Результати роботи тваринницької галузі Новоодеського району в першому півріччі поточного року дещо покращилися порівняно з відповідним періодом минулого: збільшилося виробництво молока у сільгосппідприємствах на 98 тонн, м'яса – на 57 тонн. У той час, як у ряді господарств виробництво молока зменшилося, у СЗАТ «Південний колос» збільшилося на 48 тонн, СЗАТ імені Т. Г. Шевченка – на 36 тонн, СЗАТ «Україна» – на 62 тонни, СЗАТ «Малинівка» – на 8,5 тонни, ФГ «Сейм» – на 14 тонн. Виробництво м'яса збільшилося у СГВК агрофірми «Міг-Сервіс-Агро» – на 69 тонн, СЗАТ «Україна» – на 4 тонни, СЗАТ імені Т. Г. Шевченка – на 9 тонн, СЗАТ «Південний колос» – на 4 тонни.
Завдяки організаційно-технологічним заходам у сільгосппідприємствах досягнуто зростання продуктивності худоби. Надій молока на корову зріс на 135 кг і становив 1781 кг.
Кращих показників досягли тваринники СЗАТ «Південний колос», де приділяють особливу увагу годівлі та утриманню тварин. Тут одержали 2146 кг молока від корови (на 156 кг більше, ніж торік). На 256 кг більше на корову надоїли у СЗАТ «Гур'ївка», на 514 кг – у СЗАТ «Малинівка».
В той же час хвилює спад поголів'я, зокрема корів – на 68 голів. Тому робиться все, щоб поповнити його. Для цього в господарствах району вирощують 233 голови нетелей.
Поголів'я свиней зменшилося лише на 0,75% і складає 8098 голів. Ведуче місце в галузі свинарства займає СГВК агрофірми «Міг-Сервіс-Агро», який за період свого існування одержував середньодобові прирости свиней не нижче 450 гр. і нині утримує 5602 голови їх, що на 172 – більше проти минулого року.
На належному рівні ведеться селекційно-племінна робота. Створено племзавод червоної степової породи корів у СЗАТ Південний колос» та племрепродуктор української червономолочної – у СЗАТ «Україна».
Два підприємства є племінними з вирощування свиней: СГВК агрофірми «Міг-Сервіс-Агро» – порід дюрок, великої білої та породо-лінійних гібридів, а СЗАТ «Південний колос» – великої білої.
Протягом першого півріччя в агрофірмі отримали 4641 порося, у СЗАТ «Південний колос» – 856, а в цілому по району – 6290 голів. Ці ж два господарства реалізували 169 племінних поросят.
А ось телят у сільгосппідприємстваходержали на 105 менше проти відповідного періоду минулого року. Незадовільно використовується маточне поголів'я у СЗАТ «Гур'ївка», де за 6 місяців отримали на 100 корів лише 21 теля, тоді як у СЗАТ імені Т. Г. Шевченка – 59, «Південний колос» – 63, «Малинівка» – 85, «Україна» – 46 телят.
Варто нагадати, що СЗАТ «Південний колос» і СГВК агрофірми «Міг-Сервіс-Агро» – учасники державної програми «Селекція у тваринництві та птахівництві до 2010 року». І в поточному – брали участь у міжнародній агропромисловій виставці-ярмарку «Агро-2009» у Києві та отримали Дипломи.
Нині перед тваринниками району стоїть завдання – підвищити продуктивність худоби, якість молочної та м'ясної продукції, яка б відповідала міжнародним європейським стандартам та сприяла просуванню на нові ринки.
Саме з цією метою у СТОВ «Промінь» збудовано приміщення для гусей з автоматизованим обладнанням. У СГВК агрофірми «Міг-Сервіс-Агро» працює корпус дорощування поросят, введено в дію адмінспоруду із санпропускником, запроваджено новітні технології. У СЗАТ імені Т. Г. Шевченка ведеться реконструкція корівника.
Все поголів'я худоби в сільгосппідприємствах запліднюється штучно. 12 пунктів штучного запліднення тварин обслуговує приватний сектор. На жаль, у половині населених пунктів району утримується незначна кількість корів, тож тут економічно не вигідно відкривати такі пункти.
Щодо заготівлі тваринницької продукції, то молоко від виробників беруть ЗАТ «Лакталіс», ЗАТ «Дружба» та Єланецький молокозавод (а це – 80%). Заготівлею м'яса займається ФГ «Іванов» та приватні особи.
Окремо слід сказати, що у районі працюють 99 ферм, де утримується 5 і більше корів і де сьогодні дбають про поліпшення племінної справи, нарощування поголів'я, підвищення його продуктивності та збільшення обсягів валового виробництва молока.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета «Промінь», № 57 від 18.07.09. Тваринництво: як працювали у першому півріччі 2009 року"