Серед питань, що розглядалися, найважливішими були: про хід роботи з багатодітними сім'ями, про затвердження заходів щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення міста, про проведення у Первомайську акції "Пам'ятати. Відродити. Зберегти", про забезпечення виконання Постанови КМУ від 26.04.03 р. № 616 "Про затвердження Порядку розгляду заяв та повідомлень про вчинення насильства у сім'ї або реальну його загрозу". Як повідомив начальник відділу у справах спорту та молодіжної політики управління культури, спорту та молодіжної політики міської ради Євген Романов, відповідно до новоствореної електронної бази даних, на обліку перебуває 201 багатодітна сім'я, де виховується 435 дітей шкільного віку. Шість багатодітних матерів міста удостоєні високого звання "Мати-героїня". До речі, в тексті Указу Президента України від 06.04.09 р. № 228/2009 про присвоєння цього почесного звання визначено, що таку державну відзнаку відтепер отримуватимуть ті матері, які народили і виховали до повноліття не менше п'яти дітей.
Виконкомом міської ради проведена значна робота щодо освоєння субвенції з обласного бюджету для надання допомоги багатодітним сім'ям. В результаті для шістьох багатодітних сімей придбана побутова техніка, меблі, будівельні матеріали на загальну суму 41020 грн. Як прозвучало у доповіді, протягом минулого року з міського бюджету надана матеріальна допомога 26 малозабезпеченим сім'ям з дітьми на загальну суму 4820 грн. Адресну соціальну допомогу отримують малозабезпечені та багатодітні сім'ї через систему підрозділів надання достатнього мінімуму послуг. З початку 2008 року 5991 сім'я міста отримала різні види державних допомог, виплати яких здійснювалися без заборгованості. Як підкреслив доповідач, сьогодні призначено . державну допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також грошове забезпечення для батьків-вихователів і прийомних батьків (для одного будинку сімейного типу, в якому виховується 7 дітей, та для трьох прийомних сімей на 7 дітей, що залишилися без батьківського піклування) на загальну суму 255,2 тис. грн. Служба у справах дітей веде картотеку неблагополучних сімей (на обліку перебуває 42 сім'ї), де проживають неповнолітні. У цих сім'ях проводиться постійна профілактична робота за місцем проживання. При міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді функціонує клуб багатодітних матерів "Самопоміч" та клуб сімейного дозвілля.
Та попри всю ту багатогранну роботу, яка проводиться у і цьому напрямку, як прозвучало на засіданні міськвиконкому, є, звичайно ж, і проблеми. Наприклад, забезпечення літнього оздоровлення всіх дітей цієї категорії сьогодні є дещо проблематичним через брак коштів, путівок, які надходять від управління у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації. Але все ж таки ці питання поступово вирішуються. Потрібно посилити суворий контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дітей категоріями сімей, так званої, групи ризику, які, на жаль, є і в нашому місті. Це сім'ї, в яких жінки народжують дітей для вирішення своїх матеріальних проблем і потім не виконують своїх материнських обов'язків, залишаючи дітей напризволяще. Тому перед службою у справах сім'ї питання відстеження використання коштів, наданих державою на утримання новонароджених, стоїть дуже гостро.
Далі розглядалося питання щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення. У зв'язку з цим виконком міської ради затвердив низку заходів. Ними, зокрема, на керівників підприємств, організацій, установ усіх форм власності покладається особиста відповідальність за порушення вимог чинного законодавства щодо обмеження тютюнопаління, а також рекомендується у тримісячний термін відвести спеціальні ізольовані місця для курців, обладнані витяжною вентиляцією, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, якої завдає здоров'ю людини тютюнопаління, або визнати споруди такими, в яких палити взагалі заборонено. За порушення цих правил (які, до речі, повинні бути внесені до Правил внутрішнього трудового розпорядку) з першого липня встановлюється відповідальність у формі заходів дисциплінарного характеру. Окрім того, прийнято рішення заборонити (вкотре) суб'єктам підприємницької діяльності продаж тютюнових виробів молоді до 18 років у торговельних закладах усіх форм власності. Контроль за виконанням цієї вимоги покладено на міськвідділ міліції.
Всього на засіданні виконкому міської ради було розглянуто понад ЗО питань, з яких прийнято відповідні рішення.
Катерина Донець
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета „Вісник Первомайська”, № 48 від 17.06.09. Будні влади. Головна увага - сім'ям з дітьми"