Минулого тижня відбуласяколегія райдержадміністрації. Вів засідання заступник голови райдержадміністрації О. В. Потьомкін. Участь взяли селищний та сільські голови, землевпорядники, керівники організацій, установ та служб району.
Першим на порядку денному розглядалося питання «Про хід реалізації Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також порядок поділу та об’єднання земельних ділянок». Із доповіддю виступила начальник відділу Держкомзему у Миколаївському районі В. В. Іванчук, яка, зокрема, зазначила, що вищевказаним законодавчим актом передбачено здійснення посвідчення права власності нотаріусом, який посвідчує (видає) документ, та органом, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обмежень. Згідно з Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» функції державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обмежень виконує ДП «Центр державного земельного кадастру» та його територіальні підрозділи. Відповідно до пункту 4 розділу ІІ вказаного Закону 6 травня 2009 року Кабінетом Міністрів прийнято постанову за № 439 «Про деякі питання посвідчення права власності на земельну ділянку», якою затверджено порядок здійснення відмітки про перехід права власності на земельну ділянку. На підставі пункту 4 вказаної постанови за місцем знаходження земельної ділянки протягом 14 календарних днів з дня подання документа про перехід права власності на земельну ділянку проставляється на державному акті відмітка про реєстрацію права власності на неї. Згідно з наказом Держкомзему від 22.06.02209 року № 326 ці функції покладено на органи Держкомзему та ДП «Центр державного земельного кадастру». Даним наказом затверджений Тимчасовий регламент реалізації положень пункту 4 Порядку здійснення відмітки про перехід права власності на земельну ділянку. Територіальним органам Держкомзему доручено забезпечити виконання Тимчасового регламенту. Дія Закону та нормативно-правових актів головним чином спрямована на те, щоб при продажу чи укладанні інших цивільно-правових угод не виготовляти новий державний акт.
В. В. Іванчук повідомила також, що на сьогодні в районі право власності на земельну частку (пай) набуло 6206 громадян, з яких отримали сертифікати на право на земельну частку (пай) 6189 або 99,7 відсотка. Станом на липень місяць поточного року в районі 6027 сертифікатів на право на земельну частку (пай) замінено на державні акти на право власності на земельну ділянку 5766 громадянами (97,38 відсотка). Ще не замінено на державні акти 162 сертифікати від кількості отриманих. Цьому є як об’єктивні, так і суб’єктивні причини.
Із доповіддю «Про стан виконання Указу Президента України від 21.03.06 р. № 243 «Про деякі заходи з розвитку книговидавничої справи та розпорядження Кабінету Міністрів України від 25.06.08 р. № 902-р «Про вимоги щодо функціонування об’єктів роздрібної торгівлі книжковою продукцією у Миколаївському району» виступив О. В. Потьомкін, який наголосив, що в районі, на жаль, відсутні об’єкти роздрібної торгівлі книжковою продукцією. Причин цього чимало. Одна з них - всі населені пункти району знаходяться порівняно недалеко від обласного центру і громадяни звикли купувати книги саме там. До того ж, цей товар не є комерційно привабливим. Щоб виправити ситуацію, районною владою вживаються певні заходи. Так, на засіданні координаційної ради з питань розвитку підприємництва обговорено з суб’єктами підприємницької діяльності, які займаються торгівлею, питання щодо здійснення роздрібної торгівлі книжковою продукцією. Одним із шляхів також може бути продаж такого виду товарів у сільських поштових відділеннях. Керівництву ТОВ «Миколаївкнига» направлено листа з пропозицією здійснювати виїзну торгівлю книжковою продукцією.
Начальник районного центру зайнятості І. В. Буховець звернула увагу керівників місцевого самоврядування на те, що з їх боку є вкрай низьким рівень співробітництва з центром щодо залучення безробітних до громадських робіт. А це - реальна можливість людям заробити певні кошти, а також навести лад на територіях селищної та сільських рад.
Начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури райдержадміністрації О. О. Іванова наголосила, що сьогодні уже потрібно говорити не про хід підготовки закладів бюджетної сфери до наступного опалюваного сезону, а про завершення робіт.На жаль, проблем та невирішених питань тут ще чимало. Тож, владі на місцях, керівникам бюджетних установ є до чого докласти рук і зробити все можливе, щоб увійти «в зиму» організовано.
З розглянутих питань було дано відповідні доручення.
Л. Чайка
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета „Маяк”, №34 від 29.08.09. Із колегії райдержадміністрації"