Напередодні нового навчального року з начальником відділу освіти райдержадміністрації О. О. Зайцевим про «врожай» на освітянській ниві вела розмову редактор «Променя» Наталія Крикун.
– Олександре Олексійовичу, 2009-2010 навчальний рік розпочинається для вас у новій ролі – начальника відділу освіти райдержадміністрації. Я щиро вітаю вас із призначенням. На освітянській ниві ви працюєте багато років, добре володієте ситуацією. Розкажіть, будь ласка, з якими результатами освітяни району зустрічають новий навчальний рік?
– Думаю, починати розповідь треба з людей, які не просто передають учням міцні знання, а й віддають частину своєї душі, серця.
Нині у закладах освіти району працює 601 педагогічний працівник. 305 із них за результатами атестації встановлено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії» і «Спеціаліст першої категорії». Звання «Учитель-методист» мають 27 освітян, «Старший вчитель» – 69, «Вихователь-методист» – три працівники дошкільних закладів. Знаком «Відмінник освіти України» нагороджено 48 вчителів, вихователів ДНЗ, керівників гуртків позашкільних навчальних закладів. Знаками В. О. Сухомлинського – двоє освітян, Софії Русової – теж двоє.
Тільки у минулому навчальному році одинадцять педагогічних працівників нагороджено Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України. Відрадно те, що у районі знизилася плинність педагогічних кадрів. Проте вакансії є. Закриваються вони здебільшого залученням педагогів-пенсіонерів, сумісників, молодих спеціалістів, студентів 4-5 курсів та заочників педагогічних вищих навчальних закладів. Зараз очікуємо 14 молодих спеціалістів, які навчалися за цільовими направленнями.
Та все ж гострою залишається проблема забезпеченості вчителями іноземних мов, хімії, біології, математики, інформатики, музики.
– На сторінках нашої газети ми вже розповідали про здобутки учнів у предметних олімпіадах, різноманітних конкурсах. Яких успіхів досягли випускники у зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО)?
– Вже другий рік випускники шкіл вступають у ВНЗ за результатами зовнішнього незалежного оцінювання.
У 2008-2009 н. р. для проходження ЗНО у районі зареєструвалися 293 випускники, що становить 92% від їх загальної кількості. Три учениці – О. Фірса, А. Пастиря (гуманітарна гімназія), Т. Табакар (Новоодеська ЗОШ №2) отримали по 12 балів з біології, української мови та літератури, 13 учнів – 11 балів, 31 учень – 10 балів (з різних предметів). Більшість батьків і учнів залишилися задоволені отриманим результатом. Багато випускників вступали на бюджетну форму навчання у вибрані вузи. Отже, сумніви щодо необхідності ЗНО розвіюються.
– Харчування учнів знаходиться під постійним пильним контролем обох гілок влади району, області. Як воно організовано в загальноосвітніх закладах Новоодещини?
– У 2008-2009 навчальному році харчуванням було охоплено 3564 учні, що становить 89% від їх загальної кількості, гарячим харчуванням – 3043 (76%). Стовідсотково – учні 1-4 класів, діти-сироти та позбавлені батьківського піклування з числа учнів 5-11 класів.
Вартість харчування однієї дитини в день за рахунок бюджетних коштів становила у другому семестрі минулого навчального року 5 грн. 11 коп., у червні 2009-ого – 11 грн. 27 коп. Усі загальноосвітні заклади мають власні харчоблоки з необхідним обладнанням, забезпечуються продуктами з доставкою в кожну школу. Здійснюється постійний контроль за цінами на продукти.
Значна увага приділяється питанням здешевлення дитячого харчування за рахунок залучених позабюджетних коштів, спонсорської допомоги, заготівлі продуктів на осінньо-зимовий період, використання продукції зі шкільних городів.
– Закінчуються літні канікули. Як було організовано відпочинок та оздоровлення школярів?
– На виконання Програми відпочинку та оздоровлення дітей Новоодеського району на 2009-2013 роки у загальноосвітніх закладах працювало 25 пришкільних таборів з денним перебуванням, у яких відпочили 1909 дітей, що становить 59,8% від загальної кількості учнів. На ці цілі з районного бюджету виділено 420696 грн., у тому числі на оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (учнів Антонівської школи-інтернату) у стаціонарному таборі на березі моря – 98 тис. грн. У червні у пришкільних таборах було організовано роботу профільних загонів: спортивно-оздоровчих (Новоодеські №1, 2, Себинська, Бузька ЗОШ); художньо-естетичних (Новоодеські №2, 3); туристсько-краєзнавчого (Новоодеська №1); еколого-натуралістичних (Троїцька, Михайлівська ЗОШ).
На жаль, у районі відсутній стаціонарний оздоровчий табір, що не дає змоги забезпечити якісне оздоровлення дітей і підлітків протягом усього літнього періоду.
– Як підготовлені школи до нового навчального року та опалювального сезону?
– З 1 вересня навчальний рік розпочнеться у 26 загальноосвітніх і 25 дошкільних навчальних закладах. Готові до роботи й 4 позашкільних заклади та 2 міжшкільних навчально-виробничих комбінати.
Спільно з районною радою та райдержадміністрацією працюємо над відновленням роботи дошкільних навчальних закладів у сільській місцевості. На базі загальноосвітніх шкіл працюють чотири дитячі садки, підготовлено до відкриття Улянівський ДНЗ.
У всіх закладах завершено поточний ремонт, підготовлено до роботи в осінньо-зимовий період системи опалення, топкові. Відремонтовано внутрішню систему опалення, виконано промивку та хімочистку в Баловненській, Підлісненській, СухоєланецькійЗОШ. Розпочато ці роботи в Новопетрівській ЗОШ.
Загальноосвітні та позашкільні заклади району в повному обсязі забезпечені енергоносіями. Санвузли функціонують у 20 школах, завершується їх обладнання в Новосафронівській, Дільничній ЗОШ. Облаштовано тимчасово біотуалети у п’яти закладах. Вжито заходи щодо приведення будівель та приміщень навчальних закладів у належний протипожежний стан. Працюємо над усуненням недоліків протипожежного захисту, виконуються приписи держпожнагляду.
Значну роботу здійснено з підготовки до нового навчального року харчоблоків. Усі вони забезпечені відповідно до потреби холодильниками, морозильними камерами, електроплитами, іншим технологічним обладнанням.
У повному обсязі завезено крейду, класні журнали. Облаштовано плавальний басейн в Антонівській ЗОШ-інтернаті. Частково замінюються віконні блоки на металопластикові в Артемівській, Дільничній ЗОШ. Додатково з районного бюджету протягом серпня цього року виділено 590 тис. грн., з них270 тис. грн. – на завершення поточних ремонтів у закладах освіти.
– Що б ви хотіли побажати освітянам району в новому навчальному році?
– Міцного здоров’я й достатку, високих здобутків і вдячних учнів, визнання вашої нелегкої праці й натхнення, сімейного благополуччя та вірних друзів. Нехай доля завжди усміхається вам!
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета «Промінь», № 68 від 27.08.09. До серпневої конференції педагогічних працівників"