрівлю лікарняної амбулаторії в с. Улянівка. Для ліквідації збитків з резервного фонду районного бюджету були виділено кошти в розмірі 176 тис. грн.
Згідно з рішенням районної ради від 22 грудня 2000 року № 7 «Про управління майном спільної власності територіальних громад Миколаївського району» районній державній адміністрації надано право вирішувати питання щодо управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ Миколаївського району в тому числі відчуження за рішенням власника та оренди. На теперішній час в комунальній власності територіальної громади району перебуває понад 70 приміщень та споруд. Триває підготовка та виготовлення необхідної технічної документації на об’єкти комунальної власності району, з метою ефективного використання майна укладено договори з бюджетними організаціями та суб’єктами підприємницької діяльності на оренду приміщень. Протягом 2008 року за оренду сплачено 28,217 тис. грн., в тому числі до районного бюджету - 12,424 тис. грн.
Для ефективного використання об’єктів райдержадміністрацією запропоновано районній раді внести зміни до Плану діяльності з підготовки проекту регуляторного акта, що має прийматися районною радою у 2009 році. Управлінням економіки райдержадміністрації розроблено Порядок проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Миколаївського району. Проект регуляторного акта та аналіз регуляторного впливу розміщено на офіційному веб-сайті Миколаївської облдержадміністрації для ознайомлення з ним суб’єктів підприємницької діяльності району.
На закінчення виступу Олександр Михайлович зазначив, що досягнуті певні результати аж ніяк не дають право на самозаспокоєння. Невирішених проблем ще чимало. Тим більше, при сьогоднішніх економічних та політичних негараздах в нашій державі. Основними, на його погляд, є низький рівень роботи по боротьбі з приховуванням прибутків, нелегальною виплатою заробітної плати, легалізації щодо зайнятості. До розв’язання цих проблем повинні також долучитися і сільські голови. Не може не турбувати якість житлово-комунальних послуг, що надаються сьогодні комунальними підприємствами району - вони далекі від задовільних. Про це свідчать звернення від населення. Слід звернути увагу на створення об’єднань співвласників будинків, що є одним із шляхів вирішення цих проблем. Потребує поліпшення і благоустрій населених пунктів. Разом з тим, місцевим органам влади є з кого брати приклад. Степівська сільська рада за підсумками роботи 2008 року визнана переможцем в номінації «Найкращий сільський населений пункт» в щорічному Всеукраїнському конкурсі.
Успішний розвиток району залежить від багатьох чинників. Тому, головне завдання районної влади не допустити погіршення соціальної ситуації. А в залежності від успіхів в економіці - поліпшити її. Варто й далі практикувати укладання договорів соціального партнерства між територіальними громадами та підприємствами, підприємцями, фермерами, що дасть можливість чітко визначити соціальні зобов’язання останніх перед громадою села, селища. Не допускати утворення кредиторської заборгованості в бюджетних та комунальних установах. Економити енергоресурси в закладах освіти, культури, медицини. Загалом, робити все можливе, щоб Миколаївський район був серед кращих в області і пишатися тим, що саме тут ми працюємо.
Під час обговорення доповіді голова постійної комісії районної ради з питань економічного розвитку та ЖКГ О. П. Ткачук наголосив, що протягом останнього часу виконавча влада району почала більше уваги приділяти проблемам житлово-комунального господарства, відновлено діяльність ряду комісій, які вирішують чимало завдань щодо соціально-економічного розвитку району. Побажав більш конструктивної співпраці з селищним та сільськими головами. Запропонував депутатам визнати діяльність райдержадміністрації щодо виконання делегованих повноважень задовільною.
Депутат районної ради М. Д. Карпенко підкреслив бажання нинішнього керівництва райдержадміністрації по-діловому співпрацювати з депутатським корпусом району, що має певні позитивні зрушення. Як то, наприклад, внесення змін до районного бюджету на нинішній сесії: основною метою і депутати, і виконавча влада мали вирішення якомога більшої кількості животрепетних проблем. Частково це вдалося. В той же час, ще є чимало проблем у промисловій галузі (основні бюджетоутворюючі підприємства знизили виробництво продукції), більш наполегливо необхідно відшукувати точки дотику з сільгоспвиробниками. Є питання, що потребують вирішення, у сфері охорони здоров’я, освіти, культурній галузі - найболючіші - відновлення діяльності сільських будинків культури та клубів. Виконавча влада, як підкреслив Микола Дмитрович, повинна працювати на випередження, відшукувати інвесторів, вносити ділові пропозиції «на гору» з тим, щоб в районі втілювати державні програми. Ось, наприклад, зовсім не зайвим буде відкриття у нас заводу з переробки молока: це можна вирішити саме на державному рівні.
Депутат районної ради М. П. Шкапенко зазначив, що слід відновити діяльність так званої громадської ради чи створити раду старійшин, до якої ввійдуть шановані виробничники, керівники, досвід яких стане в нагоді районній громаді. Основні зусилля обидві гілки влади району повинні спрямувати на те, щоб у нас працювало не лише виробництво, а належним чином діяли медичні заклади, школи, дитячі дошкільні заклади, клуби - тобто, все те, що робить життя кожної людини насиченим, повноцінним. Влада, як районна, так і на місцях повинна більше уваги приділяти закріпленню кадрів на селі (особливо це стосується медичних працівників та вчителів), забезпечуючи їх житлом.
Всі, хто нині працює у Миколаївському районі, наголосив депутат районної ради В. С. Чайка, повинні пишатися цим і з вдячністю згадувати тих, хто свого часу так багато зробив для його розквіту. А гідним «пам’ятником» для них буде копітка робота сьогоднішньої влади з тим, щоб не здавати позицій, щоб примножувати добрі традиції. Валентин Семенович зазначив також, що з боку двох гілок влади повинно бути більше довіри до селищного та сільських голів, що також спонукатиме більше питати їх про зроблене. Запропонував запрошувати керівників місцевого самоврядування на засідання президії районної ради, в якій бере участь і голова райдержадміністрації, щоб більш детально та прискіпливо вивчити болючі проблеми кожної селищної та сільської громади, розкласти їх «по поличках», прийти до єдиного знаменника у вирішенні.
Виступивши на сесії, заступник голови районної ради ветеранів В. А. Задорожний загострив увагу на стані історичних пам’яток та пам’ятників на території району, наголосив, що не можна на святих місцях, де увічнена пам’ять про героїв Великої Вітчизняної війни, встановлювати, приурочені до інших подій. Більше уваги слід приділяти і патріотичному вихованню населення, особливо підростаючих поколінь.
Підбиваючи свого роду підсумки щодо звіту голови райдержадміністрації, Ю. В. Серебряков також акцентував увагу на конструктивній співпраці, порозумінні між гілками влади, на позитивних зрушеннях щодо вирішення проблем житлово-комунального господарства, зокрема, приведення у відповідність до вимог чинного законодавства необхідних документів на об’єкти комунальної власності. Зазначив також, що потребує вирішення значна кількість «земельних» питань. Не все так просто і щодо соціально-економічного розвитку району в цілому. Тобто, рук і райдержадміністрації, і районній раді докласти є до чого.
На сесії було внесено ряд змін та доповнень до деяких районних програм. Зокрема, до: Програми розвитку культури в районі на 2008-2010 роки; Програми підтримки розвитку науково-просвітницької діяльності громадських організацій у районі на 2004-2010 роки; Програми підтримки районної газети «Маяк» на 2003-2010 роки; Програми розвитку земельних відносин у Миколаївському районі на 2007-2010 роки - з цих питань з інформацією виступив керівник апарату райдержадміністрації В. М. Сандул. Депутати прийняли відповідні рішення. Начальник управління праці та соціального захисту населення С. М. Заворотній доповів про хід виконання та запропонував внести доповнення до районної Комплексної програми «Турбота» на 2007-2010 роки та інформував про хід виконання Програми забезпечення реалізації Стратегії подолання бідності в Миколаївському районі. Із доповіддю «Про хід виконання районної Програми охорони довкілля та раціонального природокористування на 2005-2010 роки» на сесії виступила начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури райдержадміністрації О. О. Іванова. Головний лікар центральної районної лікарні В. М. Король інформував присутніх на сесії про хід виконання районної Комплексної програми «Здоров’я нації» на 2007-2011 роки.
Депутати районної ради внесли зміни до деяких рішень районної ради, а також зняли з контролю ряд рішень, як такі, що виконані. Затверджено план роботи районної ради на друге півріччя 2009 року. З цих питань виступив заступник голови районної ради С. М. Григор’єв.
Було заслухано звіт депутата районної ради М. Д. Карпенка, який очолює комісію щодо вивчення статусу стадіону «Колос», що у Варварівці.
Розглянуто ряд депутатських запитів. Зокрема, знято з контролю «земельний» запит М. Д. Карпенка, В. С. Чайки - щодо придбання для Ольшанського автомобіля для вивезення побутового сміття - допоможе в цьому ВАТ «ЮГцемент», А. В. Сторчака - щодо потрави бджолосімей, як такі, що виконані. Залишаються на контролі депутатські запити: також «земельний» В. О. Чистого та В. С. Чайки - щодо законності функціонування закладу «розливної» торгівлі біля обласного протитуберкульозного диспансеру, який також поруч із Надбузьким аграрним професійним ліцеєм. Із усіх розглянутих питань прийнято відповідні рішення.
Начальник відділу з питань депутатської діяльності та зв’язків з органами місцевого самоврядування виконавчого апарату районної ради, депутат районної ради О. В. Голян ознайомив депутатів з ходом робіт на реконструкції будівлі колишнього дитсадка в Ольшанському під загальноосвітню школу.
Насамкінець, на жаль, слід наголосити на тому, що значна кількість депутатів районної ради нехтує своїми обов’язками, довірою виборців, не вважаючи за потрібне бувати на сесіях, брати участь в роботі постійних комісій районної ради.
Л. Рошка, голова постійної комісії районної ради з питань депутатської діяльності, законності та ЗМІ, редактор газети «Маяк»


Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Газета „Маяк”, №31 від 08.08.09. Із сесії районної ради"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 13
Новых вестей вчера: 10

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июль 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Николаев



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта