Одним із перших на черговій колегії райдержадміністрації, яка відбулась минулої п'ятниці під головуванням голови РДА А.М. Круца, за участі голови районної ради М.І. Ковальчука,заслухали начальника філії "Березнегуватський райавтодор" А.А. Лейбиченка. Йшлося про стан утримання доріг до населених пунктів та доріг комунальної власності. Перш за все, зауважив доповідач, на даний час через відсутність будівельних матеріалів не виконується потрібний об'єм робіт по ремонту доріг. Майже весь великовантажний транспорт з Казанківського напрямку йде на область через наш район, зрозуміло,від цьогодороги не поліпшуються. Говорячи про асфальтовий завод, Анатолій Анатолійович, зауважив, що той збережений у доброму стані, але він майже простоює. В сусідніх районах таких заводів не має, тожнеобхідно повноцінно завантажити роботою наш. Вже направлено пропозицію в службу автомобільних доріг області для проведення балансової комісії. Стосовно ж фінансування доповідач зауважив, що воно відбувається повністю з державного бюджету. Не міг не сказати Анатолій Анатолійович і про ставлення населення до дорожніх знаків, до дотримання порядку на узбіччях… Потрібна роз'яснювальна робота з людьми, переконаний А.А. Лейбиченко, тому йзвернувся з проханням до селищного і сільськихголів. Оскільки останнім часом почастішали звернення громадян до начальника філії з приводу стану доріг в населеному пункті, тож пояснив він на колегії, що існують завдання служби доріг, яка відповідає за шляхи між населеними пунктами, а дороги в самих селах - то комунальна власність, тож про них повинні турбуватися селищна та сільські ради.
- Минає вже четвертий рік відтоді як Президент України підписав указ про створення сприятливих умов безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до об'єктів соціальної інфраструктури. Але, як свідчать численні факти, зроблено далеко не все для його виконання, - так розпочав свою доповідьначальник УПСЗН М.І. Саржан. - Прикро констатувати той факт, що окремі служби та керівники практично проігнорували цей указ.За результатами повторної інвентаризації всього на обліку знаходилось 196 об'єктів, з них 16 було дано заключення про технічну неможливість про облаштування пандусами, 128 - облаштовано з урахуванням будівельних норм, 52 об'єкти внесені до переліку тих, які повинні бути облаштовані згідно вимог. Перелічив Микола Іванович майже всі сільради, на території яких пандуси не відповідають нормам або взагалі не побудовані. Чітко було встановлено термін, до якого недоліки повинні бути усунені. І хоча частина об'єктів на момент проведення колегії були обладнані, зауважив М.І. Саржан, результати все ж невтішні. До того ж, нагадав він, облаштовувати пандуси необхідно не для "галочки", а для того щоб ним реально могли скористатися, перш за все треба думати про людей.
Співдоповідачем по цьому ж питанню виступила помічник прокурора району О.В. Машарова, яка зазначила, що часу для усунення вказаних недоліків було вдосталь, тожпо всіх сільських радах буде здійснено перевірку виконання приписів.
Потім слово надали директору ДП "Березнегуватське лісове господарство" М.О. Полегкому, який інформував про охорону і захист лісових насаджень в районі, які страждають здебільшого від пожеж, коштів на гасіння яких дуже мало. Дуже багато пошкоджено лісонасаджень вздовж доріг при так званій "прочистці від бур'янів". Необхідно зобов'язати землевласниківотримувати дозвіл на випалювальні роботи, попереджувати органи МНС, Держлісгоспу та суміжників, призначати відповідального за безпечність.
Окрім того, помічник прокурора зауважила, що для попередження екологічних порушень необхідно звертатися до прокуратури, де щочетверга бувають представники обласної екологічної інспекції.
На цій же колегії обговорено питання про підсумки виконання місцевих бюджетів району за перший квартал, інформувала начальник фінансового управління В.І. Максименко. Фактично виконання доходів зведеного бюджетусклало 10 млн 335,6 тис. грн. Виконання плану надходжень податків і зборів до загального фонду склало 117,4% до плану звітного періоду і 24,7% до затвердженого річного плану. Нижче середньорайонного показника - по Федорівській(11,5%), Сергіївській (15,9%) та Висунській (16,7%) сільських радах.
Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження по податках і зборах збільшилося на 40 % (512,3 тис.грн). Звернула доповідач увагу присутніх на низький відсоток подачі декларацій одноосібниками за 2008 рік - із 1522 осіб подали декларації до податкової 67,4 % (1026 чоловік). Ними сплачено податку 116,3 тис.грн. Відмітила хорошу роботу з цього питання по Мурахівській, Сергіївській та Новоочаківській сільських радах. За результатами першого кварталу виконання плану надходжень по місцевих податках і зборах склало лише 73 % по району. Серед причин названо було й використання земель без правоустановчих документів. Розрахункові показники бюджету за 2009 рік в разі несплати коштів за використання цихземельних ділянок можуть скласти близько 280 тис.грн.
Наступною заслухали інформацію спеціаліста служби у справах дітей РДА О.А. Маленяк про захист житлових та майнових прав та інтересів дітей. А начальник відділу освіти О.В. Кондратенко доповідала про організацію цьогорічної літньої оздоровчої кампанії. Планується оздоровити дітей не менше, ніж минулого року. Зокрема з місцевого бюджету на оздоровлення дітей - сиріт виділено 95 тис.грн. Участь в обговоренні цього питання взяли В.В. Клеветенко і П.І. Понімаєв.
Насамкінець до учасників засідання звернувся голова районної ради М.І. Ковальчук, який нагадав про кримінальну відпові-дальність у разі здійсне-ння злочинів посадовими особами органів місцевого самоврядування.Завершуючи колегію А.М. Круц наголосив, щозелена толока триває,і попередуконкурс на краще село. За результатами роботи колегії прийнято ряд рішень.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета „Народна трибуна”, № 33-34 від 23.04.09. На колегії районної державної адміністрації"