Прокуратура м.Чернігова внесла два протести на рішення Чернігівської міської ради з земельних питань.
За висновком прокуратури, не відповідають вимогам чинного законодавства пункти 1.11 і 1.12 рішення 33 сесії 5 скликання Чернігівської міської ради «Про погодження місця розташування об’єктів та надання згоди на розроблення проектів відведення земельних ділянок юридичним та фізичним особам умежах міста Чернігова» від 12.12.2008 року.
Пунктом 1.11, який опротестовується, КП «Паркування та ринок» Чернігівської міської ради надано дозвіл на розроблення проекту відведення на земельну ділянку по вул. 50 років СРСР, 5 для встановлення торгових павільйонів з полегшених конструкцій.
Надання обох дозволів порушує одні і ті ж вимоги законодавства.
У відповідності до ст.151 Земельного Кодексу, юридичні особи, зацікавлені у вилученні (викупі) земельних ділянок, зобов’язані до початку проектування погодити із власниками землі і землекористувачами та сільськими, селищними, міськими радами місце розташування об’єкта, розмір земельної ділянки та умови її вилучення (викупу) з урахуванням комплексного розвитку території, який би забезпечував нормальне функціонування на цій ділянці і прилеглих територіях усіх об’єктів, умови проживання населення і охорону довкілля.
А дані рішення прийняті до розроблення матеріалів погодження місця розташування земельних ділянок.
Прокурорські протести вимагають скасування даних рішень як незаконних.
З початку року прокуратура м.Чернігова внесла 6 протестів на акти, що суперечать законодавству, та незаконні рішення посадових осіб. З них 4 — на рішення Чернігівської міської ради. В тому числі 3 — на її рішення з земельних питань.
Про це повідомив перший заступник прокурора м.Чернігова Олександр Кузьменко:
— Протест прокурора вноситься не тому, що йому не подобається те чи інше рішення, — сказав він. — Це не питання особистої згоди або незгоди. Це передбачена законодавством реакція наглядового органу на акт органу влади або дію посадової особи, які суперечать закону. Цим самим прокурор говорить: тут ви неправі, приведіть своє рішення у відповідність до законодавства. Жителі Чернігова, я думаю, зацікавлені в тому, щоб їх представники приймали законні рішення. Тим більше, в таких «вибухово небезпечних» на сьогодні питаннях, як земельні.
Протест на акт, що суперечить закону, приноситься прокурором, його заступником до органу, який його видав, або до вищестоящого органу. У такому ж порядку приноситься протест на незаконні рішення чи дії посадової особи.
У протесті прокурор ставить питання про скасування акта або приведення його у відповідність з законом, а також припинення незаконної дії посадової особи, поновлення порушеного права.
Протест прокурора зупиняє дію опротестованого акта і підлягає обов'язковому розгляду відповідним органом або посадовою особою у десятиденний строк після його надходження. Про наслідки розгляду протесту в цей же строк повідомляється прокурору.
У разі відхилення протесту або ухилення від його розгляду прокурор може звернутися з заявою до суду про визнання акта незаконним. Заяву до суду може бути подано протягом п'ятнадцяти днів з моменту одержання повідомлення про відхилення протесту або закінчення передбаченого законом строку для його розгляду. Подача такої заяви зупиняє дію правового акта.
Источник: Чернігівська загальнополітична газета "Високий вал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Прокуратура опротестувала два рішення з роздачі земель Чернігова"