Минулої п'ятниці відбулася міжвідомча нарада на яку були запрошені селищний, сільські голови, землевпорядники та головні бухгалтери місцевих рад, начальники управлінь, керівники підприємств. Одним з головних питань було питання використання земель державної та комунальної власності в районі та сплати за землю.
Відкрив її голова райдержадміністрації А.М. Круц. Анатолія Миколайовича вкрай хвилює робота по наповненню бюджету, який знаходиться під зривом. Так, працівники адміністрації, управління сільського господарства і УПСЗН отримують лише 85 відсотків заробітної плати. Немає коштів на транспорт, телефони та ін. Ще гірше становище в галузі освіти. Їй не вистачає на зарплату мільйон гривень. Щоб не закривати школи доведеться вчителям брати відпустки за свій рахунок. Такі відпустки заплановані в Держкомземі. Зовсім не працює дорожнє підприємство. Якщо торік на ремонт доріг було виділено 200 тис. грн., то в цьому лише 20 тис. Не працюють будівельні організації.
Слабо йде робота по продовженню договорів оренди. Випало десь 3000 га землі, а це майже півмільйона коштів у бюджет.
Турбує і питання забезпечення газом жителів району…
Аналіз віддачі земель, які знаходяться у використанні сільгоспвиробників в 2008 році та заходи щодо недопущення у 2009 році втрат місцевих бюджетів від використання земель без правовстановлюючих документів зробила начальник відділу доходів фінансового управління Г.В. Гусєва.
Ганна Володимирівна назвала кілька сільських рад в яких за використання гектара землі господарники платять від 60 до 100 гривень. Серед них "Нива", ім. Шевченка, "Соціалізм", "Орбіта" та ін. Дешевий гектар у господарствах ДГ "Реконструкція", "Бриз"…
Не слід забувати, що плата за землю в районному бюджеті становить більше 70 відсотків.
Не всі договори переукладені, а це ж кошти бюджету.
Начальник управління ветеринарної медицини в районі В.О. Слабоус розповів про дотримання ветеринарно-санітарних вимог під час утилізації, знищення трупів тварин та технічний стан скотомогильників. Лише в Лепетиській та Сергіївській сільрадах виділена під них земля. Повідомив про те, що сьогодні ідентифікація тварин коштує 60 грн.
Начальника Снігурівського відділення державної податкової інспекції Тетяну Василівну Горбань турбує стан розрахунків по фіксованому сільськогосподарському податку та орендної плати за землю державної та комунальної власності. Так, на кінець поточного року його надійшло трохи більше десяти відсотків, в той же час за цей же період минулого року він був виконаний на 70. Дев'ять сільських рад не виконали бюджету. Недостає 80 тисяч грн. Найкраще йдуть справи у Новосевастопольській та Нововолодимирівській сільрадах.
Про стан безпеки в системі газопостачання району доповідав начальник УЕГГ С.М. Ляшенко. Робітники підприємства проводять планові перевірки придатності газових приладів, розрахунки за використання блакитного палива. Сергію Миколайовичу присутніми було поставлено найбільше запитань. І щодо перевірок, і щодо розрахунків. Зокрема, й про те, чи може в одному приміщенні стояти ванна і АГВ. Зразу сказано: не можна. Підприємство діє на основі правил і законів. Тому що, коли трапляється нещастя люди шукають винних в УЕГГ, хоча самі не дотримуються правил експлуатації газового обладнання, а то ще й самовільно їх переставляють.
Заступник голови райдержадміністрації В.Г. Максименко зупинилась на заходах щодо запобігання в районі негативним наслідкам економічної кризи в питаннях наповнення місцевих бюджетів та роботі комісії РДА по контролю за використанням землі без правовстановлюючих документів. Найперше треба більше приділити уваги збереженню господарств, підтримці землекористувачів з тим, щоб було з кого стягувати податки. Ніхто не платить за використання майнових паїв.
Прикро, що Білокриницька сільська рада втрачає 95 відсотків бюджету від орендної плати.
Комісія постійно розглядає земельні питання, дає доручення та відповіді на них дали лише Висунська і Мурахівська сільради.
На запитання учасників наради щодо переукладення договорів оренди земельних ділянок, продовження оренди, про спадщину на паї відповіла начальник юридичного відділу апарату РДА О.І. Левченко.
За механізмом переукладення існуючих договорів оренди земельних ділянок під ставками на договори оренди водного об'єкту та земельних ділянок під водою, під ГТС і прибережними захисними смугами ознайомив присутніх начальник БУВГ В.С. Шандренко.
У січні поточного року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення" №799-VІ. Деякі його положення діятимуть до 2011 року. Закон суттєво змінює стереотипи щодо одержання статусу безробітного і допомоги по безробіттю, розширює базу платників внесків,змінює розміри внесків тощо. Про Закон та про укладення угод про співпрацю між РЦЗ та селищною і сільськими радами на 2009 рік доповів начальник РЦЗ Д.І. Делібалтов.
Перший заступник голови РДА Л.Г. Юрченко запропонувала присутнім головам селищної та сільських рад купляти дешеві продукти харчування для лікарень, дитячих садків, загальноосвітніх закладів у виробників району.
Підбиваючи підсумки наради голова РДА А.М. Круц повідомив про засідання обласної колегії. Наш район по показниках займає від 3 до 7 місця серед районів області, а от по сільському господарстві від 15 до 19-го. Просив голів сільрад звернутина це особливу увагу.
На нараді був присутній заступник голови районної ради В.М. Шевчук.
З усіх розглянутих питань на нараді, дано відповідні доручення.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета „Народна трибуна”, № 11-12 від 05.02.09. Одне з головних питань про яке йшла мова на міжвідомчій нараді – це запобігання негативним наслідкам кризи в питаннях наповнення місцевих бюджетів"