Минулої п'ятниці відбулося засідання колегії, на яке були запрошені селищнийта сільські голови, керівники організацій, установ. Відкрила його перший заступник голови райдержадміністрації, виконувач функцій і повноважень голови райдержадміністрації Любов Григорівна Юрченко.
По першому питанню "Про хід реалізації в районі Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також порядку поділу та об'єднання земельних ділянок" доповідав Сергій Вікторович Беззуб, заступник начальника відділу Держкомзему у Березнегуватському районі.
Він, зокрема, повідомив, що в районі 9278 громадян замінили сертифікати на Державні акти на землю. Є й реєстр громадян, які цього не зробили. Мова йшлапро переоформлення паїв, на які ніхто не заявив свої права. Сьогодні переоформлення права на спадщину проводиться через нотаріуса. Не в усіх громадян є на це кошти, тож на засіданні колегії рекомендовано селищному та сільським головам розглянути можливість щодо проведення нотаріальних дій по переоформленню права на спадщину незахищених верств громадян за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Відділу Держкомзему рекомендовано продовжити роботу по завершенню видачі державних актів на право власностіна земельну ділянку власникам сертифікатів на право власності на земельну частку(пай).
На колегії розглянуто й питання підготовки до опалювального сезону закладів та установ соціальної сфери.
- Як і кожного року, у підготовці до цього важливого періоду є свої складнощі, - повідомила головний лікар центральної районної лікарні Вікторія Анатоліївна Самойлова. - Однак, незважаючи ні на що, підготовка до опалювального сезону ведеться. Готується котельня, замінено де треба труби, радіатори.
Чотири лікарські амбулаторії мають газове опалення. Мурахівська лікарська амбулаторія та вісімФАПів закуплять вугілля у вересні. Зараз вони його мають чотири тонни при потребі дев'ять. Дванадцять ФАПів опалюються газом, три - електрикою.
Підготовка до опалювального періоду, це не тільки тепло, 80 відсотків лікувальних закладів потребують ремонту дахів, а деякі - капітального. На жаль, жодна сільська рада на це не передбачила коштів у своєму бюджеті.
- Кращі справи з цього питання у навчальних закладах району, - відзначив у своїй доповіді інженер з експлуатації устаткування газових об'єктів та енергетики відділу освіти РДА Микола Васильович Панський.
В районі працюють 24 навчальних заклади. У більшості з них зроблено ремонти за рахунок спонсорських та батьківських коштів. Однак, щобсказати, що цю роботу завершено потрібно ще десь 30 тис. грн.
Не все гаразд із забезпеченням паливом. При потребі 270 тонн маємо лише 35,2 тонни вугілля.
Як йдуть справи в клубах і бібліотеках з підготовки до опалювального сезону доповіла головний спеціаліст відділу культури і туризму райдержадміністрації Тетяна Анатоліївна Шевченко.
- Я не буду зараз перераховувати всі виконані роботи, в цьому , мабуть, не має потреби.
Особливу тривогу у нас викликає стан центральної районної бібліотеки. Як відомо, знаходиться вона у старому приміщенні колишнього дитячого садочка і на даний час потребує проведення капітальних ремонтних робіт. Будівля сідає, стіни в глибоких тріщинах, штукатурка відпадає. Крім того, бібліотека не відповідає сучасним вимогам "модульної бібліотеки" з "Інтернет - місцями для читачів", камерними формами роботи. Абонемент та читальний зал не вміщають всіх бажаючих, не має місця для розміщення книжкових виставок, експозицій, книгосховище майже в аварійному стані, вікна, двері потребують термінової заміни, меблі застарілі.
Викликає велике занепокоєння технічний стан приміщень закладів культури в сільській місцевості, які знаходяться у власності територіальних громад. Із 9 сільських будинків культури і 12 сільських клубів потребують капітального ремонту 9 та поточного ремонту 8 клубних установ; із 14 сільських бібліотек капітального ремонту потребують 3 і поточного 5 бібліотек. Маліївський, Новоочаківський, Лепетиський, Калузький, Висунський, Мурахівський, Новоукраїнський сільські будини культури, Петропавлівський, Червоноярський сільські клуби - в першу чергу.
Досить гостро стоїть проблема опалення сільських установ культури, які знаходяться на балансі сільських рад. В осінньо -зимовий період опалюються лише 6 клубних і 6 бібліотечних установ.
Не менш важливим було питання організації харчування в закладах та установах соціальної сфери. З доповіді головного лікаря центральної районної лікарні Вікторії АнатоліївниСамойлової зрозуміло, що ця робота ведеться і буде продовжуватись. Йде заготівля городини, круп, фруктів. Для дітей придбано молочні суміші більш ніж на 11 тис. грн. Працівникирай СЕС тримають на постійному контролі якість продуктів.
Заготівля продуктів ведеться і в дошкільних навчальних закладах. Про це інформувала методист райметодкабінету Валентина Павлівна Клеветенко. Закупляються овочі, фрукти, консервуються компоти, вариться варення. Однак, при нормових витратах 13-20 грн. на дитину в день, витрачається 7,62 грн. Невистачаєу менюм'яса, молочних продуктів, городини, фруктів. Особливо низький рівень харчування в Новоочаківському, Калузькому, Кавказькому дитячих садках.
Зовсім інша картина спостерігається в школах. 83 відсотки дітей охоплені гарячим харчуванням. Меню різноманітне. Де немає харчоблоків підвозиться гаряча їжа.
Укладаються договори на придбання здешевлених продуктів у себе в районі. Так в СТОВ "Соціалізм" буде придбано борошно, в ф/г "Орбіта" - м'ясо птиці і так далі.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета „Народна трибуна”, № 67-68 від 20.08.09. Земля, підготовка до зими, харчування дітей - актуальні питання"