Організаційні збори місцевих галузевих рад підприємців району відбулися 7 серпня в малому залі райдержадміністрації. Відкривши засідання, заступник голови РДА А.Й. Степанюк надав слово начальнику управління економіки райдержадміністрації Т.І. Коваленко. Спочатку розглядалось питання розвитку малого підприємництва, основні проблеми та шляхи їх вирішення.
Для розвитку малого підприємництва в районі розроблена Програма підтримки малого підприємництва у Березнегуватському районі на 2009-2010 роки, яка затверджена рішенням районної ради від 12 грудня 2008 року № 8.
Протягом останніх років та 7 місяців 2009 року мале підприємництво в районі зберігало тенденції щодо свого розвитку. Кількість суб'єктів малого підприємництва за даними державного реєстратора, станом на 1 серпня 2009 року становить 737 осіб, що на 106 осіб більше, ніж було зареєстровано рік тому.
За І півріччя 2009 року в районі зареєстрували свою діяльність 37 осіб, припинили - 45 осіб, тобто з початку року кількість підприємців, які займалися торговельною діяльністю зменшилась на 8 осіб. Звичайно, це негативний показник, адже зменшуються створені нові робочі місця, надходження до бюджетів від сплати податків. Тому райдержадміністрацією спільно з районними службами в кінці минулого року була призупинена робота по перегляду ставок єдиного податку в сторону збільшення для підприємців з метою підтримки цієї категорії суб'єктів господарювання в даний кризовий період, хоча середні ставки єдиного податку по району становлять 107 грн. (середньообласний показник - 128 грн.). Адже важливо зберегти максимальну кількість робочих місць по всіх галузях та рівень сплати єдиного податку, якого досягли.
В структурі малого підприємництва 82,1 % припадає на торгово-посередницьку діяльність, 14,7 % - на надання послуг (в тому числі 5,4 % - транспортні послуги) та 3,2 % інші. Програмою підтримки малого підприємництва передбачено надання пільг тим, хто побажає надавати побутові послуги у формі зменшення на період 1 року розміру патенту для молоді віком до 25 років на 30 %. Але питання так і залишається проблемним. Викликає стурбованість те, що структура малого підприємництва більше тяжіє в сторону торгово-посередницької діяльності. Потрібно розвивати такі напрямки як надання послуг, створювати переробну промисловість (міні-заводи, міні-пекарні). Саме на ці цілі в Програмі передбачено фінансування у розмірі 0,5% дохідної частини районного бюджету(близько 35 тис. грн.). але пропозиції з відповідними розрахунковими документами не надходили.
З метою створення сприятливих умов для розвитку підприємництва, в райдержадміністрації створене та працює "Єдине реєстраційне вікно (підприємці можуть за один день зареєструвати чи скасувати свою діяльність). Також згідно Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" введена посада адміністратора - посадова особа райдержадміністрації, яка організовує видачу суб'єктам господарювання документів дозвільного характеру за принципом організаційної єдності. Підприємці зможуть звернутись в райдержадміністрацію для одержання документів дозвільного характеру.
Надходження податків і зборів до зведеного бюджету району за І півріччя 2009 року складає за :
- державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності 3 687 грн., що на 1,8 тис.грн менше ніж за І півр.2008 року;
- торгового патенту 46,638 тис.грн, що на 3,4 тис.грн більше ніж за аналогічний період минулого року;
- єдиного податку з підприємницької діяльності - 158,8 тис.грн, що залишилось майже на рівні минулого року.
Взагалі, надходження податків і зборів від підприємницької діяльності до зведеного бюджету району становить в 2008 році - 7,5% (603,1 тис. грн.), 2007-9,1 % (533,1 тис.грн.), 2006-8,5 % (394,9 тис. грн.)
Останні місця займає наш район саме по сфері розвитку малого бізнесу - середньомісячна заробітна плата працівників малих підприємств за 2008 рік становить 487,9 грн. при середньообласний заробітній платі - 611,73 грн. Тобто нам потрібно спільно вирішувати цю проблему, адже ці показники впливають на розподіл державних субвенцій району з державного та обласних бюджетів.
Наступна інформація Тетяни Іванівни стосувалася безпосередньо створення місцевих галузевих рад підприємців. Йшлося про Постанову Кабінету Міністрів України від 21 травня 2009 року №518 "Про утворення місцевих та регіональних галузевих рад підприємців", згідно якої необхідно створити місцеві галузеві ради підприємців при районній державній адміністрації з метою залучення суб'єктів підприємницької діяльності до участі у формуванні державної політики у сфері підприємництва, запровадження прозорого механізму їх участі у підготовці проектів рішень органів виконавчої влади, які стосуються реалізації державної регуляторної політики. Місцеві галузеві ради підприємців - постійно діючий консультативно-дорадчий орган із складу підприємців відповідної галузі, що утворюється при районних державних адміністраціях або органах місцевого самоврядування (торгівельна Рада підприємців, транспортна Рада підприємців).
Основними принципами взаємодії представників місцевих та регіональних галузевих рад підприємців з представниками органів виконавчої влади є спільний розгляд питань щодо створення сприятливого середовища для розвитку підприємництва та реалізації державної регуляторної політики. Склад місцевих галузевих рад підприємців затверджується розпорядженням голови районної державної адміністрації. Ініціаторами створення галузевих місцевих рад підприємців є самі підприємці та їх об'єднання, які подають заяви про створення галузевої ради до голови райдержадміністрації. Координатором співпраці з галузевими радами підприємців в районі призначено заступника голови райдержадміністрації Максименко Валентину Григорівну. Варто зазначити, що члени місцевих та регіональних галузевих рад підприємців виконують свої обов'язки на громадських засадах.
Той, хто безпосередньо має відношення до підприємництва, знає, яку неоднозначну реакцію у представників малого бізнесу викликала постанова Кабінету Міністрів України "Про сплату внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування" від 14 квітня цього року , судячи з їх збентежених реплік і запитань. Тож на цих зборах для роз'яснення постанови надали слово начальнику управління Пенсійного фонду України в районі Є.Д Степанюк, яка неодноразово підкреслювала, що співробітники ПФУ в районі - це люди, які виконують свою роботу згідно чинного законодавства.
На жаль, на зборах присутні було тільки 11 підприємців із 100 запрошених. Інформація голови профспілки, директора центру підтримки та правового захисту підприємництва О.А. Герасимчук стала б в нагоді багатьом у вирішенні важливих проблем бізнесу - це була консультація з питань здійснення державного нагляду у сфері господарської діяльності та інших законодавчих актів України, що стосуються підприємницької діяльності.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета „Народна трибуна” , № 65-66 від 13.08.09. Створення сприятливого середовища для розвитку підприємництва"