10% від обіцяного в програмах вдалося виконати місцевим депутата на думку представників громадських організацій.
Трохи кращу оцінку дала сама громада – 23% опитаних чернігівців вважають, що місцеві депутати виконують свої обіцянки.
Такі цифри прозвучали під час роботи комунікаційного майданчику „Три роки роботи Чернігівської ради очима громадськості”, який відбувся нещодавно в Чернігові і був присвячений підбиттю підсумків триріччя діяльності Чернігівської міської ради п’ятого скликання.
Організатори майданчику Чернігівський освітній Центр „Ініціатива” та проект „Чернігівський монітор” посадили за один стіл представників громадських організації та фракцій в міській раді для відвертого діалогу.
На думку представників громадських організацій, які взяли участь в роботі „майданчику”, до головних недоліків діяльності фракцій в міській раді слід віднести заполітизованість (питання НАТО, мови, Катериненської церкви тощо), відірваність від виборців, партійні чистки та суперечності всередині фракцій, недосконалість передвиборчих програм, „дерибан” комунальної землі та слабку професійну підготовку депутатів.
Якщо говорити конкретно, то БЮТ закидали, зокрема, обіцянку очистити Стрижень, побудувати сміттєпереробний завод, а також діяльність першого номеру бютівців у виборчому списку Станіслава Друцького. Крім того від БЮТ вимагали визнати відповідальність за формування виконкому, за який голосувала і фракція БЮТ, а голови районних в місті рад взагалі є членами цієї партії.
Фракції Партії регіонів нагадали, що їх передвиборча програма містила дуже мало конкретних речей, а в основному була наповнена загальними фразами про підвищення життя громадян „вже сьогодні”. Але серед іншого ПР обіцяли перетворити Чернігів „в перлину історичного краю”, чого, як бачимо, за три роки не сталося. Більшість присутніх на майданчику покладала саме на Партію Регіонів відповідальність за ситуацію в місті, адже міський голова Олександр Соколов був обраний вдруге на цю посаду за активної підтримки ПР і депутати цієї партії складають більшість міської ради.
Соціалістична партія багато обіцяла виборцям, але чого варті обіцянки соціалістів чернігівці знають по діяльності їх очільника в місті Миколи Рудьковського. Також не виконані обіцянки соціалістів по інвентаризації земельних ділянок в місті та проведенні земельних аукціонів, тарифам не більше 12 % мінімального сімейного бюджету, безкоштовному проїзду для учнів, студентів та пенсіонерів. Також учасники „майданчику” нагадали соціалістам, що саме при керівництві містом соціаліста Віталія Гольця відбувся найбільший „дерибан” землі.
Комуністи також давали соціальні обіцянки: тарифи на рівні 10% мінімального сімейного бюджету, телефонізацію та очистити Стрижень.
Прогресивні соціалісти обіцяли повернути у комунальну власність ТЕЦ, деякі інші об’єкти, і хоча такі спроби фракція робила, вони були безрезультатними.
Фракція „Віче” обіцяла безкоштовну медичну допомогу, а фракція УНП створення „Дорадчої ради”, що теж не було виконане. А фракція Народний союз „Наша Україна„ взагалі не помітна в міській раді, хоча і обіцяли створення місцевого фонду соціального житла та родинні будинки.
До плюсів в діяльності міської ради представники громадськості віднесли як традиційні речі – ухвалення Статут та Стратегічного плану розвитку міст, так і відзначення пам’ятних подій – 1100-річчя літописної згадки міста. Прийняття та фінансування програм „Покрівля”, „Світле місто” та проект реформування „Водоканалу”.
Хоча безумовно ці заслуги депутати мають поділити з виконавчим комітетом, оскільки розробкою та реалізацією відповідних програм займаються відповідні відділи та управління.
Специфікою Чернігівської міської ради, на думку представників громадських організацій, є відсутність міграції з фракції в фракцію, хоча присутня відірваність від партійних осередків – найбільш яскраво в СПУ, також процеси „бродіння” помітні в БЮТ та ПР.
Наступний матеріал про роботу комунікативного майданчику „Три роки роботи Чернігівської ради очима громадськості” стосуватиметься відповідей депутатів на закиди представників громадськості та оцінку депутатами своєї діяльності.
Источник: Чернігівська загальнополітична газета "Високий вал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Обіцянки – цяцянки, або громадськість про три роки Чернігівської ради"