Про освіту, культуру та здоров'я йшлося на засіданні чергового "круглого столу", яке відбулось нещодавно в райдержадміністрації.
- Пріоритетним в діяльності цих галузей є належне забезпечення життєдіяльності мешканців району - зазначила перший заступник голови РДА Л.Г. Юрченко, відкриваючи зібрання. Першочергова увага приділяється розвитку служби охорони здоров'я матері та дитини. Значна увага - розвиткові медичної мережі в селах. Що стосується галузі культури, то заходи, які проведені протягом року, говорять про високий рівень та результативність. В освіті теж є певні здобутки. Чимало зроблено щодо технічної й технологічної забезпеченості навчально-виховного процесу в загальноосвітніх школах, діти та юнацтво розвивають свої творчі здібності, отримують додаткові освітні послуги, займаються фізкультурою та спортом.
Докладніше з підсумками роботи в галузі освіти ознайомила присутніх начальник відділу освіти О.В. Кондратенко.
За результатами роботи в 2008 році на рівні управління освіти і науки облдержадміністрації відділ освіти Березнегуватської райдержадміністрації займає 7 рейтингове місце.
Найбільш суспільно значущою і масштабною реформою в українській освіті стало проведення зовнішнього незалежного оцінювання знань випускників, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів у 2008 році.
Основна сесія ЗНО тривала з 22 квітня по 4 червня. Учасниками тестування в районі було зареєстровано 183 особи, з яких 154 (81%) випускників 11-х класів загальноосвітніх шкіл району
Показники результатів проведених тестувань свідчать, що кількість тих, хто не подолав умовного прохідного бар'єра (набрано менше 124 балів за 200 бальною шкалою) не перевищує 20% з усіх навчальних предметів.
Одними із важливих показників роботи галузі є стовідсоткове охоплення гарячим харчуванням учнів 1-4 класів (738 дітей) та дітей пільгових категорій (129 учнів), підвезення дітей, які проживають за межею пішохідної доступності до навчальних закладів (312 учнів).
В 2008 році встановлено сучасний навчально-комп'ютерний комплекс в рамках Проекту "Рівний доступ до якісної освіти в Україні" у Висунській ЗОШ І-ІІІ ступенів та 5 навчально- комп'ютерних комплексів у загальноосвітніх школах І-ІІ ступенів за кошти обласного бюджету. Для забезпечення відновлення функціонування Червоноярського дошкільного навчального закладу в 2008 році освоєно кошти в сумі 100 тис. грн. субвенції з обласного бюджету, 29 тис. грн. депутатів обласної ради та 1,5 тис. грн співфінансування Лепетиської сільської ради. 89 тис. грн. обласної субвенції використано на реконструкцію Висунського ДНЗ та Мурахівського ДНЗ.
Виконані роботи на суму 23 тис. грн благодійних внесків та 10 тис. грн бюджетних коштів Калузької сільської ради по розширенню площі Калузького дошкільного закладу.
Освоєно кошти з державного бюджету в сумі 1105000 на реконструкцію Березнегуватської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
Школярі та педагоги шкіл району брали участь в заочних та очних обласних та Всеукраїнських конкурсах, оглядах, акціях, в яких неодноразово виборювали призові місця.
Як спрацювали установи культури району розповіла начальник відділу культури і туризму РДА Г.Й. Курганович.
2008 рік було оголошено в області Роком культури. Можливо саме це досить позитивно вплинуло на розвиток цієї галузі в районі.
Протягом звітного періоду поповнено бібліотечні фонди літературою на загальну суму 56,1 тис. грн. Здійснено підписку на періодичні видання на суму 6,1 тис. грн. Це майже в три рази більше в порівнянні з 2007 роком.
Було відремонтовано районний будинок культури, дитячу музичну школу, частково - центральну районну бібліотеку, районну бібліотеку для дітей, районний народний історико-краєзнавчий музей.
За рахунок бюджету розвитку району будівля дитячої музичної школи переведена на індивідуальне газове опалення.
Для районного будинку культури придбано нову апаратуру, обладнання та сценічні костюми.
На високому професійному рівні в 2008 році проведено районний фестиваль народної творчості "Село моє", урочисті заходи до 85-річчя утворення Березнегуватського району, творчий звіт району в рамках обласного огляду народної творчості. На підсумковій колегії управління культури облдержадміністрації творчий звіт нашого району визнано одним із кращих в області. Започатковано районний фестиваль хореографічного мистецтва "Веселкове дитинство".
Вдалим став рік і для аматорів району.
Попереду нові творчі плани: зокрема, звітний концерт району в рамках обласного фестивалю народної творчості "Мій рідний край -моя маленька батьківщина", який буде проходити 2 травня в м. Миколаєві.
Потім до діалогу долучилася й головний лікар В.А. Самойлова, яка зауважила, що щороку бюджет галузі зростає: в 2008 році затверджений на 27% більше ніж в 2007 році і складав 255 грн. на 1 жителя району. В 2008 році ЦРЛ залучено 168 672 грн. позабюджетних коштів від господарської діяльності, спонсорської та гуманітарної допомоги, які використано на придбання медичного обладнання, медикаментів, продуктів харчування.
Гострою залишається кадрова криза, яка особливо стосується первинної ланки.
Вперше в 2008 році за рахунок цільових коштів обласного бюджету для галузі охорони здоров'я оснащено лікувально-профілактичні заклади району медичною апаратурою та обладнанням, яке на суму 87 710 грн. отримано Пришибським, Новоукраїнським та В.Артаківським фельдшерсько-акушерськими пунктами.
За благодійні кошти в центральну районну лікарню закуплено спірограф, термостат, низькотемпературний холодильник до ВПК.
Всього лікувально-профілактичні заклади обслуговують район з населенням 21600 осіб з яких 14400 сільських мешканців. За минулий рік народжуваність і смертність в районі в порівнянні з 2007 роком, залишились на рівні - народилось 238 дітей, померло - 383 чоловіки.
Інформуючи про роботу по боротьбі з епідемією туберкульозу, Вікторія Анатоліївна констатувала, що в районі немає лікаря-фтизіатра. Рівень захворюваності на туберкульоз зріс в порівнянні з 2007 роком і складає 83 на 100 тис. населення (18 осіб проти 12 в 2007 році). Робота проводиться велика: це і флюорографічні огляди, (78% хворих виявлено при профоглядах) і туберкулінодіагностика, забезпечення стаціонарним лікуванням хворих.
В 2008 році констатовано збільшення захворюваності на ВІЛ-інфекцію/СНІД на 2,5% та ріст поширеності на 16%. Збільшилась також кількість осіб знятих з обліку - в зв'язку зі смертю - 5, в 2007 році - 3.
Значно збільшився показник онкозахворюваностіі складає 365,7 на 100 тис. населення. Але разом з тим покращилось виявлення хворих на ранніх стадіях (занедбаність складає 17%.
Стаціонарна допомога населенню в Березнегуватській ЦРЛ в І півріччі 2008 році надавалась на 95 ліжках цілодобового стаціонару та 5 ліжках Лепетиської дільничної лікарні.
Підводячи підсумки розмови за "круглим столом" Люба Григорівна зауважила, що все ж таки поряд зі здобутками залишаються й проблеми, які треба вирішувати. Це і покращення медичного обслуговування, й боротьба з туберкульозом, забезпечення вчителів зарплатою та ін. Стосовно ж культури, то якісну планку роботи в цій галузі слід тримати на такому ж високому рівні.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета „Народна трибуна”, № 29-30 від 09.04.09. Засідання «круглого столу»"