Черговий тиждень червня має бути напруженим для міської влади, — розпочала традиційну прес-конференцію для журналістів місцевих засобів масової інформації мер Людмила Дромашко. Триває напружена підготовка до святкування дев'яносторіччя Комсомолу України, яке відзначатиметься 26 червня, та Дня Конституції і Дня молоді — 28 червня.
Тривають також роботи щодо підготовки міста до зими. Уже офіційно зареєстровано комунальне підприємство "Тепло". Щоб не гаяти дорогоцінний час, який спливає дуже швидко, технічні роботи з підготовки теплотрас і вводів до багатоповерхівок. проводяться паралельно з організаційними заходами щодо налагодження повноцінної роботи новоствореного базового комунального підприємства, — сказала Людмила Григорівна. Цього ж тижня, 25 червня, відбудеться чергова сесія міської ради, на яку виносяться дуже важливі для міста питання. Серед них, зокрема, про затвердження Правил благоустрою міста Первомайська та про роботу щодо реформуванняжитлово-комунального господарства. Вже проведена інвентаризація житлового і нежитлового фонду, який знаходиться у комунальній власності міської громади.
Сьогодні частина багатоповерхових будинків передана на об слуговування приватним підприємцям. Надалі всі будинки комунальної власності повинні бути на балансі єдиного житлово-комунального підприємства, а послуги щодо їх утримання надаватимуться приватними підприємцями. З цього приводу минулої п'ятниці відбулося засідання робочої групи, — повідомила наша співрозмовниця, — де були намічені плани щодо подальшої роботи. Ця робоча група працюватиме на постійній основі, збиратиметься для обговорення подібних значущих питань і вже потім виноситиме їх на розгляд сесії.
Далі Людмила Дромашко розповіла про участь у черговому засіданні Миколаївського відділення Всеукраїнської Асоціації міст України. Це, по суті, нарада міських голів та представників органів місцевого самоврядування, на якій розглядаютьсяпитання, що стосуються життєдіяльності міст і сіл регіону. Цього разу було розглянуто нову стратегію розвитку місцевого самоврядування у новій редакції. Сьогодні існує велика неузгодженість між повноваженнями, наданими органам місцевого самоврядування державою, та тим фінансуванням, за рахунок якого ці повноваження повинні бути реалізовані. Фінансування, яке існує сьогодні, не дає змоги органам місцевого самоврядування забезпечувати повною мірою нагальні потреби міської громади. Тому нова стратегія, прийнята на вищезгаданому засіданні, покликана узгодити подальший розвиток стосунків між громадою, органами місцевого самоврядування та державою.
Первомайськ є одним із шести міст Миколаївської області паралельно із шістьма містами Одеської області, які обрані для участі у пілотному українсько-норвезькому проекті щодо формування ефективної роботи з енергозберігаючого утримання житла. Керівник проекту — норвезька сторона. Це не є поки що фінансовий проект, — наголосила міський голова. По суті, це методична допомога з боку Норвегії, яка сьогодні є однією з найбільш перспективних країн, що має напрацьований досвід саме з утримання житла з використанням енергозберігаючих технологій.
Методична допомога з боку норвезької сторони і полягає в тому, аби ознайомити мерів з прийомами ефективної роботи щодо утримання житла. Другою частиною засідання стало відвідування міста Одеси, — розповіла далі Людмила Дромашко. Сьогодні питання житлово-комунального господарства з утримання житла включають в себе широкий спектр життєзабезпечення: водопостачання і водовідведення, газо- і теплопостачання, утримання прибудинкових територій, будинків, освітлення тощо. Ми ж маємо сьогодні неабиякі проблеми через зношеність всієї бази. Участь у цьому проекті дасть можливість надалі розробити грандові проекти і залучити до розвитку житлово-комунальної сфери міста додаткові інвестиції.
Міський голова відповіла на низку інших запитань журналістів місцевих засобів масової інформації.
Катерина Донець
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета „Вісник Первомайська”, № 50 від 24.06.09. Залучити додаткові інвестиції"